Quantcast
Channel: Deszy könyvajánlója – Könyves blog
Viewing all 9204 articles
Browse latest View live

Miért nevetséges az idei Aranykönyv szavazás? (És miért ment fel a vérnyomásom a jelöltek láttán)

$
0
0
A magam részéről minden olyan kezdezményezést támogatok, amelyek az irodalmi érték szempontjából háttérbe szoruló könyveket díjazzák. Értem, értem, szépirodalom mindenek felett, az irodalom csúcsa, de attól még jó dolog, ha a szórakoztató és ifjúsági könyvekről sem feledkezünk meg. (Nyilván persze az elfogultság is beszél belőlem, hiszen jómagam is ezen a területen vagyok leginkább érdekelt bloggerként és magánszemélyként.) 

Épp ezért írok minden évben a Goodreads szavazásról, épp ezért fogadtam nagy örömmel, hogy a People's Choice Awards és a Reading Room összefogtak, hogy a legjobb könyvek is díjat kaphassanak más szórakoztató műfajok mellett. És épp ezért veszek részt minden évben örömmel a Magyar Könyvek Viadalán jelölőként és szavazóként - mert amellett, hogy szórakoztató és ifjúsági irodalmat is támogató közönségdíjról van szó, ráadásul itt még a magyar könyvek támogatása is cél. (És ezért nem értem egyik évben sem, miért jönnek a szakmától a negatív kommentek, amiért X meg Y szakmailag többet letett az asztalra, mint azok, akik jelölve vannak - emberek, közönségszavazás, nem szakmai, rémlik? Na de ez egy másik téma...) 

http://www.aranykonyv.hu/szavazas


És épp ezért vettem részt eddig szavazóként minden évben az Aranykönyv szavazáson. Még amikor a Libri szervezte akkor is, és bár a tavalyi rendszert kissé kuszábbnak találtam, mint a korábbit, tavaly is. És épp ezért nyitottam meg rögtön nagy lendülettel a linket, amikor egy ismerősöm átdobta, hogy elkezdődött, aztán rögtön lelkesen böngészni kezdtem a jelöltek listáját. És azt kell mondanom...

Idén bojkottálni fogom az Aranykönyv szavazást. 

És még csak bűntudatom sincs miatta, mert őszintén szólva, fel vagyok háborodva. 

Alapból furcsállom, hogy arra nézvést, mégis hogyan alakult ki a TOP50-be jelölt könyvek mezőnye, semmilyen információt nem találni a verseny oldalán. Hiába próbáltam böngészni a Lebonyolítás fület, sehol semmi. 

Szóval hogy vajon milyen statisztika döntötte el, hogy melyek lehetnek a jelölhető könyvek, kutya se tudja. És jóhiszeműen próbálok arra gondolni, hogy eladási statisztika lehetett, mert ha emberek önkényesen összeállított listájáról van szó, akkor az csak még több felháborodott kérdőjelet szülne részemről. 

Mert hát a statisztika is problémás ilyen esetben, legyünk őszinték! XY könyvkereskedő adatai alapján kialakítanak egy mezőnyt, figyelmen kívül hagyva, hogy bizonyos kiadók nagy mennyiségben értékesítenek saját webshopban és/vagy bolt(ok)ban, esetleg Könyvfesztiválon és Könyvhéten, meg egyébként is, lehet, hogy jobban fogynak a könyvek az Alexandrában, mint a Libriben, mindenféle logikus magyarázat nélkül. Előfordulhat.
Ahogy persze nem esik szó az akciók torzító hatásáról sem. Evidens lehet, hogy egy-egy nagy leárazás, 30-50%-os kedvezmény mellett nagyobb eséllyel veszik meg a könyveket, mint azoknál a kiadóknál, akik ritkán akcióznak, vagy épp nem ennél a bizonyos könyvkereskedelmi láncnál.
(Arról nem is beszélve, hogy egy könyv népszerűségének mérőszáma nem csak az eladások száma - ki lehet kölcsönözni könyvtárból, lehet cserélni, kölcsönkérni és fájdalom, letölteni is...)

Ha pedig nem statisztika döntött, akkor pedig jogosan merül fel a kérdés: mennyire ismerheti néhány ember annyira a könyvpiacot, hogy eldöntse, az olvasóközönség mit szeret és mit nem? Oké, oké, szakmai szűrésnél elfogadom azt, hogy a kiválasztott zsűri szakmai szempontok alapján szűr. De amikor egy olyan díjról beszélünk, ami egyértelműen közönségdíj, és a könyvek olvasóközönségbeli népszerűsége lenne a perdöntő, akkor igazán furcsállom, ha nem a közönség dönt arról, mégis kik lehetnek a jelöltek. 

És ezen a ponton jöhet a szervezők részéről az érv, hogy dehát a többit már a közönség szavazza meg. De a helyzet az, hogy a jelenlegi jelöltlistát látva ezzel nem vagyunk beljebb. 

Nézzük, milyen problémáim akadtak a konkrét listával, a fentieken kívül! Mivel engem ez a két kategória érdekel, és ebben a két kategóriában mozgok otthonosan, a Szórakoztató és a Gyermek- és ifjúsági kategóriákat nézem csak.

Az első, ami szembeötlő, hogy a régi rendszerrel ellentétben nincs szétválasztva a magyar és a külföldi irodalom. Ez persze önmagában nem róható fel hibaként a szervezőknek, de azért szerintem sajnálatos. Jó volt látni a korábbi években, hogy a magyar könyvek is kapnak esélyt, aztán szurkolni a magyar szerzőknek is. (És higgyétek el, nem minden nyertes magyar szerzőt szerettem, így még csak nem is az elfogultság beszél belőlem.) 
Egyszerűen megérdemlik a támogatást, a díjazást, ezt a csekélyke plusz reklámot. Persze, így is győzhet magyar szerző, de azért olyan könyvekkel versenyezni, amelyek épp moziba kerültek és amelyek a csapból is folytak a dollármilliárdos reklámhadjáratok miatt, nem éppen reális. 
És nem vagyok én magyarkodó, de ebben az esetben talán nem túlzás megemlíteni, hogy ha egy magyar díjról van szó, akkor nem lenne rossz esélyt adni a magyaroknak a győzelemre.

Aztán...

Egyszerűen nem értem, mi alapján dőlt el, hány könyvre lehet szavazni egy-egy kategóriában. Szórakoztató irodalomban 52 jelöltet látok, Gyemek- és ifjúságiban pedig 85-öt. Miért is ez az óriási különbség? És ha TOP50-ről beszélünk, akkor miért nem 50 jelölt van mindenhol?

És akkor menjünk bele a jelöltek listájába konkrétabban is, mert ez volt az utolsó csepp, és emiatt döntöttem úgy, hogy posztírásra adom a fejem. 

Belelapoztam a Gyermek- és ifjúsági irodalom jelöltjeinek listájába, és sokkolt, amit láttam. Előre szólok, amit most írni fogok, nem a jelöltek ellen szól - sokkal inkább azzal van problémám, amit nem látok a listán. 
Bizonyos szinten elfogult vagyok a kérdésben, mert nyilván nekem is megvan a magam preferenciája, DE! 

Az, hogy egy könyv kétszer is belefért a listába, bár kissé meglepő, de oké, fogadjuk el, hogy a filmes borítós és az eredeti borítós kiadást kettőként kezelik - igaz, ez nem szerencsés, az adott címre nézve sem igazságos, hogy a kétféle kiadás megosztja a szavazatokat. Arról nem is beszélve, hogy a kétféle külső ellenére ez attól még egy cím, és foglalja a helyet mások elől. 

De mondom, ez még semmi... 

Lapozzatok vissza a Moly pipáló rovatban - itt hétről hétre folyamatosan közvetítettem, melyek voltak a hét legolvasottabb könyvei Molyon. Ha valami, azt hiszem, ez jó mérőszám arról, hogy mit olvasnak a könyvszerető emberek. Nyilván egy statisztika sem lehet kizárólagos, hiszen nem mindenki aktív Molyfelhasználó, de ha vizsgálni akarjuk a hazai képet, azért ez valamit elmond. 

Épp ennek a tükrében - megspékelve azzal, amit bloggerként és magánemberként egyaránt látok - nevetséges, hogy - tessék kapaszkodni - a "legjobb" 85 Gyermek- és ifjúsági és a "legjobb" 52 Szórakoztató könyv közé nem fért be csak egyetlen Könyvmolyképző kötet (a Zizi naplója új része), és egyetlen könyv sem a Maxim és a WOW kiadó kínálatából, de még csak a Twister Média tavaly nagy sikert aratott két ifjúsági könyve, a Hó, mint hamu és a Jók és Rosszak Iskolája sem, és Főnix Könyvműhely könyvet sem láttam...

Miközben azt hiszem, nem csak az elfogultság szól belőlem, amikor azt mondom, hogy a Maxim és a Könyvmolyképző igenis vezetőnek számítanak az ifjúsági irodalom területén. Nem hiszem, hogy lehet úgy beszélni ifjúsági regényekről, hogy ne kerüljön elő a Vörös pöttyös vagy a Dream válogatás sorozat példaként. 

Pedig amit írtam, az igaz: egyetlen könyvük sem fért fel a toplistára. Nincs David Levithan, nincs Cassandra Clare, nincs Jennifer L. Armentrout, nincs Jennifer Niven, nincs még Böszörményi Gyula(!!!) sem, gyerekkönyveknél pedig példának okáért Csukás István!

És akkor ehhez képest az ember ránéz a Moly legolvasottabb könyveinek listájára, és döbbenten látja, hogy egymást érik az Aranykönyv szavazásban mellőzött könyvek a toplistán. Silber, Cinder és Ella, A fiúknak, akiket valaha szerettem, Életem a szomszédban, Oblivion, Lélekvesztők, Edenbrooke, A Rudnay-gyilkosságok, Apa, randizhatok egy lovaggal? Hogy csak néhányat említsek a Moly toplistájáról, amelyek NINCSENEK JELÖLVE, pedig tavaly kerültek a boltokba. 

Na ezek után mondja azt nekem valaki, hogy ez egy igazságos és reális képet adó közönségszavazás lesz arról, melyek a legnépszerűbb könyvek hazánkban. Mert még valakit nagyon ki találok röhögni, és még az a jobbik eset, ha röhögök - mert akkor az legalább azt jelenti, hogy a jelenlegi dührohamom csillapodott.

Hm... belegondolva, április 1-jétől tart a szavazás. Lehetséges, hogy csak valami áprilisi tréfa? Mert akkor elég rossz vicc volt... 

A Harry Potter szerző írja majd Az Úr Sötét Anyagai tévésorozatot!

$
0
0
Csupa-csupa jó hír a Pullman rajongóknak!

A BBC One berendelte Az Úr Sötét Anyagai tévésorozat, amelyet Jack Thorne jegyez majd. Ha esetleg ismerős a neve, az nem véletlen: ő írta ugyanis a Harry Potter and the Cursed Child színdarabot, ami idén debütál a londoni West Enden. 



Mind a regénytrilógia szerzője, mint Jack Thorne kifejezték örömüket a hír kapcsán. Thorne megtisztelve érzi magát, hiszen a trilógia tele van gyönyörű karakterekkel, Pullman pedig nagyon élvezte a Thorne-nal folytatott beszélgetést és tetszettek neki a sorozattal kapcsolatos ötletei. 

Reméljük, a lelkesedés és az energia meg is marad, és a tévésorozat sikeresebb lesz, mint a korábban elkészült Az arany iránytű film. Az ugyanis hiába vonultatott fel olyan sztárokat, mint Nicole Kidman és Daniel Craig, mind anyagi, mind kritikai szinten alulmúlta a várakozásokat. 

Ó, és azt már említettem, hogy a jelenlegi tervek szerint mindhárom regényből készül majd a sorozat? 

Laurelin Paige: Forever with You – Rád találtam {Értékelés + Nyereményjáték}

$
0
0

Eljött a happy end, de kicsit lassan

Laurelin Paige: Forever with You – Rád találtam

A blogturnéról




A Fixed trilógia záró kötetében Hudson Pierce és Alayna Withers kapcsolata még egy utolsó, a legnagyobb próba tétellel néz szembe. Vajon túléli-e a szerelmük, ha a múlt valamennyi sötét titkáról lehull a lepel?


Kapcsolódó bejegyzések:



Eredeti cím: Forever with You
Kiadó: Libri
Oldalszám: 460
Fordító: Horváth M. Zsanett
ISBN: 9789633108635
Sorozat: Fixed 3.
Kezelhető-e standalone-ként? Nem
Nézőpont: E/1
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: átment
Moly link
Goodreads link (4,34)
Megrendelési link
Hudson Pierce és Alayna Withers szerelme ismét veszélybe kerül. A múlt sötét titkai felszínre
törnek, megállíthatatlanul maguk alá gyűrve az örök harcban élő párt. Ahhoz, hogy végleg legyőzzék az ártó démonokat, és szerelmük beteljesülhessen, kapcsolatuknak túl kell élnie az eddigi legnagyobb megrázkódtatást; Hudson Pierce ugyanis veszélyes titkokat őriz, amelyek ha kiderülnek, semmi sem lesz már olyan, mint azelőtt volt… sőt Laynie talán még azt is megbánja, hogy a szívére hallgatott, és úgy hitte, hogy a sors egymásnak szánta őket.

Az első mondat:


"Mély lélegzetet vettem és a 320-as lakás ajtajára bámultam."

Véleményem


Az előző rész egy kis függővéggel zárult: ott lógott Stacy videójának kérdése a levegőben, illetve ezzel együtt természetesen az, hogy Alayna vajon mit tesz. Győz a kíváncsisága vagy megbízik Hudsonban? 

Nos, annyit mondhatok, nem kapunk gyors választ a kérdésre. Ez a könyv egyik fő kérdése: vajon mit a nagy titok, mit tudhat Stacy? Ezzel együtt pedig persze Celia sem került még ki a képből, és utolsó rész lévén a szálak összefutnak. Igazából ennek a rejtélynek kellene vinnie a hátán a történetet, hiszen a harmadik részre Alayna és Hudson kapcsolata túl sok újdonsággal már nem szolgál. 



Próbálnak összecsiszolódni, ami egyre jobban megy nekik, és ez egyrészt jó, másrészt picit... laposabbá tette a kapcsolatukat az eddiginél. Félre ne értsetek, voltak aranyos jeleneteik, amik nagy részben Hudsonnek köszönhetően, különösen a könyv végén előforduló romantikus megnyilvánulásait imádtam. És bár bizonyos szempontból üdítő volt, hogy Hudson irányításmániája már nem ölt olyan brutális méreteket, valahogy pont ez volt az egyik oka, hogy kicsit ellaposodtak a dolgok. Újfent a bizalom kérdésén rágódunk, Alayna mennyire bízik meg Hudsonben, és fordítva. És persze van magyarázat a dologra, picit mégis erőltetettnek éreztem ezt így a harmadik kötetre, főleg, hogy most már mindenki tisztában van vele, hogy fülig szerelmesek - elvileg ők maguk is. 
 
Ez önmagában még nem lett volna probléma, ha a korábban emlegetett rejtély-szál ennél picit izgalmasabb. Celiának volt egy-két hátborzongató jelenete, és nem mondom, hogy nem fúrta az oldalam, vajon mi van a videón, és mi történik majd, ha végre megtudjuk - aztán kiderült, hogy nagyjából kitaláltam, mi lehet a háttérben. Nem mondom, hogy ettől unalmassá vált az egész, mert az azért nem lenne igaz, de lehetett volna ennél átütőbb is. 

Emellett ott az üzleti szál is, ahol lett volna lehetőség kicsit kibontakoznia másnak is Alayna és Hudson vívódásán kívül. Kifejezetten örültem volna, ha Laynie ebben a tekintetben kinövi magát végre - itt a lehetőség, hogy átvegye az üzletet, és ez a személyiségének egy olyan része, ami miatt anno Hudson beleszeretett. Ehhez képest sajnos nem kapunk belőle annyit, mint szerettem volna, és úgy érzem, valahogy nincs is igazán elvarrva. A Daniel dolgot pedig már kicsit erőltetettnek éreztem.
Viszont azért volt egy jó oldal is: Gwen. Nagyon tetszett, és rögtön felkeltette az érdeklődésemet, mert nem tudtam hova tenni. Vajon bajt csinált majd vagy pozitív szereplő lesz belőle? Csak sajnos amilyen kecsegtetően indult, sajnos ez a karakter is elsikkadt a végére... 




A sztoriból egyébként fényes csillagként tündököl ki számomra Hudson húga, Mira. Szinte minden jelenetet imádtam, amiben szerepelt, feldobta kicsit a hangulatot a rengeteg rejtély meg őrlődés közepette, és örültem a boldogságának. És ő az a szereplő, aki sokszor kimondja vagy megteszi, amit az olvasó szeretne: jól helyrerakja a szereplőket, hogy összekapják magukat. Bravó, Mira! 

Összességében azt érzem, hogy lassú volt a sztori, legalábbis ami az első háromnegyedét illeti. A végére viszont úgy begyorsultak az események, hogy minden lassúsága ellenére azzal az érzéssel tettem le, hogy oké, oké, de tudni akarok még dolgokat. Mindenesetre örülök, hogy megvolt a happy end, így kerek minden, az előző rész függővége után szerintem mindenképp szükség van a válaszokra. Bár azért Hudson kiegészítő könyve még birizgálja a fantáziámat, kíváncsi vagyok, milyen a világ az ő szemével.

EGYNEK ELMEGY

Fotó




Blogturné extra - Borítómustra











Nyereményjáték


A regényben némileg borzongató szerephez jut néhány irodalmi klasszikus, illetve azok egy-egy híres mondata. Kiválasztottunk ötöt, a ti dolgotok pedig, hogy megírjátok nekünk, mely regényekből származnak az idézetek.
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő emailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

„Eh, nincs bűn és nincs erény! Csak az van, amit az ember cselekszik.”

a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje


04.08. - Insane Life
04.10. - CBooks

Ilyen lenne a Harry Potter sorozat, ha a Shadowhunters készítői írják

$
0
0
A Shadowhunters készítői annyira el voltak foglalva az utolsó epizóddal, hogy megfeledkeztek róla, hogy a másik projektjüket biztonságban tartsák. 

Így hát kiszivárgott néhány részlet arról, mit is terveznek a Harry Potter könyvekkel, amennyiben megkapják az engedélyt, hogy sorozatot készítsenek belőle. Nos, íme 9 kiszivárgott infó a HP sorozat forgatókönyvéről, amit lefordítottam nektek.



Csak hogy tisztázzam, természetesen ez egy vicc. Hála a magasságosnak, nem készülnek ilyen merényletre, legalábbis nagyon remélem, hogy még véletlenül sem jut eszükbe... mert az már tényleg főbenjáró bűn lenne, és mint a HP könyvekből tudjuk, annak a büntetése igen súlyos.

Az agymenés pusztán ennyi - egy mi lenne ha? játék. Egészen konkrétan a Media Addict Tibijével beszélgettem a sorozatról, aki épp most darálja, és egy Harry Potter hasonlattal próbáltam szemléltetni, mit gondolok a Shadowhuntersről. Végül elszabadult a pokol, egyre tovább gondoltam, és arra jutottam, néhány ötletem veletek is megosztom. (És bármilyen szörnyű, a változtatások és marhaságok szintje körülbelül ezen a szinten mozog, ez a rész sajnos nem csak vicc.)

Előre is elnézést kérek minden Harry Potter rajongótól!


1. 
Harry a 16. születésnapját ünnepli, amikor a kigyúrt, színesbőrű Hagrid megjelenik náluk. 

2. 
Amikor Harry nem hiszi el, hogy varázslat létezik, Hagrid a fiú nyakláncával bizonyítja neki. Ezt a láncot Harry már gyermekkora óta a nyakában viseli, ez az egyetlen öröksége szüleitől. Valójában csak egy zöld kő - semmi értékes, amit Mr. Dursley számtalanszor hangsúlyozott -, viszont amint Hagrid arra kéri Harryt, koncentráljon valakire, akit szeret, a kő fényleni kezd. Már ez is elég meglepő lenne, de ő ezután hirtelen Mrs. Figg, az egyik szomszédasszony nappalijában találja magát - akiről rögtön kiderül, hogy valójában ő sem hétköznapi ember, hanem animágus - macskává tud változni, így nem véletlen, hogy annyi macskát tartott.

3.
Harry hamar rájön, hogy mindenki ismeri a nevét, és meglepő módon ez egyáltalán nem zavarja. Sőt, igazán talpraesett, amikor a Roxfortba kerül - rögtön ő lesz az évfolyam legmenőbb sráca, aki nem csak jól öltözik és okos, hanem pillanatok alatt tanul meg varázsolni is. Alig néhány nap elteltével már igazi profi. Ó, és persze mindenki bukik rá. 

4. 
Hermione félig latin, ahogy Ron is, Neville pedig arab.

5.
Ront egy éjjel elrabolják a mardekárosok, élükön Draco Malfoyjal és a jobbkezével, Romilda Vane-nel. Romilda feltűnő érdeklődést mutat Ron iránt, és bár most látja először, ez nem tartja vissza attól, hogy a nyakát harapdálja. (Ezen a ponton derül ki, hogy Romilda valójában félig vámpír.)

6. 
A Roxfortban minden évben megrendezik a karácsonyi bált, így Harrynek döntenie kell, kit szeretne elvinni. Nem meri felvállalni, hogy tetszik neki Ron ikertestvére, Ginny, ezért Chót készül elhívni - az ázsiai lányt, akiből csak úgy süt a szexualitás. (Amit természetesen a ruházkodásában is kifejez - a lényeg, hogy jóóóó sok szabad bőrfelület legyen.) Épp amikor feltenné a kérdést, megjelenik Ginny (neki is legyen azért dekoltázsa), és közbelép, és egy igen hatásos és romantikus csókban forrnak össze, ami bizonyítja örök szerelmüket, hisz végtére is... már vagy másfél hete ismerik egymást és legalább háromszor találkoztak. 
Ron és Harry ezután összeverekednek, egy igazi drámai, barát barát ellen jelenetben, de végül mégis szent a béke. 

7. 
Az iskola legidegesítőbb tanára Piton professzor - ám ettől még Harry sem tagadhatja, hogy izmos mellkasa sok lányt ejtett már szerelembe. Mivel Piton nagyon szeretné átvenni a Sötét varázslatok kivédése tantárgyat - ehhez pedig fontos a jó fizikai erőnlét is -, jó sokszor bukkan fel félmeztelenül, csak a biztonság kedvéért, ha esetleg még nem sikerült volna elég nézőt bevonzani. (Ó, és a rajongók kiszolgásának kedvéért FONTOS: néha random beépíteni az "örökké" szót a megszólalásaiba!)
Az is hamar kiderül, hogy ő maga is Voldemort követője volt, azóta is magán viseli a Sötét jegyet, ami minden alkalommal felizzik, amikor kimondja a Nagyúr valódi nevét. (Ezért terjesztették el Voldemort korábbi kiugrott csatlósai, hogy ehelyett az Ő, Aki Nem Nevezünk Nevén néven nevezzék, mert így nem bukhattak le - hiszen korábban elég nehéz volt leplezni a fájdalmat.) 

8. 
Mindeközben Voldemort és maradék csatlósai Csernobilban rendezték be a központjukat, és az atomenergia és a mágia ötvözésével kísérleteznek, hogy valóban is feltámaszthassák korábbi mesterüket. Így derül ki, hogy Voldemortnak sikerült úgynevezett horcruxokat előállítani, amiknek a segítségével uralhatja az világot, hiszen ezekkel irányítani tud más boszorkányokat és varázslókat - az elpusztításukkal viszont Voldemort is meghal.

9. 
Kiderül, hogy Harry édesapja valójában él, és 12 éve senyved fogságban Csernobilban. 

10. 
Öröm az ürömben: Harry szexi sebhelyének (ami viszket, ha Voldemort a közelbe kerül) és a nyakláncának köszönhetően (amivel édesapjához tud portálni) elkezdhetik felkutatni Voldemortot, hogy kiszabadítsák Harry apját és megszerezzék a horcruxokat. Így Harry válik a kulccsá - innentől kezdve nem csak az egyetlen, aki túlélte Voldemort támadását, hanem az egyetlen is, aki képes lehet legyőzni.


További eseményekért kövessétek a Wizards és Witches tévésorozatot az évad második felében is! ;)

Cover Reveal - Wendy Higgins: Unknown

$
0
0
Wendy Higgins újabb könyve jelenik meg hamarosan, és van szerencsém részt venni a borító leleplezésében! 

Fülszöveg:



Amber Tate azt hiszi, legnehezebb dolog, amit el kell szenvednie az életben, viszonzatlan szerelme bátyja legjobb barátja, Rylen Fite iránt. Azt hiszi, a háború olyasmi, ami valami szerencsétlenség, messzi helyeen, messze az ő nevadai kisvárosától. Mindkét dologban téved.

Amikor egy ismeretlen szervezet lebombáz egy sor nagyváros Amerikában és szerte a világon máshol is, a megmaradt városok kénytelenek készültségben lenni villámgyorsan. Minden veszélybe kerül az ételtől kezdve a vízforrásokon keresztül a kommunikációs technológiákig. Vezetőség nélkül a nemzet pánikba kerül, de Ambert nem olyan fából faragták, hogy bujkáljon vagy egyszerűen csak nézze, mi történik. Elhivatott, hogy kihasználja ápolónői képességeit, a veszély ellenére, még ha ez azt jelenti, hogy férfiakkal kell együtt dolgoznia, amit korábban soha nem tett.

A New York Times bestseller szerző, Wendy Higgins most induló New Adult sorozatában egy ijesztően valóságos apokaliptikus Amerikát kelt életre, fűszerezve romantikus feszültséggel...


>>> Goodreads <<<







Tudj meg többet a sztoriról ITT!

A szerzőről:


Wendy Higgins az Angyali gonosz USA Today és New York Times bestseller sorozat szerzője. Korábban középiskolai angoltanár volt, aki most már teljes időben ír. Wendy kreatív írásból szerzett diplomát a George Mason Universityn és mesterdiplomát a Radford Universityn.

Linkek:


50 millió értékelésnél a Goodreads!

$
0
0
Egy érdekes hír futott be a "külföldi Moly", a Goodreads háza tájáról. Az oldal ugyanis tegnap ünnepelte az ötvenmilliomodik értékelést! 

50 millió értékelés! Az azért már nem semmi. 

Ennek örömére készítettek egy kis statisztikát az értékelések kapcsán, ami szerintem nagyon érdekes. 




A legelső értékelést Otis Chandler írta a Goodreadsen, Bill Bryson A Short History of Nearly Everything című könyvéről - egyébként 5 csillagot adott neki, az értékelés maga pedig egy kétbekezdéses szösszenet volt. 

Ezután a Goodreads egyre népszerűbb lett, mára pedig már csak úgy áradnak az értékelések. A legtöbb a The Hunger Games sorozat első részéhez futott be: a tegnapi napig 149.761 felhasználó írta le a véleményét a könyvről! (Ebben egyébként a sorozat kezdeti népszerűsége és a filmes sikerek mellett valószínűleg nagy szerepe volt abban is, hogy a Kindle mellé biztosított ingyenes könyvtárban is benne volt a kötet - legalábbis egy időben, nem tudom, most ott van-e még.)

Ami pedig a tetszési indexet illeti, érdekes kérdés, hogy a felhasználók átlagosan milyen csillagokat adnak a legtöbbször. Ahogy az elöljáróban várható volt, a legtöbb értékelés 5 csillagos (37%), ezt pedig csökkenő sorrendben követi a többi. A legkevesebb értékelés 1 csillagosból született, ez csupán 2%-nyi a nagy egészből.

A Goodreads kategóriákra bontva is kiválogatta a legtöbbet értékelt könyveket. Íme:

Életrajz - Laura Hillenbrand: Rendíthetetlen
Thriller - Gillian Flynn: Holtodiglan
Klasszikus - Harper Lee: Ne bántsátok a feketerigót!
Fantasy - Erin Morgenstern: Éjszakai cirkusz

A Goodreads történetének legmegosztóbb könyve Chetan Bhagat The 3 Mistakes of My Life című könyve - ez rendelkezik a legtöbb 1 és 5 csillagos értékeléssel egyszerre. 

Összességében a felhasználók értékelései alapján a legnépszerűbb könyv John Green Csillagainkban a hibája lett!

De persze A szürke ötven árnyalata sem maradhatott le a listáról, még ha nem is pont a leghízelgőbb szerepben tűnik fel: ugyanis ez a könyv rendelkezik a legtöbbet csillagozott értékeléssel. Katrina, a kérdéses vélemény szerzője 18.675 lájkot és 5547 kommentet kapott. Az értékelésben Katrina animált gifek segítségével fejezte ki érzelmeit, mindezt megfejelve pedig a végén még kiderült az is, hogy strigulázta a könyvben gyakran előforduló szavakat, és az aranyos kis statisztikát meg is osztotta a közzel

Jack Chabert: A térkép titka {Értékelés + Nyereményjáték}

$
0
0

Ez vicces volt!

Jack Chabert: A térkép titka

A blogturnéról




A Kolibri kiadó jóvoltából hazánkban is megjelent Jack Chabert Poptropica - A térkép titka című képregénye, mely Jeff Kinney, az Egy ropi naplója írójának ötlete alapján készült. Ennek örömére a Blogturné Klub három bátor bloggere vállalkozott arra, hogy Oliver, Mya és Jorge oldalán bebarangolja Poptropicát, és bemutassa Nektek a szigetet, ahol a lehetetlen is lehetséges. Kalandokból nem lesz hiány - garantáljuk!
A turné végén pedig, a kiadó jóvoltából megnyerhetitek a képregény három példányának egyikét is!


Eredeti cím: Mystery of the Map
Kiadó: Kolibri
Oldalszám: 112
Fordító: Lakatos István
Illusztráció: Kory Merritt
ISBN: 9786155591419
Sorozat: Poptropica 1.
Kezelhető-e standalone-ként?
Függővég: so-so
Bechdel-teszt: megbukott
Moly link
Goodreads link (3,56)
Megrendelési link
Jeff Kinney, az Egy ropi naplója írójának ötlete alapján itt a Poptropica, Jack Chabert és Kory Merritt vadiúj képregény-sorozata.
Oliver, Mya és Jorge egy hőlégballon-baleset után ismeretlenszigeten köt ki. Legnagyobb döbbenetükre ezen a földön kihaltnak hitt állatok és dühös vikingek élnek. Ez Poptropica, a rejtélyes szigetvilág, ami egyetlen térképen sem szerepel.
Miközben a három barát a hazautat keresi, hamar felfedezik, hogy bizonyos baljós erők nemcsak rájuk jelentenek veszélyt, hanem az egész Poptropica létét fenyegetik.
Vajon Oliver, Mya és Jorge meg tud szökni a vérszomjas vikingek elől? Megtalálják a hazavezető utat? És ami még ennél is fontosabb: kiderül, hol van a legközelebbi pizzéria?! Kövesd kockáról kockára A térkép titkát, hogy te is átélhesd a lélegzetelállítóan izgalmas kalandokat!

Az első mondat:


"Ez a legjobb dolog az egész világon!"

Véleményem


Mint azt bizonyára sokan tudjátok, nem vagyok vérbeli képregény-rajongó, de azért időről időre egyet-egyet elolvasok. Bár most a Poptropica olvasása közben jöttem rá, hogy valahogy a gyerekeknek készült képregényeken valóban nagyon jól szórakozom, talán pont azért, mert sokkal inkább meseszerűen, mint a felnőtt képregények, és ezeknél kevésbé érzem azt, hogy milyen jó is lenne mindez regényben. 

Mindenesetre szerencsére ez azt jelentette, hogy A térkép titka rögtön beszippantott, és azon gondolkoztam már az elejétől, mennyire imádtam volna én ezt régebben, amikor még gyerek voltam! Mindig szerettem elmerülniálomvilágokban, ahol bármi megtörténhet - na, ez a világ pont ilyen. Simán felbukkanhatnak kihalt állatok vagy épp rég letűnt kor vikingjei. 



A térkép titkának főszereplői ugyanis egy balul elsült léghajózás után egy szigeten kötnek ki. A karakterek pedig nyilvánvalóan sok vicces helyzetre adnak lehetőséget, már önmagukban is. Oliver, a titokban kocka srác. Jorge, aki folyamatosan a hasára gondol és szívat, akit csak tud. És persze Mya, az ész szava, aki próbál némi racionalitást verni a két srác fejébe.

Először még modern fiatalokként keresik a kiutat. De hamar rá kell jönniük, hogy nem pusztán kicsit arrébb fújta őket a vihar (hála a dilis kapitányuknak), hanem egy olyan helyen kötöttek ki, ahol semmi se teljesen normális. Szerencsére sikerült megszerezniük egy térképet is, ami igazi high-tech cucc - csak meg kell neki mondani mit szeretnél, és megmutatja. Hasznos holmi. Mindenesetre a szigeten eligazodni még így sem egyszerű.



És hála istennek, hogy nem az! Mert így olyan jól szórakoztam. Az ember soha nem tudhatja, mi vagy ki bukkan fel majd a következő oldalon, milyen váratlan meglepetések várnak még a szereplőkre és persze az olvasóra. Ráadásul mindezeknek köszönhetően a képregény tele van humorral. Ahogy hőseink a váratlan helyzetekbe kerülnek, félelmetes módon modern gyerekekként gondolkoznak, ami nem kevés vicces helyzetet szül. (Képzeld el, hogy összeeresztenek egy vikinggel egy falánk 21. századi srácot!)

Ezeken az apróságokon kívül a cselekmény fő vonala is lekötötte a figyelmem: vajon hol a fenében vannak pontosan a szereplők? Miért akart a kapitány itt kikötni? Pontosan miért olyan fontos az a bizonyos térkép? Hogyan juthatnak haza? 

Rengeteg kérdés és rengeteg rejtély. De mivel ez még csak a kezdet, megmaradhat a kíváncsiság, és várhatunk a folytatásra az igazi válaszokért. Egye fene, kivárom. 

NAGYON AJÁNLOM


U.i. Személyes kedvenceim lettek a cipőfűző- és övevő dodók, még sokat belőlük. Valahogyan, akárhogyan, de még több dodót akarok.


Blogturné extra - Néhány szó a dodóról


A dodó (Raphus cucullatus) a madarak osztályába, a galambalakúak rendjébe és a dodófélék családjába

A dodó az Indiai-óceán területén lévő Mauritius szigetén élt. Mauritius szigetét feltehetően már a 10. századi arab és maláj hajósok is ismerték, és 1505-ben portugál hajósok is kikötöttek a szigeten. Ám mindezek még nem voltak nagy hatással a sziget faunájára. A nagy változások akkor kezdődtek, amikor holland telepesek költöztek az addig lakatlan szigetre 1638-ban, mivel azt támaszpontként használták a Távol-Keletre vezető kereskedelmi hajózásban: ettől számítva a dodók kevesebb mint száz éven belül, 1690-re kipusztultak.

Kihalásukat a félénkség teljes hiánya (ezt láthatjuk a képregényben is) és legfőképpen a telepesek által behurcolt és később elvadult háziállatok (például disznók, kutyák, makákók) és patkányok okozták, amelyek felfalták a földön fészkelő madarak tojásait. Hozzájárulhatott kihalásukhoz élőhelyük, az őserdők tönkretétele: a fákat kivágták, és az erdők területén ültetvényes gazdálkodásba kezdtek.

A különös formájú állat felkeltette a korabeli európaiak érdeklődését, ezért sok példányt Nyugat-Európába szállítottak, ahol főleg vásári látványosságként mutogatták őket, ill. múzeumokba kerültek.

Magassága kb. 1 méter, a tömege pedig 10,6–21,1 kg körül lehetett.Nagy feje, erőteljes csőre, csökevényes szárnya, vaskos lába és zsíros fartája volt.
tartozó röpképtelen faj volt, ami sajnos már kihalt. A dodógalamb az ember által kipusztított állatfajok jelképévé vált, így elég gyakran találkozni a fajjal mesékben és más történetekben.

Forrás: Wikipédia

Nyereményjáték


Mostani játékunk során különleges térképvadászatra invitálunk benneteket, s Oliverékhez hasonlóan, nektek is rendelkezésetekre bocsátunk egy intelligens térképet, mely segít az eligazodásban - ugyanis a turné állomásai egy-egy Poptropica helyszínné válnak.
Minden állomáson egy, az adott színtérre jellemző lény (legyen az ember vagy állat) bújik meg a szavak mögött. Nektek pedig nincs más dolgotok, mint az állomáson található képrészleteket összegyűjteni és kirakni, majd a rajta látható figura nevét (faj vagy tulajdonnév) beírni a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
És hogy mire való a térkép? A jobb alsó sarkában láthattok egy egyedi mintát, mely a fotórészlet helyes összeillesztési sorrendjét jelöli. Ugye, hogy okos kis jószág?

Amennyiben minden állomáson teljesítettétek a feladatot, úgy esélyetek nyílik megnyerni a Kolibri Kiadó által felajánlott három képregény egyikét. Vadászatra fel!
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére válaszolni a megküldött értesítő levelünkre, ellenkező esetben újat sorsolunk.



a Rafflecopter giveaway


A turné menetrendje


04/05 Kelly & Lupi olvas
04/07 Deszy könyvajánlója
04/09 Dreamworld

Mary Jo Putney: Fekete özvegy {Értékelés + Nyereményjáték}

$
0
0

Jobban tetszett, mint vártam

Mary Jo Putney: Fekete özvegy

A blogturnéról




A General Press kiadó jóvoltából jelent meg Mary Jo Putney következő könyve, amely az Elveszett lordok sorozat hetedik kötete.
Mostani turnénkon négy állomáson ismerhetitek meg a könyvet és kalandozattok velünk. Sőt, ha játszotok, tiétek lehet az egyik példány belőle!




Eredeti cím: Not Always a Saint
Kiadó: General Press
Oldalszám: 280
Fordító: Hajnal Gabriella
ISBN: 9789636438609
Sorozat: Elveszett lordok 7.
Kezelhető-e standalone-ként?
Nézőpont: E/3
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: átment
Moly link
Goodreads link (3,73)
Megrendelési link
Daniel Herbert egy londoni estélyen pillantja meg Jessie Kelhamet. A koromfekete, visszafogott báli ruha ellenére Jessie pillantásában valami sokat sejtetőt és valami ismerőset vél felfedezni. Találkoztak már vajon korábban is?
Az asszonyt rögtön a szájára veszi a város: karikatúra készül róla, amint halálos csókú özvegyként új áldozatra vadászik. Daniel nem tudja, hogyan viszonyuljon Jessie-hez, vonzza, ugyanakkor tart is tőle, úgy érzi, nem hozzá való. És bár a legszívesebben visszamenekülne orvosi hivatása védőbástyái mögé, úgy dönt, az összes kockázatot vállalva szívét adja a nőnek.
Maga sem tudja azonban mi vár rá: újabb és újabb titkok tárulnak fel Jessie korábbi életéből, a múlt árnyai mindig az asszony után nyúlnak. Lehet-e egyáltalán esélyük így a boldogságra?
Mary Jo Putney regénye finoman és érzékenyen ábrázolja azt, hogy két óvatos, a múltban sokat szenvedett ember is képes az újrakezdésre, és a régi fájdalmakat leküzdve boldog szövetségben élhet.

Az első mondat:


"A flotta hajói befutottak, telihold volt, és a Herbert-féle ingyenes ellátást biztosító ispotályban bőven akadt tennivaló."

Véleményem


Nagy történelmi romantikus fogyasztó vagyok, és így én magam sem értem, hogy lehetséges, hogy Mary Jo Putney eddig kimaradt az életemből. Ismertem én persze, édesanyámnak meg is van néhány könyve, de valahogy a polcon soha nem jutottam el a könyveiig. 



Viszont nem tagadhatom, úgy éreztem már, ideje ezt pótolni. A fekete özvegy cím kicsit baljósan hangzott, aztán később, amikor megpillantottam a borítót, az sem volt sokkal vidámabb, de egy életem-egy halálom, olvasni akartam. Ráadásul jó pontként értékeltem, hogy a fülszöveg szerint egy második esély sztoriról van szó, ezeket pedig a Meggyőző érvek óta imádom.

A történet egy prológussal kezdődik: a főszereplő orvos segít egy fiatal lánynak, akit valaki nagyon csúnyán megvert. Daniel emellett pénzzel is segít Jane-nek, majd a lány eltűnik. Ezután évekkel később vesszük fel a történet folyamát. A lány, Jane, akiről kiderül, hogy valójában Jessie-nek hívják, épp elveszíti idős férjét. Van egy lányuk is, aki hirtelen megörökli a címet, és egy féltékeny rokon miatt a nő kénytelen új férjet keresni a lánya érdekében. Daniel eközben nemesi címet örökölt, és próbál belerázódni új szerepébe - feladataiban pedig egy hozzáértő feleség a legjobb megoldás. Innentől pedig az, hogy találkoznak a társaságban, már nem is meglepő... 

Ezt azért írtam most le ilyen részletesen, hogy nyilvánvaló legyen, az indító feszültség megvan! Mi tudjuk, hogy már találkoztak, de Daniel nem tud róla, Jessie meg titkolná. Mi tudjuk, hogy mindketten házastársat keresnek, és tökéletesen összeillenének, de ők nem. És innentől kezdve izgulhatunk, mikor derül már ki minden. Imádtam! 

Mindezeken felül is van izgalom. Egyrészt kíváncsian vártam, mit tesz majd az a bizonyos rokon, aki meg akarja kaparítani Jessie lányának gyámságát, és az is nagyon érdekelt, pontosan mi is történt Jane-nel - egy újabb rejtély a sok közül. 
 
És mindemellé dukált még egy kis fűszerezés is. Méghozzá az, hogy a regény nagyon szépen feldolgozza, milyen is volt akkoriban a gyógyítás és a bántalmazott nők helyzete. Nem ez van persze a középpontban, de viszonylag ritkán látni, hogy a történelmi romantikusok fontos és igazán komolyan kérdésekkel foglalkozzanak a romantikus szálakon felül. Viszont az, hogy a családon belüli erőszak témája felmerül, hatalams pirospont. 

Hajlamosak vagyunk romantizálni ezt az időszakot, valójában azonban a nők családon belüli bántalmazása - akár lelki eredeti, akár fizikai - egy olyan korban, ahol a nők alárendelt helyzetben voltak, és apjuk, férjük vagy más férfi rokonuk döntött a sorsukról, még súlyosabb kérdés volt. Ezzel együtt pedig megjelenik az egészségügy fejlődése is, ami szintén nagyon érdekes téma. Sajnos az előző részeket még nem olvastam, így nem tudom megmondani, hogy eddig pontosan milyen szerep jutott az Ápolónők Egyesületének, de nagyon szívesen olvasnék még többet róla.

Na de ennyit a fűszerről, és beszéljünk egy kicsit a szereplőkről! Ami a mellékszereplőket illeti, érezhető, hogy sok szempontból összeszokott bagázsról van szó, hiszen már túl van a sorozat a párosok saját regényén - de azt kell mondanom, az előzmények ismerete nélkül is szimpatikusak voltak, és kifejezetten szívet melengető volt róluk olvasni. 

Danielt és Jessie-t is megkedveltem, nagyon tetszett, hogy mindketten érett, kiforrott személyiségek, akik tudni vélik, mire vágynak, még ha érhetik is őket meglepetések. Racionálisan gondolkoznak, de pont ezért éri őket villámcsapásként a másik - ez meg egy újabb ok, amiért nagyon szerettem ezt a történetet. 

Összességében a baljós cím és a kicsit komor borító ellenére egy meglepően aranyos történet volt, a komoly témák ellenére is. Határozottan kellemes meglepetés, biztos, hogy olvasni fogok még az írónőtől.

NAGYON AJÁNLOM


Blogturné extra - Külföldi borító





Nyereményjáték


Az Elveszett Lordoknak immár ez a hetedik kötete, mostani játék is ehhez fog kapcsolódni.
Minden állomáson találhattok egy idézetet, ami a sorozat másik köteteiből származik, nektek pedig az a feladatotok, hogy kitaláljátok melyik kötetből idézünk.

Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyertesnek 72óra áll rendelkezésére válaszolni a megküldött értesítő levelünkre, ellenkező esetben újat sorsolunk.

– Csak vésd az eszedbe, hogy minél kevesebbet káromkodsz, annál hatásosabb lesz, amikor megteszed!


a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje


04.07 Deszy könyvajánlója
04.10 Kristina blogja
04.13 Szembetűnő blog
04.16 Insane Life

Hugh Dancy A sötét ötven árnyalatában!

$
0
0
Már bőven zajlik A sötét ötven árnyalata forgatása - én magam is sok képet megosztottam a forgatásról a Facebook oldalon -, de valahogy egy szereplőről megfeledkeztünk: mi van Dr. Flynn-nel? 



Dr. Flynn elég fontos szerepet játszik a történetben. Ő Christian pszichiátere, aki segít feldolgozni és továbblépni neki, illetve tanácsokkal szolgál Anának is. 

Viszont végre lehull a lepel, ki játszhatja az angol származású orvost, aki nem más, mint Hugh Dancy!

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én imádom őt, úgyhogy ennél jobb hír nem is érkezhetett volna korán reggel. Ez a szereposztás pedig nem semmi...

Új Trónok harca klip!

$
0
0
Közeledik a Trónok harca hatodik évada, és most már nem csak előzeteseket, hanem klipeket is kapunk!



Ez a részlet az egyik legnagyobb kérdőjeles szereplőt állítja a középpontba: hű farkasa, valamint Davos és emberei próbálják megvédeni Havas Jon testét. Ez nem lesz semmi.

A videó elején még egy interjút találtok, a részletért pörgessetek 1:49-hez!


Alex Shearer: Felhővadászok {Értékelés + Nyereményjáték}

$
0
0

Ilyen egy igazi álomvilág - na nem az átvitt értelemben!

Alex Shearer: Felhővadászok

A blogturnéról




Április 8-án a Blogturné Klub három bloggere igazi kalandra indul a Kolibri Kiadó jóvoltából. Úticélunk a felhők világa - szárnyalunk majd az égi lények és lebegő szigetek közöttük, alattunk a Nap, fölöttünk a végtelen, mellettünk a Felhővadászok! Nem semmi utazás lesz, tarts velünk Te is. És ha ügyesen vadászol, a könyv egy példányát is megnyerheted!


Eredeti cím: The Cloud Hunters
Kiadó: Kolibri
Oldalszám: 288
Fordító: Pék Zoltán
ISBN: 9786155450334
Sorozat: Felhővadászok 1.
Olvasható-e önállóként? Igen
Nézőpont: E/3
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: átment
Moly link
Goodreads link (3,88)
Megrendelési link
Valahol ebben a hatalmas, csodálatos szigetvilágban egy kis hajó kereskedik, felhőket keres, levadássza őket, kondenzálja, aztán eladja a vizet. Van egy lány a fedélzeten, akinek szénfekete a haja, gyönyörű barna a bőre, és két mély heg fut a szeme alól a szájáig. Az ember azt hinné, a hegtől kevésbé szép, de nem. Sőt még szebbé és titokzatosabbá teszi…
Christien világában szinte alig van víz. Nincsenek sem óceánok, sem kontinensek, csak sok ezer levegőben lebegő sziget. Utazni és világot látni csak a legbátrabbak mernek. Ők a felhővadászok.
Alex Shearer Skócia északi részén, Wickben született. Pályáját forgatókönyvíróként kezdte, majd gyerekkönyvszerzőként vált még ismertebbé. Regényeiből filmek és tévésorozatok készültek. Könyveit több nyelvre lefordították.

Az első mondat:


"A második félév közepén új tanuló jött az iskolánkba."

Véleményem


Megmondom őszintén, eleinte nehezen tudtam mit kezdeni ezzel a könyvvel. A világa annyira álomszerű, hogy kellett egy kis idő, amíg alkalmazkodtam, és egyszerre nagyon nehéz és nagyon könnyű összefoglalni, milyen világban is járunk. 

Picit úgy képzeljétek el, mintha álmodnátok. Egy olyan világról, melyben minden a levegőben lebeg. A tengerek és óceánok elpárologtak, már csak felhők maradtak, a tengeri lények pedig alkalmazkodtak, és a víz helyett immáron a levegőben úszkálnak. Mindenféle vízi lénynek megvan az égi párja. De nem csak a vízi lények lebegnek az égben, hanem a szigetek is. Már nincsenek összefüggő kontinensek, egymás mellett-fölött-alatt lebegő szigetek vannak csupán. Felül a végtelen, alant a Nap. Igen, alul van a nap, és ha nem úszol rendesen a levegőben, lezuhansz. (Igen, úszni kell, nem repülni - nehéz érzékelni a különbséget, de a könyvet olvasva bizony sikerült.) 

Alant a nap, tengerek-óceánok nincsenek, így valószínűleg senkit nem lepek meg azzal, ha elárulom: a víz az igazi kincs. A címadó népek, a felhővadászok pedig azzal foglalkoznak, hogy a felhőkből lepárolják a vizet, majd eladják azt a szigetek lakóinak. Felhővadásznak lenni igazán izgalmas kaland, és a létezésük elengedhetetlen az élet fennmaradásához. Ennek ellenére mégsem tisztelik őket a földiek, olyanok, mint a kereskedelem miatt megtűrt számkivetett népek. Mindenféle törzsi jelleg felbukkan a világukban: a bölcsesség, a természettel való együttélés, az alkalmazkodás, az íratlan törvények betartása - és ha az nincs, akkor védelme és persze néhány pogánynak látszó szokás: példának okáért a heges arc, ami jelzi, te is felhővadász vagy.

Ilyenformán nem meglepő, hogy főszereplőnk, a fiatal Chrisitien fantáziáját nagyon is beindítja a felhővadászok világa, ahogy régen az indiánok, a westernhősök és még sorolhatnám, beindította a srácokét. Mennyi kaland, mennyi izgalom, mennyi hősiesség! Az izgalma csak tovább fokozódik, amikor új osztálytársat kapnak, Jenine-t, aki maga is felhővadász családba született. Tetszik neki a lány, vonzza a kaland, és mindent megtesz, hogy ő maga is részesévé váljon a lány világának. 

Megmondom őszintén, a regény eleje egy kicsit lassú. Egyrészt kellett egy kis idő, amíg belerázódtam ebbe a furcsa világba és a szabályaiba, másrészt tényleg nem történik semmi túlzottan izgalmas. Egy kisebb akciótól eltekintve jobbára az a felépítése a könyv első harmadának, hogy Christien és Jenine beszélgetnek, aztán Christien filozofál és fantáziál egy kicsit, aztán megint egy kis beszélgetés, mielőtt nagy ellaposodna a sztori, és megint egy kis filozofálás. Félre ne értsetek, nagyon érdekes gondolatok merülnek fel Christienben, Jenine pedig igazán jól hozza a törzsi bölcsességeket egy-egy mondatban (nem véletlenül az idézeteket választottam extrámnak), ennek ellenére valami akciónak tényleg örültem volna. 

Ez akkor érkezett meg, amikor - talán nem túlságosan nagy spoiler -, Jenine-ék először hajlandóak elvinni a fiút magukkal. Ó, és mennyire megértem Christient, hogy így magával ragadta ez a világ. Kifejezetten izgalmas volt innentől kezdve a sztori, főleg, amikor a regény harmadik harmadában végre kiderül, hogy bizony tétje is van a dolognak, nem babra megy a játék. Ez az utolsó harmad már nagyon szuper volt - szállította az érdekes gondolatokat is, mint az elején, de az akció gondoskodott arról is, hogy semmiképp ne akarjam letenni. 

Arról, hogy miért is nagyok a tétek, inkább hallgatnék, úgy az igazi, ha meglepetés. Mindenesetre azt el kell mondanom, hogy az egyes szigetek szokásrendszerei nagy érdekes kérdéseket vetnek fel. Mi helyes és mi helytelen? Attól, hogy valamit mi elítélünk, van jogunk valóban elkönyvelni barbár szokásnak? Kifejezetten érdekes volt, amikor egy nagyon sokkolóan vérengző sziget került a fókuszba, ahol olyan vallás él, ahol a bitót és a kötelet tisztelik - mivel a vallásuk középpontjában álló mártírt felakasztották. A sziget közepén egy nagy bitó is, amiról Christien megállapítja, mennyire morbid. És tudjátok mit? Az olvasó is. Aztán Jenine szépen rámutat, hogy a kereszténységben... Na, az aztán sokkoló. Pedig én sem vagyok keresztény. De valóban? Miért van az, hogy elítéljük, ha egy törzsi vallás a bitót tiszteli, de pusztán a szokás alapján teljesen normálisnak tartjuk, hogy mindenhol ott lóg a kereszre feszített Jézus? Na ja. Morbid. Ez is, az is. 

És ezzel együtt jön a kérdés az előítéletekről és a különbözőségek szülte távolságtartásról. Minden alkalommal, amikor a felhővadászoktól elfordulnak, ferde szemmel néznek rájuk, bizony ez a kérdés is előkerül: a rasszizmus, és hogy mennyire félünk attól, ami más. Így vagyunk bekötve, és teljesen valószínűleg soha nem fogjuk levetkőzni, mert a természetünk része, de attól még foglalkozni kell vele, mert minél inkább legyőzzük, annál jobb nekünk. (Na persze bizonyos határokon belül, mert az egészséges védőösztön persze szükséges.)

Másrészt maga a világ keletkezése is érdekes kérdéseket vet fel. Nincs teljesen körüljárva, vajon hogy keletkezett ez a lebegő életforma, mindenesetre Christien itt-ott elejtet egy megjegyzés a régi világról, ahol még kontinensek és sarki jégsapkák és óceánok... Aztán vannak szemétszigetek, és még sorolhatnám. Mindenesetre a végkövetkeztetés ugyanaz: ez a világ "kellemesen" az arcunkba tolja, mennyire nem számolunk a környezetszennyezés következményeivel. Persze, viszonylag hihetetlen, hogy ilyen világ legyen a vége. De ettől még elgondolkoztat. 

Ugye? Meghökkentő, milyen komoly témákat érint egy gyerekkönyv, és mennyire... nos, gyerekkönyvesen képes megtenni mindezt.

Összességében amilyen lassan indult, annyira megszerettem a végére. És ha már a vége szóba került... hááát, vegyes érzéseim vannak. Egyrészt imádom, nagyon tetszett, és ilyesmi befejezésre számítottam. Nem is vidám, nem is szomorú, amolyan... életszagú, de optimistán életszagú, hiszen a főszereplőnk is álmodozó. Viszont ettől függetlenül nem vagyok kevésbé kíváncsi. Lehet, hogy még... valamikor esetleg? Ide a folytatást a válaszokért! 

AJÁNLOM






Blogturné extra - Idézetek


"Nem emlékszem, mi volt a de. Ha tehetem, sosem figyelek oda a de de-re. Ha meghallgatod az összes de-t, sosem jutsz sehová, nem csinálsz semmit. Beragadsz egy fotelbe és sosem mersz felkelni, mert annyi minden történhet, ha megteszed. 
És akkor mihez kezdtél az életeddel azon kívül, hogy jó voltál és megtettél mindent, amit vártak tőled, és mindig tiszta volt az orrod? Ez mind nagyon szép és tiszteletre méltó, de aligha ez minden, nem igaz?"

"- Az igazi remete sosem magányos a gondolatai társaságában - kiáltott utánuk. - A magány a lélek balzsama. A tömeg csak zaj és zűrzavar. A gondolat és az ima a legjobb társ. Gondolat, ima és merengés."

"Senki sem tudhat mindent. Ezt csak a tudatlanok hiszik."

"Ott voltam a nagy terveimmel, és közbeavatkozott az örökkévalóság. Az idő akadélya állt közénk. Az idő olyan korlát, amin senki nem jut át; megmászhatatlan fal."

"Milyen szomorú, haszontalan élet az, amikor még álmodni sem lehet? Mert az álom nem kerül semmibe, és általában nem árt senkinek. Kivéve talán annak, aki álmodja."

"Miért mondják a szülők mindig, hogy légy óvatos? Mintha csak az járna az eszedben, hogy hülyéskedj, kórházba kerülj, vagy megölesd magad. Azt hiszik, nincs más terved, mint a lehető leggyrosabban lesérülni? Ls ha tényleg nyughatatlan lélek vagy, mit segít, ha óvatosságra intenek?" 

"Mindig elcsodálkozom azon, hogy az emberek milyen szívesen intenek búcsút még az idegenelnek is. Az anyák karjukba fogják a babájukat, hogy integessenek a tábozó hajónak, halászoknak, kereskedőknek, kirándulóhajóknak, felhővadászoknak. Szinte már ösztön, az utazóval való együttérzés spontán megnyilvánulása. 
A hibáink dacára késztetés él bennünk, hogy jót kívánjunk egymásnak. A legjobbat. Azt akarjuk, hogy a másik útja biztonságos és sikeres legyen. Még ha babonából is, mert akkor a miénk is az lesz." 

"Néztem a messzeségbe, a természetfelettiségen gondolkodtam, és hogy tényleg létezik-e. És ha igen, a sok hitből melyik a helyes? Vagy mindegyik egyformán érvényes, egyformán igaz, egyformán megkérdőjelezhető, és végeredményben egyformán bizonyíthatatlan?"

"Mostanra már több szemétsziget volt, nagy szemétcsúcsok az égben, mindegyiken fél kilométer mély szemét- és törmelékréteg. Ha betelnek, másikat keresnek. Pár ezer éven belül a szektorban minden sziget szemétsziget lesz, de emiatt egyelőre senki nem ahhódik. Ez másvalaki problémája lesz."

"- De tulajdonképpen miben hisznek? - kérdeztem súgva Jenine-t. - Az akasztáson kívül.
Vállat vont.
- Hát abban, hogy igazuk van. 
- De miben?
- Mindenben. Abban, hogy ki Isten, és mi történik az emberrel, ha meghal. Az Úr imádatának helyes és egyetlen formájában. A világ teremtésében. A szokásos. 
- És ennyi?
- Mindig erről van szó, nem? - nézett rám élesen, mintha butaságot szólnék. - Mikor van más? Mikor van bármi más?"


Nyereményjáték



A Felhővadászok játékunkban könnyű dolgotok lesz!
Minden állomáson találtok egy rövid leírást egy vízi élőlényről, melynek égi párját megtalálhatjátok a könyvben. Nincs más dolgotok, mint kitalálni, milyen élőlényről van szó, és beírni a Rafflecopter doboz megfelelő soraiba.
Ha ügyesek vagytok, Tiétek lehet a könyv egy példánya.

Figyelem! A sorsolásban azok vesznek részt, akik minden kérdésre helyesen válaszoltak, valamint felhívjuk a figyelmeteket, hogy a válasz elküldése után már nem áll módunkban manuálisan javítani rajta. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.

Nagy termetű állatok. Testhosszuk kifejlett korukban fajtól függően 1,2-30 méter, tömegük 30 és 180 ezer kilogramm között változhat. Közülük kerül ki minden idők egyik legnagyobb állata.

A legtöbb [...] a nyarat a sarkvidékek hideg tengerein tölti, ezek a vizek ugyanis ilyenkor vannak tele a legfőbb táplálékukat jelentő apró, rák szerű élőlényekkel. A tél közeledtével aztán elhagyják sarki élőhelyüket, s az Atlanti-óceán trópusi vizeire úsznak, hogy megszüljék borjaikat.


a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje



04.08. Deszy könyvajánlója
04.11. Kelly & Lupi olvas
04.14. Dreamworld

Megvan a Legendás állatok zeneszerzője!

$
0
0
Nem elég, hogy a hétvégén érkezik az újabb Legendás állatok és megfigyelésük előzetes, egy másik jó hír is érkezett: megvan a film zeneszerzője!



És nem is akárki lesz felelős a zenéért, ahogy az várható is volt: James Newton Howard szerzi majd a háttérben futó dallamokat. Ha esetleg ismerős a név, az nem véletlen, sikeres és népszerű filmek zenéit szerezte már korábban, ráadásul 8(!) Oscarra jelölték már! 



És hogy hol hallhattad már a munkáját?
Micsoda nő, A kincses bolygó, Legenda vagyok, A sötét lovag, Egy boltkóros naplója, Gnómeó és Júlia, Vizet az elefántnak, Az éhezők viadala, Hófehér és a vadász, Demóna, hogy csak néhányat említsünk. 

A jó hírt a Film Music Reporter osztotta meg a nagyközönséggel: 


Láttad már Chris Colfer következő könyvének borítóját?

$
0
0
A héten befutott a Glee-ből ismert Chris Colfer legújabb könyvének borítója!

A Mesék földjén sorozat ötödik köteténél járnak már Amerikában, a The Land of Stories: An Author’s Odyssey július 12-én jelenik meg angolul.

És íme a friss és ropogós borítója:



A sorozat első kötete, A Kívánság Varázslat már nálunk is megjelent, remélhetőleg a nyáron én is olvasni fogom.

konyvmolykepzo.hu/products-page/konyv/chris-colfer-a-kivansag-varazslat-7145?ap_id=Deszy

Cecelia Ahern: A Vétkes {Értékelés + Nyereményjáték}

$
0
0

Nehezen indultunk, de a végére egészen kibékültünk

Cecelia Ahern: A Vétkes

A blogturnéról




Idén április 15-én megérkezik Cecelia Ahern meglepetéskönyve! Az írónő, aki annyi szívet elvarázsolt már romantikus, sokszor könnyfakasztó történeteivel ezúttal egy YA disztópiával rukkolt elő!
Tarts velünk 5 állomásos turnénkon, és ismerd meg Te is A Vétkes világát!



Eredeti cím: Flawed
Kiadó: Athenaeum
Oldalszám: 432
Fordító: Bottka Sándor Mátyás
ISBN: 9789632935362
Sorozat: A Vétkes 1.
Kezelhető-e standalone-ként?
Nézőpont: E/1
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: átment
Moly link
Goodreads link (3,89)
Megrendelési link
A skarlát betű és A beavatott izgalmas és gondolatébresztő ötvözete a bestsellerszerző, Cecelia Ahern lélegzetelállító regényében.
Celestine North minden szempontból tökéletes életet él. Példás testvér és gyermek, osztálytársai és tanárai kedvelik, és a barátja is lenyűgöző pasi. Egy nap azonban váratlan helyzetben találja magát, és ösztönösen dönt. Szabályt szeg, ez pedig hatással lehet egész életére. Akár börtönbe is kerülhet. Kiközösíthetik, megbélyegezhetik, billogot süthetnek rá. Lehet, hogy Vétkessé nyilvánítják.
Az ismert sikerszerző, Cecelia Ahern fiatal felnőtteknek írt első regényének társadalmában csak az engedelmeseknek van helye, a lázadást csírájában elfojtják. Egy fiatal lány, aki kiáll magáért, mindent elveszíthet.
A Vétkes és folytatása, a Perfect hamarosan a mozivásznon is látható lesz, filmes jogaikat nemrégiben megvásárolta a Warner Bros.

Az első mondat:


"Én csak az egyértelmű és észszerű dolgokat szeretem. Számomra tényleg minden vagy fekete, vagy fehér."

Véleményem


Amikor először hallottam, hogy Cecelia Ahern YA disztópiát írt, bevallom, nagyon megdöntöttem. Az eddigi könyvei alapján soha nem gondoltam volna alapból azt sem, hogy young adult regény írására adja a fejét, hát még hogy disztópiára! Szóval a kíváncsiságom megvolt, aztán elolvastam a fülszöveget, az is tetszett, így nem is volt kérdés, hogy olvasnom kell. És még a magyar borító is tetszett, amikor végül megláttam. 

Ennek ellenére amikor meg is kaptam a könyvet, valahogy nem akaródzott nekiállni. Volt már olyan érzésetek, hogy érdekel egy könyv, de valahogy nem vagytok olyan hangulatban? Na, így voltam én A Vétkessel heteken keresztül. A disztópiaolvasáshoz alapból szükség van egy bizonyos szintű mazochizmusra, hangulat is kell hozzá, és nekem az most valahogy nem volt.

Aztán végül persze nekiálltam, és nem mondom, hogy jól indultunk neki a kapcsolatunknak. Ebben nyilván sok minden szerepet játszott, nem csak az, hogy maga a könyv milyen volt: egyrészt a hangulatom, másrészt az is, hogy most már annyi disztópia van a hátam mögött, hogy egyre könnyebb észrevenni a szokásos mintákat, ismétlődő témákat, elemeket, történéseket. De mindezekkel együtt is úgy érzem, picit mintha lassan indultak volna be az események. 

Az már rögtön egyértelművé vált, hogy egy meglehetősen nyomasztó világban járunk. Ebben az országban (egyébként Skóciában, vagy legalábbis az Egyesült Királyságban járunk, mert többször szó esik a Felföldről) a szokásos rabságon kívül másfajta bűntetéssel is együtt kell élnie az embereknek. Ha valaki hibázik, akkor Vétkessé válik és billogot kap. Hogy milyen hibákért? Nos, meglehetősen hétköznapi hibákért, amik számunkra nem is tűnnek túl durvának: hibás döntés, hazugság, a társadalom valamilyen vonásával szembeni ellenállás... (A Vétkesség minden fajtájához meghatározott helyre sütik a billogot az ember bőrébe.) Ha valaki billogot kap, nem csuklyák börtönbe, ellenben számkivetetté válik - a Vétkeseket mindenki megveti és kiközösíti. Vétkességét jelző karszalagot kell viselnie, nem eheti és ihatja azt, amit mások, más helyre ülhet csak a buszon, elveszik az útlevelét, kijárási tilalom vonatkozik rá és még sorolhatnám. 

Ez önmagában jó disztópikus alap, már csak azért is, mert érezni, milyen szorosan táplálkozik a való világból. Nem volt azért még olyan régen, amikor billogot sütöttek az amerikai fekete rabszolgák bőrébe, csak hogy egy példát említsek. Ahogy a számkivetett státusz ruházaton való feltüntetése sem ismeretlen - az előző században a zsidók például sárga csillagot kaptak. 

Ennek ellenére egy alapvető problémám volt ezzel a világgal. A legtöbb disztópia elszigetetelt világot mutat be. Vagy valamilyen posztapokaliptikus világban járunk, ahol ilyen társadalmak alakultak ki válaszul, vagy a lehetetlenséggel határos átszökni más országba. 
A sztori elején, amikor viszonylag lassan indult be a sztori, pont emiatt voltak bennem kérdőjelek. Ugyanis kiderül, hogy egy modern országban járunk, és semmilyen komoly ok nem volt a disztópikus világ kialakulására, leszámítva egy politikai válságot. És isten őrizz, hogy politizáljak, mindenesetre ez még önmagában előfordulhatna - a nácik menetelését is végignézték sokan, nem gyanítva, mi lesz a vége. Meg egyébként is tudjuk, politikai is gazdasági válságok idején nyomulnak a szélsőségek - csak körbe kell nézni, hogy lássuk ezt. 
Ennek ellenére mivel annyira közeli időben játszódik a történet, valahogy nehezen tudtam befogadni a kilátástalanság érzését. Ugyanis nehéz benyelni, hogy gond nélkül kialakulhatott egy ilyen társadalom a mai Európában, és senki nem tett semmit, miközben lábbal tiporták a személyiségi jogokat. 
Másészről tegyük fel, hogy nem avatkozott közbe senki valamiért. Akkor is ott a kérdés, hogy mennyire tudom sajnálni ezeket az embereket, akik nem is próbálnak kilépni ebből a társadalomból. Amikor egy elejtett mondatot tesz a főszereplőnk, Celestine, hogy a Vétkesek útlevelét elveszik, és nem utazhatnak. És az is kiderül, hogy simán át lehet ruccanni például Svájcba. Innentől kezdve pedig felmerült bennem a kérdés: hogy lehetséges, hogy egy ilyen világot szó nélkül tűr mindenki, és nem húz el a fenébe külföldre - a lehetősége meglenne, hiszen a jelek szerint a nem Vétkesek szabadon utazgathatnak. 

Na ennyit arról, miért tudtam nehezebben befogadni a disztópikus alapot, leginkább eleinte - mert azért később kicsit árnyalja a képet az írónő, még ha konkrét magyarázatot a fenti kérdésre nem is kapunk.

A másik ok, ami miatt kicsit lassan szippantott be a könyv, az az, hogy Celestine a könyv elején egyáltalán nem szimpi. Nem egy alulról jövő főszereplőnk van (nem egy elnyomott Katniss), hanem egy társadalmi elithez tartozó fiatal lány. Jó módban élnek, semmi gondja a társadalommal sőt, nem érti, nővére miért kérdőjelez meg dolgokat. Ráadásul a disztópikus világ csúcsán álló bíró fiával jár. Lehet még ennél jobb helyzetben? Az elitsége önmagában még nem lenne probléma, viszont ő maga jelenti ki, hogy a gondolkodása fekete-fehér. Valami vagy jó vagy rossz. Így tudja tökéletesen elfogadni és támogatni a Vétkes-rendszert is. Viszonylag nehezen viseltem, hogy mennyire sötét - bár bocsánat. Tudom, ebben nőtt fel, ezt fogadta el, ettől függetlenül ez a fekete-fehér gondolkodás nekem nem kenyerem, és eléggé lelombozó volt Celestine részéről. 

Aztán történik valami - egy csepp, ami elindítja a hullámot a tóban -. és Celestine hirtelen változni kezd. Innentől kezdve lett élvezhetőbb a történet, még ha a nagy dráma és szenvedés kezdetét is jelentette. Kifejezetten érdekes kérdéseket vetett fel Celestine tette és az, hogy mit vártak tőle. Váljon Vétkessé, hogy ne legyen Vétkes? Mi a fene? Az embertelenség és ez a politikai helyzet, amibe belekerült, fokról fokra változtatja meg a gondolkodását, hirtelen mindent át kell értékelnie. Viszont ezzel együtt üdítő, hogy nem válik hőssé egy csettintésre, csak egy lány, aki próbál túlélni. Egyszerűen csak sodródik az árral, amibe hirtelen belekerült. 

Amint elindult a Vétkessé válás útját, végre beindult a történet. Volt izgalom, érzelmek, fordulatok, meglepetések (bár ami azt illeti, ezeket elég nagy arányban kitaláltam).

YA történet, a szerelmi szál sem maradhatott el, és eléggé úgy tűnik, hogy egy szerelmi háromszög van kialakulóban. Celestine egyik oldalán a bíró fia, Art - a gyerekkori szerelem, akivel tökéletes életről álmodtak, de szétszakította őket a társadalom. Másrészről pedig a cellatárs, Carrick. Nos, róla el kell mondanom, hogy már a nevét is imádom - reméltem, hogy többet szerepel majd, mint amennyit, de legalább még egy ok, hogy várjuk a következő részt. (Egyébként egyelőre nem nevezném túl hangsúlyosnak a romantikus vonalat, érintjük időről időre, de háttérbe szorul minden más mellett.)

A politikai játszmák, Crevan bíró stiklijei, a különböző pártok és vélemények, az egyre több emberi sors, amit megismerünk, végül eljuttattak odáig, hogy még értékelni is kezdtem, hogy ennyire mához közeli jövőben járunk. Még mindig logikátlannak érzem, hogy senki nem tett semmit, de ha ezt figyelmen kívül hagyjuk, és úgy vákuumban szemléljük az országot, akkor bizony érdemes odafigyelni arra, ami zajlik. Mert szépen kiderül, hogy lesz az elnyomás és az agymosás. Végy egy kis politikai káoszt, játszd el, hogy tudod rá a megoldást és érd el, hogy te kerülj pozícióba! Új hatalmaddal gondoskodj róla, hogy bevásárold magad és a családod minden fontos pozícióba - legyen tiéd még a sport is -, végül pedig tedd rá a kezed a médiára: cenzúrázd az állami tévécsatornát, és már nyeregben is vagy. 

Szóval bár lassan indult a kapcsolatunk, a végére csak jóban lettünk. Sok kérdőjel maradt még bennem, amik miatt nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, és alig várom, hogy kapjunk egy kis (vagyis sok!) Carricket!

AJÁNLOM

Blogturné extra - Könyvelőzetes





Ó, és még valami... Így alszik az írónő a könyveken:




Nyereményjáték


Mostani játékunk témája nem éppen a legvidámabb. Olyan szereplőket gyűjtöttünk össze, akik valamilyen jellegzetes heget, jelet vagy billogot viselnek a testükön.
A turné minden állomásán találsz egy leírást egy jelről - az alakjáról, a színéről, a jelentéséről vagy épp a megszerzésének a körülményeiről. Az is lehet, hogy a leírás rögtön egy idézet az adott könyvből!
Semmi más feladatod nincs, mint kitalálni melyik könyv melyik szereplőjéről van szó. Amennyiben többen is kaptak hasonló jelet, bármelyik "áldozat" nevét elfogadjuk. Tehát minden esetben egy címet és egy tulajdonnevet kell a Rafflecopter doboz megfelelő sorába írnod! (Nem, ezúttal a szerzőket nem kell elküldeni, de ha megteszed, az természetesen nem jelent hátrányt.)
Ha ügyes és szerencsés vagy, megnyerheted a könyv egy példányát!

Figyelem! A sorsolásban azok vesznek részt, akik minden kérdésre helyesen válaszoltak, valamint felhívjuk a figyelmeteket, hogy a válasz elküldése után már nem áll módunkban manuálisan javítani rajta. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.

Egy vámpír nem kaphatna jelet - de vannak kivételek. A leghatalmasabb, ősi átok a homlokra kerül, hogy mi lesz a vége, nagy kérdés. De legalább időlegesen megmenti az életed, a napon sétálva.

a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje


04.07. CBooks
04.08. Kelly & Lupi olvas
04.09. Deszy könyvajánlója
04.10. Dreamworld
04.11. Zakkant olvas

Rossz hírek: csúszik a Hull a hó film!

$
0
0
Nem is olyan régen írtam meg a jó hírt, miszerint megtalálták a Hull a hó rendezőjét, most pedig újabb hír érkezett a film háza tájáról - de sajnos ez már kevésbé vidám.

John Green, Maureen Johnson és Lauren Myracle közös novelláskötetének filmes jogai még 2014-ben keltek, tavaly pedig nálunk is megjelent.




A filmben három valószínűtleg románc története bontakozik majd ki a szemünk előtt, és a három történet összefut karácsony előestéjén.

És akkor jöjjön a rossz hír: sajnos csúszik a film.

Eddig idénre tervezték a bemutatót, december 9-én került volna a mozikba Amerikában. Most viszont sajnos 2017 Hálaadására tolták a premiert.

Ez több okból is sajnálatos. Egyrészt többet kell rá várni, másrészt szerintem a november 22-i bemutató kicsit korai számomra egy vérbeli karácsonyi filmhez.

De még ennél is rosszabb hír, hogy milyen konkurenciája lesz majd a Hull a hónak a mozikban. Alig három héttel a Thor: Ragnarök után, 5 nappal Justice League első része és 3 héttel a Csillagok háborúja nyolcadik része előtt nem biztos, hogy a nézők pont erre a filmre költenek majd. Sűrű lesz az a tél időszak, tele igazi blockbusterekkel.

Egyébként hivatalos indoklás nem érkezett a csúszás hírével, valószínűleg még dolgoznak a forgatókönyvön és később találtak rendezőt, mint szerették volna.

Nicholas Sparks: Engem láss {Értékelés + Nyereményjáték}

$
0
0

Micsoda kellemes meglepetés volt!

Nicholas Sparks: Engem láss

A blogturnéról




Nicholas Sparks milliók szívét meghódította már, és csalt könnyeket a szemükbe. A Blogturné Klub tavaszi, öt állomásos Nicholas Sparks turnéján két könyvét is megismerheted. Ismerd meg velünk Te is Az utolsó dal és az Engem láss című könyveit, és ha ügyesen játszol, a Te polcod is Sparks könyvvel gazdagodhat!
Egy turné, dupla élvezet!


Eredeti cím: See Me
Kiadó: General Press
Oldalszám: 576
Fordító:  Gömöri Péter
ISBN: 9789636438661
Sorozat: -
Nézőpont: E/3
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: átment
Moly link
Goodreads link (3,92)
Megrendelési link
Colin és Maria útja egy éjjel, a szakadó esőben keresztezi egymást. Olyanok, akár a tűz és a
víz: a fiú megannyi rossz döntése, erőszakkal teli múltja után keményen küzd, hogy a helyes úton maradjon, a lány azonban le sem tért róla: maga a megtestesült józanság, mértékletesség, és szinte csak a munkájának él. A viharos, váratlan találkozás mindkettejük sorsát megpecsételi, és hamarosan rájönnek: egész életükben másra sem vágytak, csak egymásra. Bimbózó szerelmüket azonban igencsak próbára teszi, amikor felbukkan valaki Maria múltjából. Fenyegető üzenetei fenekestül felforgatják a két fiatal mindennapjait. Vajon ily nehéz időkben is képesek megőrizni szerelmüket, vagy a bosszú lángjai elemésztik a kettejük között kialakult köteléket?
Nicholas Sparks legújabb, mély érzelmekkel és borzongással teli regényének lapjain egy férfi és egy nő egymásra találásának lehetünk a tanúi, összefonódó sorsukban lépten-nyomon megmutatkozik a szeretet, a szerelem és az összetartás ereje. Maria és Colin pedig arra is ráébred: ahhoz, hogy a másik fél valódi énjét megismerjük, a szemünk helyett a szívünkkel kell látnunk.

Az első mondat:


"Még egy napot sem töltött el Wilmingtonban, és máris biztosan tudta, hogy soha az életben le nem telepedne egy ilyen városban. Mindenütt hemzsegtek a turisták, és a város mindenféle rendezési elv és terv nélkül, tessék-lássék módon terjeszkedett."

Véleményem


Ez a könyv rettenetesen meglepett. Ha jól számolom, ez a hatodik Nicholas Sparks könyv, amit olvasok, és emellett láttam az összes eddigi Sparks filmet is. Nicholas Sparks neve mostanra egyet jelent a kissé szirupos, szívbe markoló szerelmi történetekkel, amelyek elég líraiak és gyakran megríkatnak. És nagy eséllyel valamilyen vallásos szereplő is felbukkan, bár azért ez nem feltétel. 

És félre ne értsetek, én szeretem Sparks történeteit, de pontosan a líraisága és a cukormáz miatt általában jobban szeretem őket filmben, mint könyvben, ha választani kell. Ez pedig könyvmolyként mindig is megdöbbentett. Imádom Sparks szerelmes leveleit, általában szereteim a történeteit és a karaktereit, de valahogy a stílusa nekem sokszor túl... sok. 

Épp ezért döbbentett meg nagyon az Engem láss. Ugyanis ha nem tudom, hogy Sparks írta, szerintem rá nem jöttem volna. A korábban emlegetett líraiság, a hosszú leírásokkal, a költeményidézetekkel, az istenes utalásokkal ha nem is tűnt el teljesen, de majdnem. Itt-ott kapunk egy-egy leírást a tengerpartról, de ez pont az a szint, amitől még nem válik túlságosan fennköltté egy hétköznapi szituáció. 

De nem csak a stílus különbözött, a történet is kicsit meglepő. Persze nem vetkőzik ki magából teljesen, fontos szerepet kap a romantika, de nem pont úgy, mint eddig. 

Az egyik főszereplőnk egy ketrecharcos, akit csak egy hajszál választ el a börtöntől, a másik pedig egy fiatal ügyvédnő. Nem is különbözhetnének jobban, mégis jól működnek együtt. Maria oldaláról nagyon szerettem ezt a mexikói nagycsaládot, amiből ugyan nem kaptunk sokat, de amikor mégis, az mindent megért. Nagyon tetszett a családi összetartás, nagyon hihető és szívet melengető volt egyszerre. Különösen imádtam Maria húgát, Serenát - egy élettel teli, sokszor akár meggondolatlan lány, de bátran veti bele magát az életbe és minden pillanatot meg akar élni. Kifejezetten irigylésre méltó, és mindig hozott egy kis napfény a történetbe. 

Colin oldaláról ugyanilyen volt a legjobb barát menyasszonya, Lily, aki egy igazi tündér. Az a tipikus nő, aki állandóan tanácsokat osztogat, folyamatosan túl sokat beszél és mindenbe beleüti az orrát, eközben viszont csupaszív, mindig a legjobbat akarja, és mindig is lehet számítani rá. Vele csomagban jön Evan, az a bizonyos legjobb barát. Imádtam hármuk barátságát - nem volt tökéletes, sokszor voltak szürke árnyak, de a barátság megmaradt, és minden különbözőségük és nehézségük ellenére kitartottak egymás mellett. 

És ha már Colinnál tartunk, ő aztán megér egy misét. Annyira egyedi karakter, hogy az elképesztő. Egyrészt megvan benne a tipikus rosszfiú - a ketrecharcos, aki régen állandóan összeverekedett mindenkivel, balhézott, ivott, drogozott és meggyűlt a baja a törvénnyel nem is egyszer. Másrészről pont ezek miatt a tapasztalatok és amiatt, hogy van benne egy mély elszántság a változásra, igazán bölcs is. A mai Colin tapasztalt, sokat látott, és egészen más szemmel nézi a világot, mint ahogy az átlagember. A végletekig őszinte, ami gyakran bajba sodorja, de pont ez teszi igazán különlegessé. Imádtam ezt a picit... antiszociális jellemét, miközben nyilvánvalóan ez nála tudatos döntés, nem pedig valamilyen probléma. Hatalmas pirospont, amiért ilyen különleges pasit sikerült alkotni főszereplőnek, aki mindezekkel együtt ugyanúgy megdobogtatja az ember szívét, mint bármelyik álompasi, akit eddig kaptunk Sparkstól. 

A történet fő cselekménye egy zaklató kör épül. Marián ugyanis valaki bosszút akar állni, valaki a múltjából. Hogy pontosan ki, az hol nyilvánvalónak tűnik, hol nem. Annyit mondhatok, hogy van egy bizonyos nyom, ami miatt egy ponton elég nyilvánvalóvá válik a ki kérdésre a válasz, ha valaki odafigyel a részletekre, hamar rájöhet. Ettől függetlenül viszont még ezután is képes elbizonytalanítani az író, és ha nem is ez a világ legjobb krimiszála, kifejezetten élhető és érdekes. 

Emellett Maria oldalán a munkahelyi poblémák is elég komoly témát jelentenek, ez a szál is nagyon tetszett. Bár bevallom, picit sajnálom, hgy a végére ennyire elsikkadt, lettek volna még ezzel kapcsolatban kérdéseim. Szintén kicsit sajnáltam, hogy a nagy izgalom után ennyire hirtelen volt a váltás a végén. 

De igazából csak kötekszem, mert amúgy összességében nagyon tetszett a regény úgy, ahogy van. Igazán kellemes meglepetés volt látni, milyen, amikor Nicholas Sparks nem akar költőien gyönyörű leírásokat és hasonlatokat csempészni a történetébe, hanem egyszerűen csak mesél.

NAGYON AJÁNLOM


Blogturné extra - Kutyafajták a könyvben


Az Engem lássban két kutyafajta is szerepelt, gondoltam, nem csak engem érdekel, hogy is festenek ezek a fajták az életben. 

Hópihe egy si-cu. Ez a fajta a Távol-Keletről származik. A modern si-cu az ősi tibeti kutya és a kínai pekingi kutya keresztezéséből született. Nagyon hosszú, tömör szőrű. Bundája színe bármilyen lehet, leggyakrabban barna-fehér, fekete-fehér. Füle nagy, lelógó és vastag szőrzet borítja. Feje gömbölyű. Dús és hosszú szőr fedi. Az arcorri rész rövid, szögletes. Háta egyenes, mellkasa mély, hasa enyhén felhúzott. Farka magas, tűzött és a háta fölé hajlik. Különös jellemzője a fehér homlokfolt, a fehér farokvég és a turcsi orr.




A shorkie-tzu egy si-cu és egy Yorkshire terrier keveréke.



Nyereményjáték


Mostani játékunk Nicholas Sparks rajongóinak gyerekjáték lesz!
Minden állomáson találtok egy-egy képet valamelyik Nicholas Sparks adaptációból. A feladatotok csak annyi, hogy kitaláljátok , melyik filmből származik a jelenetfotó, és beírjátok a KÖNYV címét a Rafflecopter doboz megfelelő sorába. Ugye nem is nehéz?

Figyelem! A sorsolásban azok vesznek részt, akik minden kérdésre helyesen válaszoltak, valamint felhívjuk a figyelmeteket, hogy a válasz elküldése után már nem áll módunkban manuálisan javítani rajta. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.



a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje


04.09 - Az utolsó dal - Szembetűnő
04.10 - Engem láss - Deszy könyvajánlója
04.11 - Az utolsó dal - Kelly & Lupi olvas
04.12 - Engem láss -
Szembetűnő 
04.13 - Az utolsó dal - Deszy könyvajánlója

Itt az új Legendás állatok és megfigyelésük előzetes!

$
0
0
Az MTV Movie Awards díjátadóján debütált a legújabb Legendás állatok és megfigyelésük előzetes, amit Eddie Redmayne vezetett fel.



A videó egy váratlan jelenettel nyit: Göthét bizony eltanácsolták a Roxfortból! Dumbledore - természetesen - Göthe pártját fogta, mégis kirúgták, mert veszélyt jelentett a többi diák életére, és ez valamilyen szörnnyel is kapcsolatos volt. (Csakúgy, mint Hagrid esetében.)

Az előzetesben Colin Farrellt (vagyis az általa alakított aurort, Gravest) hallhatjuk a narrátor szerepében, tőle tudjuk meg azt is, mi történt a Roxfortban. A férfi próbál rájönni, vajon miért olyan különleges Göthe, miért olyan nagy rajongója Dumbledore.

Az is kiderül, hogy a bőrönd nem csak a tértágító bűbáj miatt különleges, hanem azért is, mert muglivédelemmel is ellátták. (Egyébként sokat elárul Göthéről, hogy hiába kellett elhagynia a Roxfortot, a Hugrabug sálat még mindig hordja.)


Itt az új Trónok harca előzetes!

$
0
0
Már csak két hét, és itt az új Trónok harca évad!




Ám addig is még szívatják egy kicsit a jónépet, és újabb előzetessel bombázzák meg!

Nem semmi évad lesz ez, az tuti. Véssétek be a naptárba: április 24!


Abbi Glines: Te vagy nekem a remény {Értékelés + Nyereményjáték}

$
0
0

Eddig a sorozat legjobbja

Abbi Glines: Te vagy nekem a remény

A blogturnéról




A Maxim Kiadó jóvoltából hazánkban is megjelenik Abbi Glines: Te vagy nekem a remény című regénye, a Sea Breeze sorozat harmadik kötete. Ennek örömére a Blogturné Klub hat bloggere bemutatja Cage York és Eva Brooks cseppet sem zökkenőmentes történetét, melyet átitat a múlt fájdalma.  Vajon mi lesz az erősebb: az álmok vagy a reményt hozó szerelem?

2016. április 7-től minden másnap egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!


Kapcsolódó bejegyzések:


Eredeti cím: While It Lasts
Kiadó: Maxim
Oldalszám: 272
Fordító: Margitta Nóra
ISBN: 9789632617046
Sorozat: Sea Breeze 3.
Kezelhető-e standalone-ként? igen
Nézőpont: váltott E/1
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: megbukott
Moly link
Goodreads link (4,26)
Megrendelési link
Cage York baseball játékos nagyravágyó tervekkel és reményekkel. Igazi vagány srác, aki
imádja a nyüzsgő várost, a napfényt és a szép lányokat. Ám az álmai hamar szertefoszlanak, és a hőn áhított karrier helyett Sea Breeze-től távol ragad egy farmon.
Eva Brooks, élete sokáig úgy zajlott, ahogy a nagy könyvben mag van írva. Mindig a kitűzött cél felé haladt, és el is érte azt. Egészen addig, amíg első szerelme, John Beasley, életét nem vesztette egy tragédiában. Eva gondosan megtervezett élete egy pillanat alatt semmivé lett.
A csalódott Cage és az összetört szívű Eva találkozása nem indul zökkenőmentesen. A lány, úgy tűnik, kezdetben utálja a fiút. Eva próbálja bezárkózni, és megvédeni magát egy esetleges újabb csalódástól. De Cage nem adja fel., minden alkalmat megragad, hogy a lány közelében lehessen. És ahogy az idő halad, Eva is rájön, hogy mindketten új reményt adhatnak a másiknak. De képesek lesznek maguk mögött hagyni a múltat? És ami talán még fontosabb: le tudnak mondani terveikről, vágyaikról a szerelemért?

Az első mondat:


"– Az anyád adta oda a leveledet."

Véleményem


Ha azt mondanám, hogy az előző kötetben Cage olyan osztatlan sikert aratott nálam, mint sok ismerősömnél, hazudnék. Főleg a Te vagy nekem a tűz első felében voltak gondjaim vele, aztán a második felében jött fel, mint a talajvíz - ahogy szokták volt mondani. És így összességében akko is hazudnék, ha azt mondanám, egyáltalán nem birizgálta a fantáziámat, mi a fene lesz majd Cage-dzsel. 

Nos, kezdjük a jó hírrel: eddig határozottan ez a kedvenc kötetem a sorozatból, és nem csodálom, hogy ennek a filmes jogai keltek, és rögtön a harmadik részre csaptak le, nem az első kettőre. 

Az első két résznél sokszor problémás voltak számomra a mártírszereplők - akiknek csupa rossz kártya jutott, mindenki szívatja őket és ők mégis gyönyörűek, kedvesek és kb. egy Hamupipőke veszett el bennük. Már a mesénél is gondban voltam azzal, hogy Hamupipőke csak tűr és tűr, hár még milyen furcsa ugyanez a modern világban. Ettől persze még szórakoztatóak voltak, a románcokat meg csípem, azt hiszem, ez mostanra már nem nagy meglepetés, de valahogy... soha nem éreztem tökéletesnek a dolgot. 

Nos, tökéletes most sem volt a könyv, de határozottan hihetőbbnek találtam, mint az előzőeket. Végre nincsenek mártírok! Ellenben van két olyan főszereplőnk, akikkel az élet nem bánt túlságosan kesztyűs kézzel. És pont ez az, ami közös bennük, ettől válik jó párossá ez a két egyébként eltérő habitusú szereplő. 

Cage ugyanolyan nagyszájú, mint eddig volt. Visszabeszél, beszólogat, viszont azzal, hogy végre belelátunk a fejébe, sokat enyhül a róla alkotott kép. Végre tudjuk, mit miért tesz, ráadásul "átnevelő táborba" kerül, hogy fegyelmet tanuljon. (A cselekmény szerint az edzője küldi el az isten háta mögötti tanyára dolgozni, hogy kicsit megnevelje a farmtulaj.) És legfőképp jó hatással van rá a szerelem, meg persze az is jót tett neki a szememben, hogy ezúttal nem harmadik kerék egy bimbózó románcban. 

Eva elveszítette a szerelmét, és még mindig ezt próbálja feldolgozni. Örültem, hogy viszonylag hosszú idő telt már el a veszteség óta, így nyugodt szívvel szurkolhattunk a párosunknak, mindenféle bűntudat nélkül. Az is nagyon tetszett, hogy nem kaptunk túl sokat az előző szerelemből, épp csak annyit, hogy érezzü, fájt, de annyit nem, hogy bekavarjon az éppen kialakuló szerelem iránti lelkesedésbe. 
Evában nagyon szerette, hogy simán kiállt Cage-dzsel szemben, és elhajtotta a fenébe, ha arra volt szükség. Pont ez kellett a mi szívtiprónknak, sokszor szívesen odakiáltottam volna, hogy "Ez az, csajszi!". 

Persze a könyv elején pontosan attól válik viccessé a helyzet, hogy Cage és Eva mennyire nem ismerik egymást. Eva számára ismeretlen Cage érzelmesebb oldala - pedig milyen meglepetés, van neki! Cage számára pedig egyértelmű, hogy Eva nem akar tőle semmit. A helyzet persze egy ponton még ennél is bonyolultabb, mivel Cage kissé félreérti a helyzetet - nem lövöm le a poént -, így megvan az csipetnyi feszültség, miközben várakozunk, mikor derül már ki minden. Kifejezetten imádtam az apró részleteket velük kapcsolatban: a vizes törölközőt, az ágyneműt, a piercinget...



Ezt az egészet sikerül még nyakonönteni a tiltott szerelem szállal, hiszen Cage egyértelműen nem jöhet össze a "főnök" lányával, ő tiltott terep. Eva oldaláról pedig egyértelmáen senki nem támogatná a kapcsolatot, ráadásul a mintapasi John után Cage... első blikkre nem tűnik a legjobb választásnak. 

Mindenesetre Eva és Cage civakodásáról olvasni, miközben csak úgy pattogtak a szikrák közöttük, kifejezetten élvezetes volt, és tetszett az is, ahogy Eva szépen, lassan továbblépett. Hangsúly a szépen, lassanon. Nem felejtette el egyik pillanatról a másikra a pasiját, és ez így van jól. (Sok ilyen témájú könyvnél ezt nagyon sajnálom.) Szinte megkönnyeztem, amikor a gitár... Nem, nem spoilerezek, de tudni fogjátok, mire gondolok.



Emellett ki kell emelnem egy mellékszereplőt is, akit nagyon megkedveltem. Ő pedig nem más, mint az ikertesó, Jeremy, az örök optimista, a védelmező, a támasz. Szegénykémért a szívem tört össze - milyen lehetett elveszíteni az ikertestvérét? És mégis elég erős volt, hogy ő legyen a támogatója Evának, és ő volt az is. Ráadásul annyira csak Eva boldogsága érdekelte, hogy rögtön észrevette a kémiát Cage és Eva között, és nem gördített közéjük akadályt, sőt... Imádnivaló, és nagyon örülök, hogy a mellékszálon is előkerült az elengedés kérdése. Külön érdekes, hogy Jeremy számára a gyász lezárását nem az jelentette, hogy a testvérét elengedje, hanem azt, hogy levegye a kezét a testvére barátnőjéről. Nagyon szeretnék még róla olvasni. 

Egyébként sorozat lévén, és persze mert Low Cage-hez olyan közel áll, a korábbi főszereplők se maradhatnak ki a sztoriból, visszatér Low és Marcus is, még ha csak futólag is, de jó volt látni őket.

Összességében nem mondom, hogy Abbi Glines kivetkőzött magából, mert bár kicsit jobb a stílus és a sztori is, azért még mindig nem tökéletes a dolog. De eddig határozottan ez a legjobb rész szerintem, szóval ha valaki az előzőeket szerette, akkor ne hagyja ki semmiképp. 

AJÁNLOM

U.i.: Az, hogy tetszett, mondjuk azt még nem változtatja meg, hogy életem legtöbbet röhögős erotikus jelenetét produkálta ez a könyv. Vol egy mondat... egy mondat, amit akárhányszor elolvastam, nem csak hogy kirántott a hangulatból, de konkrétan rám jött a röhögőgörcs. Direkt megkerestem az angolban, eredetileg is szerencsétlen a mondat, de legalább értelmes. De a magyar... Kíváncsi vagyok, belőlem váltotta-e csak ki ezt. Szóval ha eseteleg találkoztok egy ilyen mondattal, és még emlékeztek ráá, mit írtam, várom a kommenteket, hogy Ti is így voltatok-e vele - és persze a tippeket, ha esetleg igen, hogy ugyanaz a mondat volt-e.

Blogturné extra - Borítómustra



 
 


Nyereményjáték


Mostani játékunk során megismerkedünk a farmerélet legjellemzőbb kellékeivel és állataival. Minden állomáson találtok egy linket, melyet megnyitva egy puzzle-t kell kiraknotok, s az összeállt képen látható tárgy megnevezését vagy állat fajtáját be kell írnotok a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Ha minden állomást teljesítettetek, esélyetek nyílik megnyerni a kiadó által felajánlott regény három példányának egyikét.
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére válaszolni a megküldött értesítő levelünkre, ellenkező esetben újat sorsolunk.



a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje


04/07 Kelly & Lupi olvas
04/09 CBooks
04/11 Deszy könyvajánlója
04/13 Angelika blogja
04/15 Dreamworld
04/17 Kristina blogja

3 új Trónok harca klip!

$
0
0
Tegnap debütált a Trónok harca hatodik évadának harmadik előzetese, de ez még nem minden!




A készítők három új klippel is megleptek minket, ezekben már teljes jeleneteket láthatunk. 

Az elsőben Cersei és Jaime gyászolják elvesztett lányukat, miután Jaime hazaviszi Myrcella testét. 
A másodikban Sansa és Theon menekülnek Ramsay kutyái elől. 
A harmadik az évad második réől származik, és Danyt láthatjuk, amint megpillantja Vaes Dothrakot.  








Viewing all 9204 articles
Browse latest View live