Quantcast
Channel: Deszy könyvajánlója – Könyves blog
Viewing all 9135 articles
Browse latest View live

Új, azonosítatlan Izzy-Simon részlet Cassandra Clare-től

$
0
0
Cassandra Clare újabb részletet osztott meg - az azonban egyelőre titok, miből is származik. Vagy a Lady Midnight folytatása, a Lord of Shadows lehet esélyes - bár ezt mindig jelölni szokta -, vagy megint valami titkos készül: például egy extra novella a fent említett könyvhöz. 



Meglátjuk. Mindenesetre a részlet a Lady Midnight extra novellájára köt rá, és előre szólok: mind arra a novellára, mind az utolsó Akadémia novellára nézve spoileres!

- Monogramos törölközőkre gondoltam - mondta Isabelle. 
- A nevem Simon Lewis Lovelace Lightwood lesz - felelte Simon. - Csak semmi monogramos törölköző. 

John Hughes: Reszkessetek, ​betörők! {Értékelés}

$
0
0
John Hughes: Reszkessetek, ​betörők!

Eredeti cím:
Kiadó: Naphegy
Oldalszám: 40
Fordító: Varró Zsuzsa
Illusztrátor: Kim Smith
ISBN: 9789639869813
Sorozat: -
Nézőpont: E/3
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: megbukott (ha ez számít :D)
Moly link
Goodreads link (4,05)
Megrendelési link
A nyolcéves Kevin McCallister azt kívánja, bárcsak eltűnne a családja. Sosem gondolta volna, hogy a kívánsága valóra válik! Az ismert és szeretett film képeskönyv adaptációja az egész családnak szól. Kevin története mindenkit elragad: hogyan birkózik meg a két gazfickóval, akik be akarnak törni a házba, és visszatér-e a családja karácsonyra?

Az első mondat:


"Már csak hármat kellett aludni karácsonyig, és McCallisteréknél mindenki a szünidei utazásra készülődött."

Véleményem


Tavaly decemberben EBBEN a bejegyzésben döbbenten érkeztem a hírrel: könyv készült a Reszkessetek, betörők!-ből! 

A Reszkessetek, betörők! az a film, amit:

1. Már mindenki látott. 
2. Mindenki minden évben mémhegyek tengerében hirdeti kissé gúnyosan: már megint Reszkessetek, betörők!
3. Ha mégis elmarad a tévében, döbbenten jön rá, hogy bakker, pont, amikor megnéztem volna. És komolyan: karácsony Reszkessetek, betörők! nélkül? Nem létezik!

Amikor tavaly érkezett a hír, én magam is poénkodtam azon, hogy érkezik a szokásos adag karácsonyra, még ha kissé más köntösben is. 

És jelentem, idén karácsonyra hozzánk is befutott, és a Naphegy Kiadónak hála én is lehetőséget kaptam, hogy élőben is megnézzem magamnak a könyvet. 

Nem véletlenül a megnézzem kifejezést választottam, nem pedig az elolvassamot, ugyanis képeskönyvről van szó. Szóval akkor rettentő hosszú szövegekre számít, részletes leírásokkal és magyarázattal, hogy vajon a nyolcéves Kevin hogyan áll elő ilyen felnőtteket is megszégyenítően zseniális és trükkös megoldásokkal otthona megvédése érdekében, az csalódni fog. 

A Reszkessetek, betörők! könyv ugyanis nem a felnőtteket célozza meg, akiknek csúnyán szólva már a könyökén jön ki a történet, hanem azokat, akik lehet, hogy még nem is ismerek: a gyerekeket. A gyerekeket, akik nem Kevinnel nőttek fel és nem látták minden évben újra meg újra a rablók változatos szívatását. 

De egyébként felnőttként is érdekes olvasmány volt. Egyrészt nyilván jót tett nekem az is, hogy már ezer éve nem láttam a filmet, kicsit felfrissítette a memóriámat, ráadásul ha óriási meglepetés nem is ért, azért a részleteken újra jól tudtam szórakozni. Közben pedig csak elásta az agyam valahonnan a képeket is, a rajzok mellett fejben pörgettem a filmjeleneteket is - például azt, amikor szimpla karácsonyfadíszek gondoskodnak a betörők talpának "épségéről". 

Másrészt az volt nagyon érdekes, hogy most jöttem rá igazán, mennyire is gyerektörténet ez. Felnőttként is jól szórakozunk természetesen a poénokon, de jobban utána gondolva Kevin - minden trükkössége ellenére - sok olyan nehézséggel néz szembe, ami tipikusan a gyerekek fejében kérdés a felnőttekkel kapcsolatban - az emlékezetes borotválkozós-arcszeszes jelenet például, ami a könyvben is benne van -, és sok vicces jelenete is pont ebből a gyerekségből fakad. Ennek a könyvnek hála kicsit más szemszögből vizsgálhattam meg a sztorit, amit egyébként már olyan jól ismerek - és mindenki más is. 

A felnőtteket a szövegek valószínűleg nem nagyon fogják lekötni, ebben nem fogok hazudni. Képeskönyv lévén kevés a szöveg, és mivel a kifejezetten fiatal korosztályt célozza, a fogalmazásmód is egyszerűbb. 

Viszont a képek határozottan kárpótolják a felnőtteket is - azokat gyerekek, felnőttek egyaránt élvezhetik. Szerintem nagyon jól sikerült - egyszerre hajaznak a filmek, mégis újszerűek. Kifejezett kedvencem lett a belső oldalak közül a nagyjából a kötet háromnegyedénél található haditerv, amit Kevin állított össze. Ez például olyan részlet, ami a filmhez képest újdonság ebben a formában. Szuper ötlet. 



Az abszolút kedvencem viszont nem is belső illusztráció lett, hanem a nagy alakú, kemény kötéses könyv két borító belsején lévő, kétoldalas illusztrációja. Azért a kettő együtt, mert összetartoznak, és keretbe foglalják a történetet. Ráadásul kedves gondolat ezzel indítani és zárni, szintén olyasmi, ami a filmben nem így volt. Viszont a gyerekkönyvben határozottan segítséget, mankót nyújt abban a kicsiknek, hogy tényleg megértsék, a sok-sok csíny és vicces jelenet mellett miről is szól ez a könyv igazán: a család fontosságáról. 

Összességében tetszett a könyv, még ha én magam kissé öreg is vagyok hozzá. A kisgyerekeknek mindenképp szuper ajándék lehet, jó kis bevezető az életük hátralévő életében várható karácsonyi Reszkessetek, betörők! ismétlésekhez, a szülőknek meg jó lehetőség, hogy anélkül legyen Reszkessetek, betörők!-ös a karácsony (mert ugye az nem maradhat el), hogy újra meg "kelljen" nézni a filmet. 

AJÁNLOM



Új nyitányt kapott a Shadowhunters

$
0
0
Közeledik a Shadowhunters második évada, és mint kiderült, valami már tuti változni fog: a sorozat főcíme. 



Az új felvezető a főbb szereplőket mutatja közelről, a legjellemzőbb tulajdonságaikra vagy fegyvereikre fókuszálva. Illetve még egy hangsúlyos elem van: a rúnák. 

A főcím zenéje még mindig Ruelle This is the Huntja, ami már ismerős a sorozat rajongóinak, ráadásul elég jellegzetes is, hiszen Ruelle visszatérő elem a sorozat zenéi között: emlékezzetek csak az első megosztott jelenet Monsters című dalára, vagy a nagy Malec pillanat War of Heartsára. 


Új Shadowhunters előzetes és promó

$
0
0
Nem csak új főcímet, de új előzetest is kapott tegnap a Shadowhunters.

És minden eddiginél jobban fókuszba állítják a történet egy fontos kapcsolatát, Alec és Jace parabatai kötelékét. Ez kifejezetten vicces, hiszen ha a promókat nézzük, sokkal több szól erről a szálról, mint a romantikus kapcsoltról Jace és Clary között, és még Malecet is többet promózzák, mint Jace és Clary párosát. Bár... nyilván az erősségekre fókuszálnak ők is, és szerény véleményem szerint is több a kémia mind a Malec, mint az Alec-Jace páros között, mint Clary és Jace között.



De most nem is ez a téma, érkezzen az új előzetes a parabatai kapcsolattal, némi visszatekintéssel az első évadra is:





De nem ez az egyetlen videó, ami érkezett, ugyanis egy új beharangozó promót is kapott a sorozat, a főbb szereplőkkel és - mi mással? - rúnákkal:

Hivatalos dalszöveges klip készült A sötét ötven árnyalata dalához

Jandy Nelson írja a forgatókönyvet is!

$
0
0
Korábban már írtam róla, hogy film készül Jandy Nelson Az ég a földig ér című regényéből, ami nálunk a LOL sorozatban jelent meg. 





Most viszont újabb hírek érkeztek a filmről. Másfél évvel azután, hogy a jogok elkeltek, a stúdió magát a szerzőt, Jandy Nelsont kérte fel a könyv forgatókönyv változatának megírására. 

Denise Di Novi és Alison Greenspan a producerek, és az írónő executive producerként is részt vesz a projektben. És ha ennyire bevonták a dolgokba, akkor talán élhetünk a feltételezéssel, hogy a rajongók örülhetnek, mert a könyvhöz hűséges adaptációra számíthatnak. 

Egyébként Nelson másik regényének, a Neked adom a napotnak a filmes jogai szintén a Warnernél vannak.


Fülszöveg:

Kár, hogy a szerelemhez nem jár időzítő szerkezet, mint a bombákhoz. Legalábbis Lennie szerint. A tizenhét éves lány nemrég vesztette el imádott nővérét, és semmire sem vágyik kevésbé, mint hogy egyszerre két fiú is feldúlja addigi békés, eseménytelen (mondjuk ki: unalmas) életét. Mégis ez történik. Lennie-t a közös veszteség egyre közelebb sodorja Bailey vőlegényéhez, de közben felbukkan Joe, ez a fantasztikus, szenvedélyes srác, akinek a gitárjátéka virtuóz, az életöröme ragadós, és akinek minden egyes csókjától mintha felrobbanna a világ...

Az egyik fiú emlékezni segít, a másik felejteni. De szabad-e egyáltalán boldognak, szerelmesnek lennie, amikor épp gyászol?

Kulisszák mögötti a Sherlock 4. évados forgatásának első hetéről

$
0
0
Mark Gatiss, a Sherlock sorozat Mycroftja, nem mellesleg pedig a Sherlock mögött álló kreatív duó egyik fele, egy videóban mutatja meg, milyen is volt az új Sherlock évad forgatásának első hete.



A videóban láthatunk felvételeket a díszlet építéséről és az olvasópróbáról is, és az első felvételekből is van egy kis ízelítő - például a Watson család legújabb tagjáról.


Karácsonyi blogturné 2016

$
0
0

A blogturnéról




“(...) leginkább a karácsony hangjait szeretem. Az utcasarkon álldogáló télapók csengettyűinek csilingelését, az ismerős karácsonyi slágerek dallamait a fonográfon és a kántálók édes, néha hamiskás hangján. Élvezem a város nyüzsgő forgatagát is. Izgatottan hallgatom a csomagolópapírok ropogását, az üzletek zacskóinak zörgését, és jókedvre derítenek az idegenek vidám karácsonyi köszöntései.”

Mi, a Blogturné Klub tagjai is hisszük, hogy a hang nagy jelentőséggel bír mindennapjainkban. Képes mosolyt csalni arcunkra, selyemként beburkolni szívünket-lelkünket, vagy egyszerűen csak elringatni bennünket. Olyan csoda, mely szemünket lehunyva is emlékeket, rég elfeledett érzéseket, illatokat, szeretteket tud felidézni. 
Ezért most egy rendhagyó, karácsonyváró turnézásra invitálunk Benneteket!

Korábbi turnéink során megtapasztalhattátok: a csoda bizony létezik. Életre keltek a könyvek, megelevenedtek szereplőik, az elképzelhetetlennek vélt találkozások és kívánságok pedig  beteljesedtek! Láthattátok, kedvenceitek miként várják és töltik az ünnepeket. Idén viszont hangot adunk nekik vagy életre keltőiknek. 

Mától kezdve minden nap egy könyves karakter vagy szerző kíván nektek kellemes ünnepeket, s meséli el, ő miként vélekedik a Karácsonyról, videó- vagy hangüzenet formájában. Vendégeink között pedig épp úgy lesznek külföldi és magyar írók, mint állati, természetfeletti vagy emberi szereplők. A többi? Legyen meglepetés. 

Természetesen a karácsony nem múlhat el ajándékozás nélkül, így ha válaszoltok néhány egyszerű kérdésre, a Blogturné Klub badass télapói a ti karácsonyfáitok alá is becsempészhetnek egy-egy meglepetést.

Jó szórakozást!


A mai üzenet On Saitól:





Nyereményjáték


Karácsony közeledtével a mi szívünk is megenyhül, ezért mostani játékunk során csupán néhány egyszerű, jelképes értékű kérdésre kell válaszolnotok. Ha pedig mindegyik állomást teljesítitek, esélyetek nyílik megnyerni a bloggerek és szerzők által felajánlott varázslatos nyeremények valamelyikét.
De ez még nem minden!
Valamikor a turné során, meglepetésszerűen kisorsolunk egy szerencsést, aki különleges  ajándékban részesül. Hogy miben? Kemese Fannitól fog kapni egy különleges (Pippa mentes) karácsonyi képeslapot - a többi viszont maradjon titok. 

Fontos! A játékban csak az vesz részt, aki mindegyik kérdéssel megpróbálkozott. Továbbá csak magyarországi címre tudunk postázni, a nyerteseknek pedig 72 óra áll rendelkezésükre, hogy válaszoljanak a kiküldött értesítőre, ellenkező esetben újat sorsolunk.

Emellett a Rafflecopter doboz megfelelő sorába beírhatjátok, melyik nyereményt szeretnétek leginkább (ettől függetlenül lehet, hogy nem azt kapjátok), és azt is, ha valamelyik könyv már megvan nektek.

Hogy hívják azt a festett szemű arénaharcost, akivel Scar a titkosszolgálat félelmetes börtönében találkozik?




A turné állomásai


12/08 Biblioteca Fummie
12/09 Kelly és Lupi olvas
12/10 Insane Life
12/11 Függővég
12/12 Kelly és Lupi olvas
12/13 Always Love a Wild Book
12/14 Szembetűnő
12/15 KönyvParfé
12/16 Deszy könyvajánlója
12/17 MFKata gondolatai
12/18 Dreamworld
12/19 Könyvvilág
12/20 Olvasónapló
12/21 Biblioteca Fummie
12/22 Zakkant olvas
12/23 MFKata gondolatai
12/24 Blogturné Klub

Ruta Sepetys: Tengerbe ​veszett könnyek {Interjú + Nyereményjáték}

$
0
0
Ruta Sepetys: Tengerbe ​veszett könnyek

A blogturnéról




December 7-től a Blogturné Klub tagjai is vízre szállnak Ruta Sepetys Tengerbe veszett könnyek című alkotásával. Az írónő másik könyve már nagy sikert aratott nálunk a maga turnéján, most pedig az épp a napokban a Goodreads Choice Awardsot nyert kötet történetében merülünk el nagy izgalommal. Ha már a legjobb YA a Goodreads olvasók szerint, a mi listánkról sem hiányozhat.
És ha velünk együtt merültök el Ti is a könyvben, még akár a Maxim által felajánlott 3 könyv egyikét is elnyerhetitek. 

Eredeti cím: Salt to the Sea
Kiadó: Maxim
Oldalszám: 420
Fordító: Bozai Ágota
ISBN: 9789632617602
Sorozat: -
Moly link
Goodreads link (4,38)
Megrendelési link
A háború a végéhez közeledik Kelet-Poroszországban. Több ezer kétségbeesett menekült
igyekszik a szabadság felé. Viszik magukkal a szenvedés és megpróbáltatás terhét, remélve, hogy egy jobb élet vár rájuk. De vannak páran, akik rejtegetnek valamit…
Három élet, három sors keresztezi egymást: Joanáé, a szép és segítőkész litván nővéré, aki súlyos bűntudattal küzd; Floriané, a titokzatos fiatalemberé, aki mindenáron szeretné eltitkolni valódi kilétét, és Emiliáé, a várandós lengyel lányé. Egyetlen közös van bennük: menekülniük kell. Joana, Florian és Emilia úti célja a kikötő, ahol a Wilhelm Gustloff hajóra akarnak feljutni, amely civileket és sebesült katonákat menekít a front elől. A biztonság felé megtett minden lépéssel egyre erősebbek, bátrabbak és egyre jobban bíznak egymásban. A szerelem, az összetartozás és az emberség érzéseibe kapaszkodnak. De ezzel együtt egyre sebezhetőbbé is válnak.
Már úgy tűnik, hogy közel járnak a szabadsághoz, amikor megtörténik a tragédia. Nem számít sem nemzetiségi hovatartozás, sem kultúra, sem rang; a fedélzeten lévő mind a tízezer embernek – felnőtteknek, gyerekeknek – ugyanazért kell harcolni: a túlélésért.

Az első mondat:


"A bűntudat egy vadász"


Értékelés hamarosan!

Blogturné extra



Hogy hallottál először a Wilhelm Gustloffról? Miért akartad elmesélni a történetét?

Az első regényemet írtam, és a családom Európába látogatott. Az apám egyik unokatestvére megszólalt: "Ruta, szereted a rejtett történelmet. Szereted a történelmi titkokat. Van neked egy sztorim." Aztán kimondta azt a két szót: Wilhelm Gustoff. Kiderült, hogy a 2. világháború végén a hajót megtorpedózták a szovjetek, és a pusztítás eltörpítette a Titanic és a Lusitania tragédiáit együttvéve. És valahogy még sosem hallottam erről.

Aztán felhívtam az unokatestvérem, hogy: "Beszippantott. Írni akarok erről." Mire azt felelte: "Be kell vallanom. Jegyem volt arra a hajóra." 

És ez tényleg elkezdett foglalkoztatni. Az utazás napján a sors közbeszólt, és az apám unokatestvére nem jutott fel a Wilhelm Gustoffra. És ennek eredményeképpen túlélte. Segített rájönnöm, hogy néha nem az számít, hol vagy, hanem hogy hol nem. Ő inspirálta ennek a történetnek a megírását.

A könyv tele van a te litván örökségeiddel. Mennyi került be a családod tapasztalataiból és örökségéből a Tengerbe veszett könnyekbe? 

Sok családi örökség került bele. Egy menekült lánya vagyok. Az apám elmenekült Litvániából és Lengyelországon és Ausztrián keresztül megszökött. Amikor megérkezett Németországba, menekülttáborokba került. Az édesapám kilenc évig élt túl táborokban. Olyan volt, mint Joanna karaktere. Az apám unokatestvére is megszökött Litvániából, de ő nem jutott el Németországig. Németország és Oroszország között, a kelet-poroszországi részen elkapták, és csak a vízen át tudott elszökni.

Úgyhogy sok minden bekerült a családi történelmünkből. Egészen odáig, hogy a bátyám és a nővérem kihívnak dolgokra. 

Figyelembe véve a mély személyes kötődésed, és a tényt, hogy ez a tragédia eddig rejtve maradt, milyen volt a kutatási folyamat?

A kutatás hihetetlen volt. Imádom a történelmi kutatásokat. Olyan, mintha detektív lenne az ember. Embereket kérdezhetek meg és vadászhatok a legutolsó részletekig, felfordíthatom a köveket, és benézhetek alájuk. Ami nehéz volt, hogy ennyire kis százalék élte csak túl: a több, mint 10.000 emberből csupán 900.

Szerencsére volt valaki, aki készített egy rövid dokumentfilmet róla, és egy fantasztikus újságíró, Cathryn Prince, aki egy nem is olyan régen írt egy könyvet Halál a Balti-tengeren címmel. Annyi kutatást végeztek a túlélőkkel, mielőtt még eltávoztak volna, hogy erre tudtam támaszkodni. 

De elutaztam valószínűleg fél tucat különböző országba, mert a túlélők Svédországba, Dániába, Angliába, Lengyenországba, Németországba, az Államokba és Dél-Afrikába mentek. Tényleg próbáltam annyit megkeresni a túlélők családjai közül, amennyit tudtam. 




Milyen volt elutazni a családokhoz és túlélőkhöz, és beszélni velük? Szívesen beszéltek veled, vagy kicsit inkább igyekeztek távol tartani magukat a tragédiától? 

Mindkettő. Voltak, akik úgy érezték, semmi értelme - hogy próbálták elmesélni a történetet, de a világ elfeledkezett róluk. Ami pont olyan, mint az első regényemnél. Az emberek nem hitték, hogy a világot érdekli. Én meg azt mondtam: "Az embereket érdekli. Tudniuk kell, mi történt."

Aztán volt mások, különösen az utasok gyerekei, akik kétségbeesetten szerették volna, hogy az emberek megismerjék a történetüket.

Miért ezt a négy karaktert választottad nézőpontkarakternek a történetben? 

Az volt az ötlet, hogy előállok ezzel a négy szereplővel, akikre vadásztak, és akiket kísértett a tragédia, a hazugságok és a háború. Direkt ártatlan fiatalok. 

Amikor kutatni kezdtek, rájöttem, hogy a kultúrától és az országtól függően az emberek teljesen máshogy tekintettek a történetre. Egy litván utasnak van egyfajta látásmódja. Egy német utasnak egy másmilyen, mint mondjuk egy lengyelnek, vagy valakinek, aki a kelet-poroszországi területről érkezett. A megfigyeléseik és a beszámolóik mások voltak, annak megfelelően, hogy honnan jöttek, és ezt szerettem volna megjeleníteni. 

A hajó maga német volt, de litvánok, lettek, észtek, horvátok és sok más nemzetiség képviseltette magát a hajón. És eszembe jutott, hogy talán pont azért nem törődtek a sztorival, mert a hajó német volt. A németek maguk nem akarnak beszélni róla, mert nem érzik helyesnek, hogy áldozatként gondoljanak magukra ebben a helyzetben. 

Akkor miért meséled a történet egy részét egy náci katona szemszögéből? 

A náci katonával nem az volt a cél, hogy egy szimpatikus nácit mutassak be. Más irányból akartam megközelíteni. Körül akartam járni a láthatóság témáját. Azt mondják, az emberi tekintet a leghatalmasabb eszköz a világon. Hogy ha valaki igazán beléd lát, létezel. Kíváncsi voltam, milyen lehet egy kölyöknek, akit senki se lát igazán. Senki sem akarta, ide-oda adogatták. A németek kétségbeestek, mindenkit elfogadtak, de ezt a gyereket csak tologatták. És aztán hirtelen kiválasztották, láthatóvá vált, és még ha csak a saját fejében is. 

Ez a harmadik történelmi fikciós regényed. Mit gondolsz, miért vonzanak az ilyen történetek? Miért térsz vissza mindig hozzá?

Vonzanak a történelmi sztorik, különösen ezek az alulreprezentált történetek, mert tetszik a gondolat, hogy hangot adhatunk valakinek, aki elveszítette az esélyt, hogy elmondja a történetét vagy soha nem  is gondolta, hogy esélye lesz elmesélni. 

Néha úgy gondolják az emberek, nem tudom, talán hogy bizonyos történeteket el kell felejteni. De én azt tartom, nem, nem kéne. 

Amikor a Tengerbe veszett könnyeket írtam, belebotlottam a tökéletes példába, miért is nem kéne. Amikor múzeumokban kutattam, láttam palackba zárt üzeneteket, amiket az ilyen menekülthajókról dobtak le az evakuáció során. Ezek az emberek kétségbeesetten szerették volna, hogy valaki megismerje a történetüket, hogy valaki írjon valamit. Sok esetben még csak alá se írták, csak kidobták a fedélzetről abban reménykedve, hogy valahol célba ér. 

Ez mindig megindít. Arra gondolni, hogy volt 9343 ember a hajón, és mindnek megvolt a története. 9000 palack himbálózik a vízen. És én nagyon szeretném összeszedni és megtalálni őket.

Miért fikcióként meséled el a történeteket, miért nem a valóságot? És a fikción belül is, miért YA? 

Nagyszerű kérdés, mert az ilyen történeteknél adná magát, hogy ne a fikcióhoz húzzak. De amikor ezen gondolkoztam, rájöttem, hogy nem fikciós történetet írnék, kiragadnék egy-két embert, egy-két történetet. De amikor fikciót írok, folytathatok ilyen széles kutatást, több száz emberrel találkozhatok, és ezt a rengeteg tapasztalatot összegyúrhatom. Ahelyett, hogy csak egy családra fókuszálnék. Vagy akár csak egy emberre. Ötvözhetem őket. A fikcióban sokkal széleskörűbben tudom megmutatni a korszakot és az emberi tapasztalatokat.

És hogy miért pont tinédzsereket célzok - ez személyes választás. Az a teóriám, hogy a könyvek, amiket fiatalokként olvasunk, mély benyomást tesznek ránk. Egészen odáig, hogy évtizedekkel később, már felnőttként még mindig imádni fogjuk azokat a könyveket, amiket 14 évesen olvastunk. Vagy kevésbé magányosság tették a világot számunkra, vagy azonosulni tudtunk egy szereplővel, vagy átsegített minket egy nehéz időszakon, esetleg valamilyen leckét tanított nekünk valamiről, amiről korábban nem tudtunk. Valamiféle igazságérzetet és empátiát ébresztett fel bennünk. 

A fiatal olvasók mély gondolkodók és mély érzők. És megtiszteltetés, hogy nekik írhatok. Hogy a történelemnek ilyen fontos részeiről mesélhetek, és tini olvassák, hogy még ilyen fiatalon magukévá tegyék a történelemnek ezeket a rejtett darabkáit. Van egy álmom, hogy ezzel hozzáteszünk egy-egy fejezetet a történelemkönyvekhez.

Megtiszteltetés és kitüntetés, hogy fiataloknak írhatok. Néhányan lesajnálóan azt mondják: "olyan szerző vagy, aki fiataloknak tetsző fikciót ír". Nem, én YA fikciót írok, ami a felnőtteknek is tetszhet.

Mit szeretnél, az olvasók mit vigyenek magukkal a Tengerbe veszett könnyekből, különösen a mostani menekültválság tükrében? 

Szeretném, ha az olvasók megértenék, hogy amikor a nehézségeket elismerik, akkor tehetünk egy lépést, hogy helyreállítsuk az emberi méltóságot. Tudjuk, milyen ártalmas, amikor dehumanizálunk embereket, és kollektív dolgokként beszélünk róluk. De amikor felismerjük a szenvedést és a nehézséget, akkor a leghatalmasabb ajándékot használhatjuk, amink van, az empátiát. Azt mondhatjuk: "Ismerem ezt a történet. Úristen, sajnálom, együtt érzek veled."És ezt mondani valakinek, aki egy fél világra van tőled és sosem találkoztál vele. Na ez az a hatalom, amit megtapasztalunk a könyvek által. 

Úgyhogy azt szeretném, hogy az olvasók tudják, hogy amikor valaki más szenvedéseiről olvasunk, épp azon dolgozunk, hogy helyreállítsuk az emberi méltóságot. Ha csak egy ember számára is meg tudjuk ezt tenni, tettünk valami jót. Vége a játéknak. Kész.

Az interjú forrása

Nyereményjáték


Ezúttal egy nagyon egyszerű, lájkolós játékkal készültünk nektek, mert semmiképp sem szeretnénk elvonni a figyelmeteket a könyv témájától. Nem mindig a játéké a főszerep, van, amikor el kell merülni a komolyabb témákban. Mi most ezt tesszük, reméljük, Ti is velünk tartotok.


a Rafflecopter giveaway


A turné menetrendje


12.07 - Kelly & Lupi olvas
12.09 - Bibliotheca Fummie
12.11 - Always Love a Wild Book
12.13 - Book Heaven
12.14 - Szembetűnő
12.15 - Deszy könyvajánlója
12.17 - CBooks

Új teaser A sötét ötven árnyalatához új jelenetekkel!

$
0
0
A németek kaptak egy új teaser előzetest A sötét ötven árnyalatához, és sok-sok új jelenet is van a 42 másodperces összeállításban.



Igaz, német nyelvű, de ezzel együtt is érdemes megnézni a rajongóknak, hiszen azt úgy is tudjuk, mi történik. (A teljes előzetesért katt IDE.)

A sötét ötven árnyalata jövő februárban kerül a mozikba. 


Jamie McGuire: Gyönyörű ​lángolás {Értékelés + Nyereményjáték}

$
0
0
Jamie McGuire: Gyönyörű ​lángolás {Értékelés + Nyereményjáték}

A blogturnéról




Maxim kiadó jóvoltából folytatódik a Maddox testvérek története! Tylert megismerhettük előző kötetekből, de most ő lesz a főszereplő. Testvéréhez hasonlóan ő is tűzoltó, egyik este a kissé különös Ellie-vel találkozik, aki a legtöbb lánytól eltérően nem akar senkivel hosszabb viszont kialakítani, egyik napról másikra a lány élete gyökeresen megváltozik. Vajon sikerül Tylernek meggyőznie a lány, hogy lehet közös jövőjük?
Gyertek, tartsatok velünk a hat állomásos turnéra és tudjatok meg többet a könyvről!

Kapcsolódó bejegyzések:



Eredeti cím: Beautiful Burn
Kiadó: Maxim
Oldalszám: 260
Fordító: Szűr-Szabó Katalin
ISBN: 9789632617503
Sorozat: Maddox testvérek 4.
Kezelhető-e standalone-ként? igen
Nézőpont: E/1
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: átment
Moly link
Goodreads link (4,12)
Megrendelési link
Ellison Edson látszólag teljesen gondtalanul él. Frissen diplomázott, hatalmas bulikat
szervez, és nincs más dolga, mint vásárolgatni és a barátaival lógni. De valami mégsincs rendben, és az érzés egyre gyötrőbben nyomasztja a lányt. Elli kétségbeesve próbálja magára vonni családja figyelmét, és közben teljesen padlóra kerül. Szülei úgy gondolják, azzal segíthetnek leginkább gyerekükön, ha szigorúbbak vele, ezért megvonják tőle a korlátlan anyagi támogatást. A lány így arra kényszerül, hogy munkát vállaljon. Ezzel egy csapásra feje tetejére áll a világ Ellie körül. A helyzetet csak nehezíti, hogy egy bulin megismerkedik Tyler Maddoxszal. A fiú is, mint ikertestvére, Taylor az alpesi tűzoltók tagja, aki erdőtüzek ellen harcol. Tyler kissé arrogáns, de végtelenül elbűvölő is, így a bulin Ellie-vel hamar egymásba gabalyodnak. A lány ugyan nem akar folytatást, de úgy tűnik, a srác nem éri be egyetlen estével. Ellie nem sokáig tud ellenállni Tylernek, ám elkövet egy olyan hibát, amit nem lehet jóvátenni.
Tyler érzései egyre inkább elmélyülnek, a lány szélsőséges személyisége és határozottsága lenyűgözi, de ahogy kezdi jobban megismerni, rájön, hogy Ellie belső démonai a Maddoxok legnagyobb ellensége lehet.

Az első mondat:


"Gyerekkoromban képes voltam az örökkévalóságig ülni és a nyílt lángba bámulni."

Véleményem


Jamie McGuire sorozatát most már évek óta követem, így nem volt kérdés, hogy erre a részre is kíváncsi vagyok. A Maddox fiúk a new adult regények között gyakorlatilag fogalommá váltak, és azt mondani, hogy ez a rész rossz volt, semmiképp sem tudom.

Viszont ezzel együtt mostanra úgy érzem, kicsit kezd kifogyni a patron. Még mindig szexik a Maddox fiúk, még mindig tudnak újat mutatni a női főszereplők, és új sztori is érkezik - de valahogy már nem olyan kerek az egész, mint a legelején, még amikor Travisszel estünk szerelembe. 

Ha azt kérnék, hasonlítsam össze más NA regényekkel, nem hiszem, hogy azt mondanám, rosszabb azoknál. Viszont annyira magasra helyezte a lécet az elején az írónő, hogy az elvárások is nagyok, és az utóbbi időben talán túl nagyok. 

Azok közé tartozom, akik megértik, ha egy író nem tud szabadulni a maga alkotta világból és a maga alkotta szereplőktől. De talán lehetne sokkal jobb is, ha esetleg valami teljesen frissel jelentkezne. 

Mindenesetre ennyit bevezetőül, és akkor következzen most már a konkrét véleményem a könyvről! 

A legmaradandóbb számomra meglepő módon nem a Maddox fiú, Tyler maradt ebből a kötetből, hanem a női főszereplő. Nem azért, mert fenemód szimpatikus volt, sőt... Tulajdonképpen a könyv elején jól megmondtam volna a magamét. Tipikus elkényeztetett, gazdag csaj, aki nem tudja, mit kezdjen az életével, így a bulizásba és az ivásba fojtja a bánatát. Helyenként persze meg tudtam érteni, hogy jutott el idáig, és a szüleit is határozottan elküldtem volna egy jóféle tanácsadásra, de ettől függetlenül egyértelmű, hogy ez nem egy túl szimpatikus hozzáállás. Aztán történik valami... nem lövöm le a poént, mindenesetre ez a valami hirtelen kicsit magához téríti, és innentől kezdve kezébe veszi az életét, és változni és változtatni kezd. Ez a hozzáállás nagyon tetszett, és az is, hogy határozottan megy előre és nem adja fel. 

Tulajdonképpen egy okból még azokban a pillanatokban is értékeltem karakterként, amikor idegesített: üdítően más volt. Nem hiszem, hogy olvastam már olyan NA hősnőről, aki ennyire a mélyből áll talpra, ráadásul tulajdonképpen kevés segítséggel, hiszen egyszerre "fosztatik meg" minden kiváltságtól. 

Félre ne értsetek, Tylert is szerettem, de ő számomra inkább csak mint pár jelent meg. Tudjátok, a cuki pasi, aki meg akarja szerezni a lányt, és teper érte. De úgy igazából a többi Maddox fiú között kissé... elhalványult. Páros tagjaként jól működött, de így önmagában nem lett álompasim - elveszett a tömegben. 

Pedig a háttértörténete kifejezetten izgalmas. Meglepődtem, hogy ebben a kötetben is visszahozta az írónő a tűzoltós szálat, de azt kell mondanom, megérte. Sokkal-sokkal több derült ki erről a pályáról, mint az ikertesó könyvében, és ez kifejezetten jót tett a történet. Azt kell mondanom, ez volt talán a könyv legerősebb része. Beszippantott a gondolat, hogy milyen lehet így élni, és még mindig meg vagyok döbbenve, Amerikában mennyire máshogy zajlik ez az egész, mint nálunk. Komoly kutatómunka lehetett a kötet mögött, és ez bizony meg is látszik. 



Ezzel karöltve pedig a másik pálya is tetszett - az, amilyen útra végül Ellie lépett. Nem fogom lelőni a poént, mindenesetre pirospont a szakmákért, szépen működött együtt a két dolog. 

Ami a cselekményt illeti... A fő szál, miszerint Ellie megváltoztatja az életét, nagyon tetszett, ahogyan a már említett tűzoltós dolog is. Viszont nekem a kötet végére már kicsit sok lett a... visszatérő nehézségből. És azt is kicsit sajnálom, hogy újra meg újra visszatérünk Travisék bűntényéhez, mert így tényleg leragadunk a sorozattal a múltban. És az is furcsa kicsit, hogy ennyire egy időben játszódik az összes kötet. Más sorozatoknál azért az is üdítő, amikor haladunk az időben, és láthatjuk, hogyan fejlődik az egyes párosok kapcsolata

Bár az kétségtelen, hogy ennyi felvezető és a külön-külön kötetek után rettentő kíváncsi vagyok rá, mire fut ki ez az egész az utolsó kötetben. A hírek szerint minden szál összefut - na, ezt várom igazán. 

Összességében ahogy már írtam, nem volt ez rossz könyv, bizonyos elemei kifejezetten jók - például a tűzoltós szál és a nagyon rendhagyó hősnő -, ezzel együtt viszont a korábbi kötetek valahogy maradandóbbak voltak számomra. 

AJÁNLOM


Nyereményjáték


Tyler testvéréhez hasonlóan tűzoltóként dolgozik, mostani játékunk könnyű lesz, minden állomáson tűzoltókhoz, tűzoltáshoz kapcsolódó tárgyat találtok és ki kell találni mit láttok a képen. A helyes választ írjátok be a Rafflecopter megfelelő sorába.

Figyelem! Felhívjuk a figyelmeteket, hogy a válasz elküldése után már nem áll módunkban manuálisan javítani rajta. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.



a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje


December 15 - Insane Life
December 16 - Kelly & Lupi olvas
December 17 - Deszy könyvajánlója
December 18 - Book Heaven
December 19 - CBooks
December 20 - Dreamworld

Jojo Moyes: Tengernyi ​szerelem {Értékelés + Nyereményjáték}

$
0
0
Jojo Moyes: Tengernyi ​szerelem

A blogturnéról




Jojo Moyes idén már meghódított minket a Mielőtt megismertelek és a Miután elvesztettelek blogturnék során. Év végén a Cartaphilus Kiadó a Tengernyi szerelemmel kedveskedik a Moyes-kedvelők számára. A könyvet a Blogturné Klub négy bloggere mutatja be Nektek, s ha a turnéval tartotok, tiétek lehet a könyv egy példánya is!

Eredeti cím: The Ship of Brides
Kiadó: Cartaphilus
Oldalszám: 512
Fordító: Todero Anna
ISBN: 9789632664484
Sorozat: -
Nézőpont: E/3
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: átment
Moly link
Goodreads link (3,73)
Megrendelési link
1946-ban ​​járunk, amikor szerte a világon fiatal nők ezrei kelnek útra, hogy
csatlakozzanak a háború idején megismert vőlegényükhöz, férjükhöz. Sydneyből is több száz ifjú asszony tart Angliába a Victoria fedélzetén. A hajó nem pompás óceánjáró, hanem sok viszontagságot látott repülőgép-hordozó, melyen egész seregnyi tengerész és tiszt szolgál, illetve utazik, szigorúan elkülönítve a női részlegtől.
A négy főszereplő – Frances, a zárkózott ápolónő, a gazdag családból való, elkényeztetett Avice, a komolytalan, alig tizenöt éves Jean és az őszinte, nyílt természetű Margaret – egy kabinba kerül, s a hathetes utazás alatt sok mindent megtudnak egymásról és önmagukról. Sorra kiderül, hogy mindenkinek van valamilyen féltett titka, és a múlt bonyodalmait csak még terhesebbé teszik a jelen váratlan fordulatai, melyek akár egészen új irányba terelhetik a lányok életét. Hogy az átélt örömök, félelmek és megpróbáltatások után végül mindenkinek jól alakul-e a sorsa, az csak sok év elteltével derül ki…

A világszerte méltán rendkívül népszerű Jojo Moyes ebben a megtörtént eseményeken alapuló, érzelemgazdag regényében is mesteri ügyességgel szövi egymásba a történet szálait. Olvasói ismét bátran a szereplők útitársául szegődhetnek, a közös utazásban bizonyosan nem fognak csalódni.

„Sziporkázó regény barátságról, családról, szerelemről.” (Woman & Home)

"A Londonban született Jojo Moyes az egyik legnépszerűbb, legismertebb angol romantikus bestsellerszerző. Pályáját újságíróként kezdte, dolgozott Londonban és Hongkongban is, majd első regénye, az Oltalmazó eső megjelenése után szabadúszó író lett. Jelenleg egy essexi tanyán él családjával, férjével és három gyermekükkel.
Moyes két alkalommal is elnyerte „Az év romantikus regénye” elnevezésű rangos brit díjat – legutóbb a kiadónk Carta Light sorozatában többször is megjelent Az utolsó szerelmes levél című kötettel. Legismertebb bestsellere a Mielőtt megismertelek, melynek nagy sikerű filmváltozatát 2016-ban mutatták be."

Az első mondat:


"Mintha villámcsapás ért volna, amikor újra megláttam."

Véleményem


Ez a harmadik könyvem Jojo Moyestól, de bizonyos értelemben csak a második, hiszen az első összetartozó kettős volt, a Mielőtt megismertelek első és második része. Így kíváncsi voltam, milyen lesz ez az új könyv, ez az újabb esély. A Mielőtt megismerteleket addigra mindenki melegen ajánlotta, érkezett a film, ez viszont felderítetlen terep, így bizonyos szempontból csak most ismerkedem az írónővel.

És azt kell mondanom, érdemes volt belevágni a megismerkedésbe. A Tengernyi szerelem teljesen más történet, mint a Mielőtt megismertelek volt, mégis stílusában ott van valami tipikus "Jojo Moyes-os". Felismertem benne, ami bizonyos szempontból természetes. Szóval hiába a teljesen más történet, ez a része így is ismerős volt a könyvnek.

Ami a történetet illeti... Muszáj szót ejtenem arról, mennyire zseniálisnak tartom az alapötletet. Úgy tűnik, ez a hét ilyen, olyan könyveket sodor utamba az élet, amelyek a történetelem egy-egy elfeledett szeletét veszik elő és dolgozzák fel. Olyasmit, amiről lehet, hogy nem is hallottál még, amiről lehet, hogy nem is gondolkoztál még, de rendkívül érdekesek.

Így, bár szeretem a történelmet, én sem hallottam még erről a hajóról, bár mivel annyira a történelem perifériájáról érkezett, ez talán nem is meglepő. De a téma már tulajdonképpen foglalkoztatott. Annak idején, amikor az Outlandert először olvasni kezdtem, rögtön elgondolkodtatott a kezdő szituáció, és amikor ugyanezt láttam a tévésorozatban is, talán még inkább. Milyen lehet vajon a házasoknak újra találkozni hosszú évek távolléte után? Az eltelt években mindketten megváltoztak, ráadásul olyan változásokról van szó - a háború rajta hagyja a nyomát mindenkin -, ami nem kicsi. De könnyen lehet, hogy aki otthon maradt, szerencsés volt, és viszonylag nyugodtan átvészelte a háborút - persze aggodalmakkal és nehézségekkel, de mégis... könnyen lehet, hogy a férj gyökeresen megváltozva tér vissza a csatamezőkről. Külön érdekes a helyzet, ha friss házasokról van szó, akik még alig ismerték egymást, amikor hosszú évekre elválasztotta őket az élet. Aztán az is lehet, hogy maga a háború gyorsította meg az eseményeket, és hozott össze olyan házaspárokat, akik lehet, hogy a dolgok normál lefolyása mellett el se jutottak volna a menyegzőik.

Csupa-csupa érdekes kérdés, Jojo Moyes pedig megtalálta a történelemnek azt a falatkáját, amelyen keresztül érdekesen kutathatja a választ ezekre a kérdésekre. Ugyan a történetet 2002-ben indítjuk, mintegy visszaemlékezve - egyébként a nagy felismerés jelenete az elején nagyon tetszett -, utána kapcsolunk át 1946-ra, amikor is - ahogy a fülszöveg is elmondja - fiatal nők ezre kelnek útra, hogy újra találkozzanak férjeikkel, vőlegényeikkel.

Mi a rizikós és izgalmas, ha nem ez? Csupa-csupa meggyötört szív összezárva hosszú időre, sok-sok lehetőséggel. Nyilván már önmagában az is rendkívül érdekes téma, amit fent vázoltam, de sok más is terítékre kerül: új barátságok, valószínűtlen sorsközösségek, frissen szövődő románcok...

Habár a regény maga fikció, nagyon tetszett, hogy nem csupán az ötlet valós, hanem az írónő belecsempészett egy kis valódit is. Különleges hangulatot adtak a regénynek, hogy a fejezetek elején valós visszaemlékezésekből olvashattunk részleteket. Látszik, hogy nem kevés kutatómunka előzte meg a regényt, és valahogy az olvasás érzése is más, tudva, hogy ugyan fikció, de valójában több valódi tapasztalat összegyúrása egy regénnyé.

Jojo Moyeshoz méltóan egyébként érzelmekben nem lesz hiány: akadnak szomorúbb, megható és kifejezetten vidám részek is - akik hajlamosak a pityergésre, már akár készíthetik is a zsepiket.

A nagy csavar is nagyon tetszett, ami miatt pluszban izgulhatunk: azt ugyanis tudjuk, hogy visszaemlékezésről van szó, de hogy ki a visszaemlékező a szereplők közül? Ez fenntart némi kellemes feszültséget, és hajtja előre az embert olvasás közben.

Magába a cselekménybe nem mennék bele mélyebben és a szereplőkbe sem - ez talán kissé rendhagyó, de szerintem érdemes olvasás közben megtapasztalni, ki hogy került a hajóra, ki milyen helyzetből indul. Bőven elég az kiindulásként, ami a fülszövegben is ott van, a kérdőjelek pedig maradjanak kérdőjelek az olvasásig. 

Ha valami negatívumot kellene mondanom, az az lenne, hogy számomra kicsit lassú volt a regény - főleg az elején. Nagyjából értem a miérteket, felvezető, történelmi háttér, meg persze írtam, a Jojo Moyes stílus, ami érzésem szerint sohasem túl kapkodós, ettől függetlenül a könyv elején kissé... ha nem is unalmas volt a könyv, de nem is túlságosan izgalmas. 

Összességében: Jojo Moyes rajongók előre! Az ötlet számomra mindenképp csillagos ötös, a kivitelezés azért lehetett volna jobb is, de akit kicsit is érdekel a téma és szereti az írónő stílusát, valószínűleg nem fog csalódni.

AJÁNLOM


Nyereményjáték


Jojo Moyes minden alkalommal elrepít minket a romantika birodalmába. Mit olvastatok tőle eddig? Most teszteljük! Nem kell megijedni, csak egy kis idézetes ki mit tud?-ra hívunk titeket! Minden állomáson találtok egy idézetet Moyes valamelyik könyvéből. A feladat - értelemszerűen - az, hogy kitaláljátok, melyik könyvből származik az idézet!

– Szerinted miért nem ír ma már senki ilyen szerelmes leveleket? – kérdezi inkább, és előhúzza a táskájából az egyik borítékot. – Úgy értem, persze vannak sms-ek, e-mailek meg ilyesmi, de senki nem ír már ilyen stílusban, nem? Ma már senki nem fedi fel úgy az érzéseit, ahogy ez az ismeretlen szerelmes tette.

a Rafflecopter giveaway


A turné menetrendje


12.15. - Szembetűnő
12.16. - Zakkant olvas
12.17. - Deszy könyvajánlója
12.18. - Könyvvilág

Új Lord of Shadows részlet Cassandra Clare-től!

$
0
0
Már tegnap meg akartam osztani, de aztán nem úgy alakult a napom, hogy nyugodtan meg tudjam írni a bejegyzéseim, így mára csúszott a legújabb Cassandra Clare részlet megosztása. 

Úgy tűnik, Cassandra Clare-nél beindult a részletgyár, biztosan ünnepi hangulatba került ő is, hiszen alig néhány napja osztotta meg az azonosítatlan részletet Simonnal és Izzyvel a főszerepben. (Meg én is fordítást, azt linkeltem.)




Most visszatértünk a következő regényéhez, az Éjfél kisasszony folytatásához, a Lord of Shadowshoz. Ebből származik az alábbi részlet: 

Cristina ott volt, a terem közepén, és az egyik csillárt bámulta. Egy sorban három is akadt belőlük, és ugyan egyik sem égett, mégis kristályokként csillogtak a darabkáik.
Mark hagyta becsapódni az ajtót, Cristina rögtön felé fordult. Nem tűnt meglepettnek, amiért látja. A lány egyszerű, fekete ruhát viselt, amit mintha egy nála alacsonyabb lányra szabtak volna - talán így is volt.
- Mark - kezdte. - Nem tudtál aludni?
- Nem igazán. - Bánatosan a karája nézett, bár most, hogy Cristinával volt, a fájdalom elmúlt. - Te is ezt érezted?
A lány bólintott, a szeme szinte világított. - Anyám mindig azt mondogatta, hogy a Londoni Intézet bálterme az egyik leggyönyörűbb helyiség, amiben valaha járt. - Körbenézett, az Edward korabeli csíkos tapétán, a nehéz bársonyfüggönyökön, amelyek az ablakokat takarták. - De ő valószínűleg élőnek látta, tele emberekkel. Most olyan, mint Csipkerózsika kastélya. Mintha a sötét háború alatt benőtték volna a tüskék, és azóta aludna.
Mark felé nyújtotta a kezét, a sebesülése körbefutott a csuklóján, épp, mint Julian üvegköves karkötője az övén. - Akkor ébresszük fel - mondta. - Táncolj velem. 

Árnyvadászok: a rövid ruháról csak nekem ugrott be az a bizonyos Clary jelenet még az első részből?

És bizony, bizony, a helyszín a Londoni Intézet - ahogy erről írtam is már a Lord of Shadows borítóelemzésében.

A friss A szépség és a szörnyeteg fotókon végre láthatjuk az emberi szereplőket!

$
0
0
Egy promóciós megjelenésnek hála újabb képeket láthatunk A szépség és a szörnyeteg film szereplőiről. Ez már csak azért is izgalmas, mert többüknek csak az elátkozott alakját láthattuk az előzetesekben, most viszont mindenki az emberi formáját mutatja - így hát Ian McKellen, Emma Thompson és a többiek arcát is láthatjuk végre, nem csak a hangjukat hallhatjuk. (Ewan McGregort elsőre fel se ismertem.)

Nos... majdnem mindenkiét, egy kivétel azért akad: a Szörnyeteg. De hát ez nem meglepő, minden patront nem fognak ellőni. 












Egyben az egész:



Forrás

Az Eragonhoz is színező készül!

$
0
0
Lassan a nagy sorozatoknál már inkább az lesz a meglepetés, ha nem készül hozzájuk színező. Mindenesetre most az Eragon is megkapja a saját színezőjét! Sőt, a borítóról is lehullt a lepel!



A Random House és Christopher Paolini ugyanis bejelentették, a szerző összefogott a díjnyertes fantasyrajzolóval, Ciruelo Cabrallal, hogy megalkossa az Örökség ciklus színezőjét. A könyvben 40 illusztráció lesz, mind a négy könyvből láthatunk majd benne jelenetekről és szereplőkről készült rajzokat. 

Egyébként Ciruelónak már nem új a sorozat világa, korábban több illusztrációt is készített már a sorozathoz, többek között Eragonról és Saphiráról a könyv megjelenésének 10. évfordulójára készül gyűjtői kiadáshoz. 

A fülszövegből - amit alul bemásolok angolul - az is kiderül, hogy a színezőbe Christopher Paolini egy jegyzete is helyet kap majd, amelyben arról ír majd, milyen fontos volt a művészet az életében. Sőt! Egy saját alkotását is megosztotta színezhető formában!

A színező május 2-án jelenik meg kint. 

A fülszöveg:

Immerse yourself in Christopher Paolini’s land of Alagaësia in this captivating Eragon coloring book that features more than forty pieces of brand-new, exclusive art from award-winning fantasy illustrator Ciruelo, with perforated pages that allow you to easily remove your favorite images for bulletin boards or frames.
From the quiet dignity of Eragon to the strength of Roran, from the majestic heights of the Beor Mountains to the somber beauty of Brom’s tomb, the world of Eragon is at your fingertips. Filled with heroes and villains, mountains and deserts, Alagaësia is an unforgettable place, with surprises around every corner. Complemented by memorable quotes from the internationally bestselling Inheritance Cycle, this book offers you a chance to personalize the world that’s always been so vivid in your mind’s eye.
Also included is a note from Christopher about the vital role of art in his life, and a piece of his own art for readers to color.

Térképek az Árnyvadászok New Yorkjához

$
0
0
A Shadowhunters sorozat készítői is eljutottak addig a pontig, ahová előbb-utóbb minden Árnyvadász történet: kellett egy térkép.

A végzet ereklyéi könyvekhez kapcsolódóan korábban már készült térkép New Yorkról, Manhattanre és Brooklynra fókuszálva:





Az új Csontváros kiadásban pedig egy különleges változat is helyet kapott:



Most viszont a Shadowhunters is eljutott a saját térkép megalkotásáig. Íme, a tévésorozaté:



És igen, jól látjátok, nem feltétlenül stimmel a Csontváros könyv hivatalos térképe a Shadowhuntersével.

Kulisszák mögötti Shadowhunters videók

$
0
0
Matt Hastings, a Shadowhunters executive producere és rendezője néhány kulisszák mögötti videóban kalauzolja körbe a rajongókat a sorozat új helyszínein. 



Az első videóban a Hunters Moont mutatja be, ami egy bár, ahol vegyesen előfordulnak mindenféle Alvilágiak, emberek és Árnyvadászok vegyesen. És ez az a helyszín, ahol először találkozunk Maiával. 





A második új, vagy legalábbis részben új helyszín Magnus lakása. Itt külön kiemeli a teraszt, ahol egy érzelmes Malec jelenet is játszódik majd - ebből egy részletet láthatunk is, ez egy picivel hosszabb, mint az eddigi videókban. 




A harmadik helyszín is ismerős lehet félig-meddig, hiszen az Intézetről van szó, amit itt-ott kiegészítettek, de mindenképpen cél volt, hogy egységes egésznek hasson. Ebből a túrából is látszik, mennyire eltér a helyszín a könybélitől - hiszen tele van digitális trükkökkel, miközben az Árnyvadászok az esetek többségében nincsenek ennyire jóban a modern technikával. 




Jövő év elején extra meglepetéssel érkezik A Fennmaradottak krónikái harmadik része!

$
0
0
A Gabo Molyon bejelentette a szuper hírt, hogy hamarosan érkezik A Fennmaradottak krónikái sorozat harmadik része. Pontos időpontunk egyelőre nincs, de annyi bizonyos, hogy 2017 első könyvei között lesz a kiadónál. 

Az árulás szépségében ráadásul egy meglepetés is lapul majd: a kötet tartalmazni fogja a Morrighan című kisregényt, amely a Fennmaradottak ősi történetét meséli el.

Rögtön kaptunk fülszöveget is:

Lia túlélte Vendát – de a Morrighan elpusztítására törekvő gonosz erő is életben maradt, és csak a hercegnő állíthatja meg.
A közelgő háború miatt Liának nincs más választása, magára kell öltenie az Első Leány, a katona – és a vezér – szerepét. Amikor megpróbálja figyelmeztetni Morrighant, összekülönbözik Rafe-fel, és nem tudja, megbízhat-e Kadenben, aki követte őt.
A Fennmaradottak krónikájának fináléjában árulókat kell leleplezni, áldozatokat kell meghozni, és végre kell hajtani a lehetetlent, mert valamennyi királyság sorsa a tét.

Az első részről írt véleményemet ITT olvashatjátok.

Theo James nem tér vissza a Divergent zárására?

$
0
0
Aki esetleg lemaradt volna, annak dióhéjban, és a szövegrészekre kattintva olvashatóvá válik a teljes bejegyzés is. Bombaként robbant a hír, miszerint az utolsó Divergent film - tudjátok, a kettévágott harmadik könyv második fele - nem lesz mozifilm, csak tévében láthatják majd a nézők, utána pedig új szereplőkkel tévésorozat indul. Az első hírek ezek voltak, aztán még tovább súlyosbodott a helyzet: a hivatalos információk szerint az is felmerült, hogy nem is tévéfilm lesz, hanem rögtön sorozat indul. Persze azt sem szabad elfelejteni, hogy a színészek szerződése nem tévés szereplésre szól, ahogy erről többek között Shailene Woodley is beszélt. Még az első film rendezője is megszólalt az adaptáció szomorú sorsával kapcsolatban, legutóbb pedig Veronica Roth szólt a rajongókhoz a témában.



Most végre Theo Jamesnél is megtört a jég, és megszólalt a hírekkel kapcsolatban. A következőt nyilatkozta a TooFabnek egy friss interjúban: "Szerintem szégyen, hogy nem fejezhetjük be a történetet, de azt hiszem, olyan helyre tervezik továbbvinni, ahol a színészek, akik benne voltak a három mozifilmben, valószínűleg nem lesznek részei, bármivé fejlődik is."

Ez túl sok jót nem ígér, még ha nem is egy kategorikus nem. Ugyanis mozifilmre még menne Theo James, de úgy tűnik, ő is úgy érzi, hogy a tévésorozatra nem lennének vevők a korábbi főszereplők.

Ízelítő (nyomtatható) képek az Árnyvadász színezőből!

$
0
0
Már többször írtam korábban az Árnyvadász színezőről, legutóbb akkor, amikor lehullt a lepel a borítójáról.


Az Árnyvadászok világához kapcsolódó A végzet ereklyéi színező a Lord of Shadows, a The Dark Artifices sorozat második részével együtt érkezik, 2017. április 25-én.

Addig is most kaptunk egy sor ízelítőt abból, nagyjából mire számíthatunk! 






Viewing all 9135 articles
Browse latest View live