Quantcast
Channel: Deszy könyvajánlója – Könyves blog
Viewing all 9125 articles
Browse latest View live

Így képzeli Stephenie Meyer a fordított Twilight szereplőgárdáját!

$
0
0
Sziasztok!

Stephenie Meyer egy rajongókkal folytatott kérdezz-felelekben elárulta, mi is az ő dreamcastje a gender-swapped Twilightra. (Ha nem tudod, miről van szó, nagyon röviden: Stephenie Meyer a Twilight jubileumi kiadására megírta az első kötetet úgy, hogy megcserélte szinte minden szereplő nemét.)



Tehát viszlát Robert Pattinson, viszlát Kristen Stewart, jön a váltás.

Íme hát az álom szereplőgárda!

(Azok kedvéért, akik még nem olvasták a fordított sztorit, zárójelben odaírtam azt is, kinek felelnek meg az eredeti könyvből.)

Eythe (Edward) - Emma Stone



Beau (Bella) - Logan Lerman



Archie (Alice) - Nicholas Hault



Royal (Rosalie) - Liam Hemsworth



Eleanor (Emmett) - Gina Carrano



Jessamine (Jasper) - Tavi Gevinson



Carine (Carlisle) - Grace Kelly 



Earnest (Esme) - Tom Hiddleston



Jules (Jacob) - Amber Midthunder



Joss (James) - Tatiana Maslany



Victor (Victoria) - Brian Balzerini



Lauren (Laurent) - Léa Seydoux




Na, mit szóltok?

Millie Marotta: Állatok királysága {Nyereményjáték}

$
0
0

Agy ki, kreativitás bekapcs

Millie Marotta: Állatok királysága

A blogturnéról



A Libri kiadó gondozásában jelent meg Millie Marotta új színezőkönyve felnőttek számára, az Állatok királysága. Lenyűgöző grafikája és aprólékos vonalvezetése szemetgyönyörködtető.
Most öt blogturnés állomáson keresztül velünk együtt színezhettek és ha játszotok, akár nyerhettek egy példányt a könyvből.




Eredeti cím:
Kiadó: Libri
Oldalszám: 96
Fordító:  Abody Rita
ISBN: 9789633107157
Sorozat: -
Függővég: -
Bechdel-teszt: -
Moly link
Goodreads link (4,50)
Megrendelési link
Ez a varázslatos színezőkönyv hetek óta vezeti az Amazon sikerlistáját és szinte minden jelentős könyvpiacon megjelent már.

MERÜLJ EL AZ ÁLLATOK ÁLOMSZERŰ KIRÁLYSÁGÁBAN

Millie Marotta, a könyv illusztrátora Walesben nőtt fel, növények és állatok színpompás társaságában. Jelenleg tengerparti stúdiójában él és dolgozik, és az őt körülvevő csodálatos vadvilágból meríti inspirációját.
Most bárki személyessé teheti az alkotó gyönyörű rajzait, és megalkothatja saját elképzelése szerint az állatok királyságát. Íme, a növények és az állatok tökéletes világa, amely felfedezésre vár: a kicsiny bogárkától amelynek szárnya szivárványos színekre áhítozik , a hatalmas bálnáig, amely a mesés óceáni mélységeket járja. Nincs szükség semmi egyébre, mint tollakra, ceruzákra és egy cseppnyi képzelőerőre.        

Véleményem


Egy színezőről nyilvánvalóan a véleményem is rendhagyó, hiszen nem tudom elmondani nektek azokat a dolgokat, amiket általában szoktam: nem tudok főszereplőkről, mellékszereplőkről és jellemfejlődésről írni, nem tudok szót ejteni a szerző stílusáról vagy éppen arról, milyen volt a cselekmény.

Egy színező esetében ketten vagytok: Te meg a színező. Aztán elkezdesz színezni, kikapcsol az agyad, és csak arra koncentrálsz, hogy milyen színt válassz, és hogy most akkor filc vagy ceruza? Lehet, hogy közben azért végigszalad benne néhány gondolat: hová tedd majd később a falon, kinek akarod feltétlenül megmutatni, ha elkészül, de ami biztos: teljesen más a "feladat", mint amit a hétköznapok mókuskerekében csinálsz. (Kivétel ha óvónő vagy tanítónő vagy, de ők a kisebbség. :D Meg persze a kisgyerekes szülők, de azért ez a színező egészen más - több kreativitást és koncentrációt igényel, mint gyerekkorunk színezői.)


És valószínűleg pont ezért terjed ennyire a színező-őrület - amióta a Pandaláról írtam, a közvetlen környezetemben már mégtöbb embert megfertőzött. Legutóbb a legjobb barátnőm jegyezte meg, hogy nyomtatott néhány színezőt, és épp azon gondolkozik, hogy vesz könyvet is. És észre se vettük, de elrepült fél óra a társasában, és semmi másról nem beszéltünk, csak felnőtt színezőkről, színeznivaló mintákról és arról, hogy mégis milyen eszközökkel kellene nekiállni. Ki mit szeret - a nagyon aprólékos képeket vagy a kevésbé aprólékos munkát igénylőeket. A nagyon színes kép a tuti, vagy elég néhány szín, de azt szépen variáljuk. Határ a csillagos ég. 

Szóval valójában hazudtam: színezők esetén nem csak Te vagy és a színező, még ha a színezés idejére úgy is tűnik. Ott van a család, a szomszéd, a kutya, a macska (na jó, talán ők nem), akikkel megosztod az élményt. Akik javaslatokat tesznek, mi milyen színű legyen vagy milyen technikát használj. A "közönség", akinek megmutatod az elkészült műveket, és a jól végzett munka büszkeségével az orruk alá tolod: Na, milyen lett?

A színezőőrület határozottan elragadta a családomat. Mindenki színez, az Állatok királyságáért már harcok folytak. Néhány mintáért kifejezetten - a nővérem rögtön lecsapott a hullámos papagájra. Egy teljes doboznyi színesceruza került elő a gyerekkoromból, és most már nem is ássuk el valahová a garázsba, kell a színezéshez. A technika is fejlődik: a pasztellkréta színe ugyan szép, de tompa, és nem lehet olyan szépen vonalon belül maradni. A gyenge minőségű filccel vigyázni kell, mert átüt a papíron. Mi a tűfilcre fogadunk, nálunk az vált be. De persze a lényeg itt is a szabadság.

AJÁNLOM

És akkor következzen a galéria: 













Nyereményjáték


Ha már állatok, akkor barangoljunk mi is el az állatok világában.
Ezúttal nincs más dolgotok, mint kitalálni milyen állatok rejtőznek a különböző állomásokon. persze amennyire egyszerűnek hangzik, nem az. Egy kis nehezítése lesz számotokra, találós kérdések formájában bújkálnak.

Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére a megküldött e-mailre válaszolni, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.

Egy kis segítséget adok: ezúttal tekintsetek el a bogár-rovar kérdéstől! :D 

Fűszálak közt zöld bogár,
Meglapulva egyre vár.
Ha a fűszál megrezzen,
Nagyot ugrik, elrebben.


a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje


11.16. - Szembetűnő
11.19. - Deszy könyvajánlója
11.22. - Insane Life
11.24. - Dreamworld

Cover Reveal - Róbert Katalin: Kezdjetek el élni!

$
0
0
Sziasztok!

Újabb magyar Cover Reveallel érkeztem, ezúttal Róbert Katalin legújabb könyve, a Kezdjetek el élni! kapott borítót!

Fülszöveg:



Meg kellett hoznom egy döntést, és ezt most egyedül kell végigcsinálnom. Ha fontos vagyok neked, tiszteletben tartod, hagysz nekem időt, és megvárod, amíg én jelentkezem.
Marci mindössze ennyit ír a feleségének, barátainak és az édesanyjának, amikor kilép a lakása ajtaján, hogy megtegye azt, amire már évek óta készült.
Mint a gyámkő, ha kimozdul a helyéről, szerettei életében olyan omlást jelent az eltűnése.
Vajon mit kell feladnia feleségének, hogy visszakaphassa régi életét?
És a többiek? Mihez kezd nélküle a sodródó Zsófi, mivel kell szembenéznie a meleg Vencelnek, és mire döbben rá Margó, aki talán az életét is feláldozná a gyermekeiért?
Egy biztos: dönteniük kell. Visszatérnek a biztonságos, de zsibbasztóan szürke hétköznapokhoz, vagy elkezdenek végre élni – mielőtt túl késő lenne?
Róbert Katalin lebilincselő története szerelmek, vágyak és csalódások között vezet egy új jövő felé.
Kik vagyunk? Mit tehetünk, ha az életünk új utakra hív?

>>> Jegyezd elő! <<<

>>> Tedd a várólistádra! <<<






Kedvcsináló idézetek


„– Mondjuk erre sem fogadtam volna túl nagy összegben, hogy valaha izgatottan állok majd a fürdőszobámban, és bámulok egy műanyagdarabot, amire előtte rápisilt egy csaj.
– Jaj, már… – Gábor hangja nevetős volt. – Rossz a felfogásod.
– Miért, szerinted mit csinálunk? – vágott vissza Vencel.”

* * *


„– Hát, jól nézünk ki. A gyerek jön, az apa megy – mondta végül Vencel. Úgy tűnt, ma nincs lelkiereje a csendhez. Barbi fintorgott.
– Gondolod, hogy végleg elment? – kérdezte halkan. Gábor tekintete találkozott az övével.
– Őszintén, Barbi, te mit gondolsz?
Barbi arca megfeszült. Gábor mindig megnyugtatta. Gábor még az osztálykirándulások legnehezebb pillanataiban is képes volt nyugalmat árasztani magából, pár mondattal és néhány mozdulattal lecsillapítani a diákokat és nem mellesleg elérni, hogy Barbi maga is higgadtnak látszódjon. Mellette bizakodó tudott maradni.
De a férfi szemében most együttérzés csillogott.
– Félek, hogy elhagyott a picsába – suttogta Barbi, és közben azon töprengett, hogyan tudná ezt a dolgot visszafordítani. Mit tehetne, hogy Marci mégse rúgja fel az életüket.’

* * *


’Még el sem kezdődött az este, de a férfi máris úgy érezte magát, mintha tönkretett volna valami különlegeset. Eltűnt a fürdőszobában, hogy kezet mosson, de leginkább csak Barka hallgatásától szeretett volna megszabadulni. A felesége nem az a típusú lány volt, aki elkezdene veszekedni ilyesmi miatt – de valahogy arra sem volt képes, hogy ne éreztesse legalább csenddel a neheztelését. Hogy a végén Marci érezze kellemetlenül magát, amiért megint gyenge volt, és rágyújtott, hiába szoktak le közösen, hosszú hónapok nehéz munkájával.’

* * *


’– Nem azért zavar, hogy egy könyvesboltban dolgozol, mert nekem gond lenne, hanem azért, mert nem vagy közben boldog.
Szerette volna rávágni, hogy téved, de pontosan tudta, mekkora hazugság lenne. Még akkor is, ha ebben a pillanatban gyűlölte, hogy Gábor ennyire éleslátó. A férfi kivárt, mint aki számít az ellenkezésre. Vagy talán csak azért hallgatott, hogy Vencel maga mondja ki a megoldást. Ő ehelyett arra gondolt, hogy így bánhat a diákjaival is – és ettől kényelmetlenül érezte magát.’

* * *


’Budapest zsúfolásig megtelt, mintha az aranyhétvége örömére úgy zúdították volna a városba az embereket, ahogy a kilós szaloncukrot öntik az árusok a boltok polcaira.’

* * *


„Hogyan tudta volna elmagyarázni, hogy milyen volt az első karácsonyt Endre szüleinél tölteni – mert minden egyes napot velük töltöttek, a lakás kisszobájában kialakított élettel, várva arra, hogy kapjanak egy tanácsi lakást? Bele sem kezdett, mert unalmas nosztalgiázásba fulladt volna az egész. Inkább csak hallgatott, bólintott, és nem mert azon töprengeni, hogy mit fog kezdeni szenteste kettesben a férjével. Életükben először.”

* * *


„Ahogy teltek a napok, egyre inkább megijedt a gondolattól, hogy Marci hosszabb időre tűnt el. Kilenc éve voltak együtt, és eddig mindig számíthatott a férfi megnyugtató jelenlétére. Megriasztotta a gondolat, hogy akár több héten keresztül is egyedül kell majd helytállnia.”

* * *


„– Viszont ezt küldi neked. – Egy átlátszó, puha műanyagtokba csúsztatott CD-t tartott a kezében. Vencel csak annyit írt rá kék alkoholos filccel: „waiting”.
Barbi érdeklődőn forgatta.
– A pasid válogatáskazettát készített nekem?
– Igen, én is roppant féltékeny lettem. Aztán eszembe jutott, hogy nem a kilencvenes években vagyunk…”

* * *


„Arra gondolt, amikor Marci és Vencel kérdezte ugyanezt – újra és újra. Miért? Miért élvezi annyira azt a pillanatot, amikor leül a nő mellé, beszélget vele, tudva, hogy nem olyan régen lefeküdt a férjével?
Olyan volt, mint tudni egy titkot. Zsófi sohasem azért szerette a titkokat, hogy pletykákat terjeszthessen, hanem mert titkot ismerni hatalmat jelent.”



A szerzőről:




Róbert Katalin 1986-ban született Budapesten. Iskolás kora óta ír, prózáival többször is részt vett Sárváron a Diákírók, Diákköltők Országos Középiskolai Pályázatán, ahol 2002-ben bronzminősítést ért el. 2009-ben az Aranyvackor meseíró pályázaton több száz nevező közül a legjobb harminc közé került, 2013-ban részt vett az Aranymosás irodalmi pályázaton, amelyben a nyertesek közé került.
2014 nyarán megjelent Nalávia titka című meseregénye, 2014 őszén jelent meg a Könyvmolyképző Kiadónál a pályázatban részt vett Szívből, színből, igazán című regénye.
2015 végén jelenik meg Kezdjetek el élni! című regénye a Könyvmolyképző Kiadó Aranypöttyös sorozatában.

Regényből színező - Elő a ceruzákkal, rajongók!

$
0
0
Sziasztok!

Mostanában nagy divat lett a színezés - én is belevágtam már két könyvbe is, megnézhetitek őket ITTés ITT -, és most már a mandalák, állatok, növények és egyéb minták mellett a rajongók is örülhetnek! 

Nem meglepő, hogy a népszerű franchise-okhoz sorban készülnek a színezőkönyvek, ráadásul egy már nálunk is megjelent: a Trónok harcáé. Most összeszedtem nektek 5 színezőkönyvet, ami népszerű regényekhez készült az igazi fanek számára. És ami jó hír: színezni bármilyen nyelvű könyvben lehet, úgyhogy még ha nem is érkezik magyar kiadás, akkor is beszerezheti őket bárki!

(A bepillantó képek között pedig találtok nagy felbontásút is, ha valaki esetleg nyomtatni szeretne, hajrá!)

Trónok harca




Nézz bele:






Harry Potter



Nézz bele:


Outlander




Nézz bele: 







Sherlock



Nézz bele:






Gyűrűk ura



Colleen Hoover: This Girl – Ez a lány {Nyereményjáték}

$
0
0

Még az is lehet, hogy ez a kedvenc a sorozatból

Colleen Hoover: This Girl – Ez a lány

A blogturnéról




A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából hazánkban is megjelent Colleen Hoover: This Girl - Ez a lány című regénye, a Slammed trilógia befejező kötete. Ennek örömére a Blogturné Klub hat bloggere, Willel karöltve felidézi Mr. és Mrs Cooper megismerkedésének és egymásra találásának keserédes történetét.

2015. november 16-tól mindennap egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!



Kapcsolódó bejegyzések:



Eredeti cím: This Girl
Kiadó: Könyvmolyképző
Oldalszám:  296
Fordító: Barthó Eszter
ISBN: 9789633994085
Sorozat: Szívcsapás 3.
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: átment
Moly link
Goodreads link (4,22)
Megrendelési link
Colleen Hoover, a New York Times bestseller írója a viharos szerelemmel, szenvedéllyel és fájdalommal teli Szívcsapás-sorozattal számos olvasót ejtett rabul.
Miután Layken és Will szerelme a legnagyobb próbatételeket is kiállta, az immár házasságban élő fiatal pár végre kezdi biztonságban érezni magát a kapcsolatban. De bármennyire is élvezi Layken az új, közös életüket, néhány kérdés nem hagyja nyugodni. Noha Will szeretné magában tartani a múlt fájdalmas emlékeit, Layken mindent tudni akar róla. Will végül beadja a derekát, és elmeséli saját történetét, mely során felszínre kerülnek legbelsőbb érzelmei és gondolatai. Miközben újraéli jó és rossz pillanatait, a Laykennel való első találkozásáról is meglepő dolgok derülnek ki.
Az Ez a lány-ban Will a saját szemszögéből meséli el Laykenhez fűződő, bonyolult kapcsolatát. Kettejük jövője azon múlik, hogyan birkóznak meg a múlttal a közkedvelt Szívcsapás-sorozat záró részében.

Az első mondat:


"Ha összegyűjtenék minden romantikus verset, könyvet, dalt és filmet, amit valaha olvastam, hallottam vagy láttam, és valahogy egy üvegbe zárnám belőlük az összes lélegzetelállító pillanatot, még az is elhalványulna a mostani mellett."

Véleményem


"Kettejük jövője azon múlik, hogyan birkóznak meg a múlttal" - Na ez volt az a mondat, ami kétségbe ejtett. A Slammedet nagyon szerettem, a Visszavonulót elfogadtam, a közös élet realitását mutatta meg a rózsaszín szemüvegen túl, ezért bár nem szerettem annyira, mint az elsőt, elvoltam vele. Aztán itt a 2,5. kötet, és Will szemszög. Nyilvánvalóan kell! Viszont ez a fenti mondat... Kezdtem attól félni, hogy újabb bonyodalom árnyékolja majd a kapcsolatukat, megint jön valami, amitől oda a happy end, amiért annyira megküzdöttünk. Szóval féltem, de jelentem: indokolatlan volt.

Ha nagyon röviden kellene elmondanom, mi ez a könyv, akkor azt mondanám, hogy olyan, mint egy kiegészítő novellába ágyazott másik szemszög történet. Mostanában divatos megírni a másik (jellemzően férfi) szemszöget is érdekességképp. Ez jobbára ugyanolyan regény, mint az eredeti, csupán a másik szemszögből. Sokszor színesítik annyival, hogy korábbról kezdjük és/vagy később fejezzük be, de magában a felépítésben semmi változás nincs.

Jelentem, Colleen Hoover kicsit megcsavarta a dolgokat. Megkapjuk azt, amit egy kiegészítő folytatásnovellától várunk: jelen esetben Will és Layken nászútját. Másrészt viszont ott a Will szemszög is. De még a keret sem annyira egyszerű, ugyanis fejezetről fejezetre ugrálunk múlt és jelen között. Minden fejezet két részből áll: a fejezet első részében zajlik a nászút, és jelenetről jelenetre haladva figyelhetjük a beteljesült szerelmet. Ráadásul a csemegén túl minden nászutas rész felvezetője a fejezet Will szemszöges sztorijának. Azaz a nászúton beszélgetnek valamiről, ami kapcsolódik a múlt adott jelenetéhez. 

Ráadásul Colleen Hoover ügyesen válogatta össze azt is, mit kapunk meg Willtől. Nem az egész történetet egy az egyben, hanem tulajdonképpen egy válogatást. Will közös kapcsolatuk legmaradandóbb jeleneteit meséli el, valamint az ezekhez kapcsolódó dolgokat a saját életéből, Laykenön túl. Ez a Slammed sorozat Best of, Willtől. Ráadásul inkább a jobban sikerült első könyvet helyezi előtérbe az írónő, a visszaemlékezések 90%-a ehhez kapcsolódik, a maradékban pedig inkább a plusz jelenetek kerülnek előtérbe, amikről eddig még nem hallottunk. (Például a Slammed és a Visszavonuló közti időszakból.)

Azaz mi van ebben a könyvben:
- Kis folytatás a Visszavonuló utáni időszakból
- Sok új infó Willről
- Will gondolatai, és olyan jelenetek a múltból, amiket Lake szemszögéből nyilván nem láthattunk
- Plusz jelenetek a Slammed, a Visszavonuló és a kettő közötti időszakból
- Egy csippetnyi friss Gavinékről

Arra is rá kellett jönnöm, hogy bizonyos szempontból Colleen férfi szemszögeit jobban is élvezem, mint az eredetieket. És tudjátok, miért? Nagyrészt a részletek miatt. Az eredeti szemszögben még minden új, és a nézőpontkarakterünkkel egyetemben bizonyos dolgok kapcsán feltételezésekkel élünk. Aztán a másik szemszögben egyszer csak jön Colleen, mindent megcsavar, és kiderül, hogy valójában nem is az, vagy nem is úgy történt, mint a másik főszereplő vagy mi gondoltuk volna. Apróságok, amik mindent új megvilágításba helyeznek.

Ó, és nem lenne Slammed a Slammed, ha nem lennének slam versek. Néhány régi kedvenc is újra előkerül, de új verseket is kapunk. És szerintem a sorozat eddigi legszebb versét produkálta Will, a kötet legeslegvégén. Megríkatott.

Összességében imádtam ezt a kötetet. A sorozat legszebb versét produkálta, hozta egy kiegészítő epilógusnovella happy end buborékát és a másik szemszög érdekességét, utóbbit az apróságok miatt zseniálisan. Még azt is le merem írni, hogy az egész sorozatból ez lett a kedvenc kötetem!

NAGYON AJÁNLOM


Olvass bele a képre kattintva!


konyvmolykepzo.hu/reszlet/entangled.pdf?ap_id=Deszy



Nyereményjáték


Mostani játékunkkal egyszerre szeretnénk búcsúzni a sorozattól, és feleleveníteni a Layken és Will kapcsolatában fontos szerepet játszó pillanatokat.
Minden állomáson (és a Blogturné Klub közös blogján is: www.blogturneklub.com) egy, a korábbi eseményekkel kapcsolatos kérdést találtok, melyek megválaszolásával esélyetek nyílik megnyerni a kiadó által felajánlott három This Girl - Ez a lány példány egyikét.
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére válaszolni a megküldött értesítő levelünkre, ellenkező esetben újat sorsolunk.

Mi annak a versnek a címe, melyet először ad elő Will a slam esten?


a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje


11/20 Deszy könyvajánlója
11/21 Kristina blogja

Cover Reveal - Jessica Park: Lélegezz velem!

$
0
0
Sziasztok!

Ezúttal egy újabb Rubin pöttyös borítóleleplezésével érkeztem. Jessica Parkot a Flat-out Love óta imádom, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok erre is.


Fülszöveg:



Szülei halála után Blythe McGuire-t magával rántja a gyász, alig tud a felszínen maradni, miközben a Matthews Egyetemen az utolsó évén igyekszik átvergődni. Aztán egy véletlen találkozás mindent megváltoztat: tagadhatatlan vonzalom ébred benne a sötét hajú végzős, Chris Shepherd iránt, akinek a múltja talán még sajátjánál is bonyolultabb. Ahogy a kapcsolatuk elmélyül, Chris magához téríti a lányt a bódulatból, ami azóta fojtogatja, hogy egy tűzeset megfosztotta a fél családjától. Blythe gyógyulni kezd, lassan meg is szereti a fiút, aki segít neki új utakat találni a gyönyörhöz és önmaga felfedezéséhez. Ám miután Blythe nyugodtabb vizekre evez, rádöbben, hogy Christ még mindig nyomasztja családjának fájdalmas múltja. A sötét örvények a mélybe húzzák a fiút, és talán Blythe az egyetlen, aki megóvhatja a vízbe fúlástól.

>>> Rendeld elő! <<<

>>> Tedd a várólistádra! <<<





Exkluzív részlet


„– Fulladoztál.
Újra bólintok.
– És még most is vergődsz, hogy levegőhöz juss.
Igaz. Szüntelenül azért küzdök, hogy a felszín közelében maradjak. Épp csak annyi a levegőm, hogy ne merüljek végleg víz alá, de ahhoz nem elég, hogy boldoguljak.
– Hát tessék. Lélegezz! Csak lélegezz! – tekeri föl a hangerőt, és megsimogatja a fejemet.
Szeretném elmondani neki, hogy az elmúlt négy év fájdalma következményekkel járt, és nem biztos, hogy tudok önállóan lélegezni.
– Tiéd az itt és most – győzköd Chris. – Tiéd a jövő. Bánj el a múlttal, hogy ne kelljen többé hátrafelé nézned. Ez csak fájdalom.
Mélyet sóhajtok, és megint ránézek.
– Ez csak fájdalom – ismétlem.
– Az. –A fülem mögé tűri a hajamat, és elakad a lélegzetem, elönt a forróság. Chris érintése semmihez sem hasonlítható, amit valaha is éreztem, saját gyötrelmem az érintése hevességével kombinálva összezavarja az agyamat. – Igen, az, Blythe.
– Csak lélegezzek? – bököm ki nevetve.
– Nagyjából.
– Te azt tetted?
– Igen. Kirángattam magam a pokolból. Elbántam vele, és továbbléptem. Te is továbbléphetsz.
Nincs az az isten, hogy leállítsam magam. Elkapom a pólója elejét, és magamhoz rántom, hogy az ajkunk majdnem összeér.”


A szerzőről:


Jessica Park már most is a Rubin Pöttyös sorozat egyik legnépszerűbb szerzője, a Flat Out Love kötetekkel már sok magyar olvasó szívét elnyerte.
Az írónő Boston környékén nőtt fel és a minnesotai Macalester főiskolára járt. Miután négy évet töltött a fagyos északon, ahol megszenvedett egy emlékezetes halloweeni hóvihart, visszatért a keleti partra. Jelenleg New Hampshire-ben él férjével, fiával, Fritzy és Finn nevű kutyáival és egy önző macskával. Amikor éppen nem ír, más függőségeinek hódol: Facebook lóg és kávét iszik.

Laurelin Paige: Found in You – Sehol se talállak {Nyereményjáték}

$
0
0

Alayna, remélem, elég volt a lecke

Laurelin Paige: Found in You – Sehol se talállak

A blogturnéról




Alaya és Hudson története folytatódik!
A Libri kiadó jóvoltából jelent meg Laurelin Paige, Fixed-sorozatának második része, a Found in You - Sehol se talállak című kötet.
Ennek örömére a Blogturné Klub hat bloggere háromnaponta, különböző állomáson teszi közzé bejegyzéseit. Természetesen, ahogyan lenni szokott, sok érdekességet is találtok a könyvvel kapcsolatban és ha velünk játszotok, tiétek lehet a 3 könyvpéldány egyike!

Kapcsolódó bejegyzések:



Eredeti cím: Found in You
Kiadó: Libri
Oldalszám: 372
Fordító: Horváth M. Zsanett
ISBN: 9789633102138
Sorozat: Fixed 2.
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: megbukott
Moly link
Goodreads link (4,28)
Megrendelési link
Alayna Withers sötét titkot őriz: megszállottjává tud válni annak, akit megszeret. Titokban szemmel tartja, megszerzi a híváslistáját, kilesi az e-mailjeit. Hudson Pierce multimilliomos szépfiú úgy hat rá, akár a legkeményebb drog. Kettőjük kapcsolatát a szenvedély és a testiség hatja át, de Alayna többre vágyik. Szerelmet, bizalmat, megbecsülést akar. Hudson azonban próbára teszi a türelmét, és amikor a lány úgy határoz, hogy megkörnyékezi az egyetlen nőt, aki látszólag mindenkinél jobban ismeri Hudson múltját, sötét, vad és veszélyes területre téved. És a tét immár nem csak Hudson szerelme…
Laurelin Paige a The New York Times, az USA Today és a Wall Street Journal bestseller-szerzője.
-A Fixed-sorozat eddig több mint 1 millió példányban kelt el csak az USA-ban
-Az első rész 12 országban jelenik meg közel egy időben
-Az Amazon adatai alapján a tavalyi év 7. legnépszerűbb könyve
-A People Magazine szerint a 10 legkeresettebb könyv egyike
-A Goodreads oldalán az írónő regényei 100 000-nél is több jó értékelést kaptak

Az első mondat:


"Megálltam a Park Avenue-n a felhőkarcoló bejáratánál, és az épület kőbe vésett nevét bámultam."

Véleményem


Na jó, őszinte leszek: idegesített Alayna. Nem mindig, de sokszor. És ez nagyjából visszatérő eleme volt ennek a regénynek. 

Alayna kapcsolatfüggő és mániákus, innentől kezdve nem meglepő, hogy kifejezetten problémás neki belevágni most egy komolyabb kapcsolatba Hudsonnel. Vele még egy mindenféle problémát nem cipelő nőnek is nehéz dolga lenne, hát még Alaynának. Nem segít a helyzeten, hogy a pasi tele van titkokkal, az anyja meg utálja Alaynát. Ebben a helyzetben nagyon nehéz eldöntenie, hogy mi az, ami még egészséges kíváncsiság a részéről, és mi az, ami már beteges. Az egész könyvben ezzel küzd, és ezt bizonyos szinten meg is értem. 

Önmagában ezzel nem lenne problémám, sőt... Kifejezetten kellemes változatosság, hogy ebben a könyvben mindkét főszereplőről tudjuk, hogy betegek, és ők is tudják magukról. Sok erotikusnál ez problémás, itt ki van mondva: komoly gondokkal küzdenek a szereplőink. Szuper. Még az is tetszik, hogy Alayna nem könnyen tud megküzdeni ezzel az új helyzettel. 

A fő problémám a megoldásával van. Nem akarom elspoilerezni a könyv csavarjait - bár igazából eléggé sejthetőek voltak -, de olyan, mintha Alayna a döntési helyzetek nagy százalékában direkt a rosszabbik utat választaná. Olvasóként meg csak olvastam, olvastam, és fogtam a fejem, mert nyilvánvaló volt, hogy valami súlyos közeleg. Szerencsére a könyv végére összeszedte magát, így a könyvet már nyugodtan tehettem le, várva a folytatást. 


A jó pont pedig Hudson volt. Nos, persze ő sem tökéletes, sőt... A túlzott rejtélyességével sokszor maga alatt vágja a fát - vagyis inkább Alaynát löki a rossz irányba -, viszont kifejezetten szerettem, hogy láthatóan komolyan veszi a kapcsolatukat. Imádtam az apró figyelmességeket a részéről, és ettől csak még idegesítőbb volt, hogy Alayna milyen marhaságokat magyaráz bele abba, amit Hudson tesz. Persze bizonyos dolgok már Hudsonnál is a túl sok kategóriába estek, volt több ilyen is, de hát... egyikük sem vetkőzheti le a problémáit egyik pillanatról a másikra. 

Voltak persze jeleneteket, amiket kifejezetten szerettem. Ahol például Alayna és Hudson párként megjelennek nyilvánosan, az az esetek többségében nyerő, illetve a családi összejöveteleket is nagyon szerettem, ezek azok a pillanatok, amikor tényleg kiállnak egymás mellett, és öröm volt látni, ahogy Alayna a sarkára áll. Ilyenkor előkerült a humor és a romantika, ezeket szerettem igazán az első részben is.

Összességében azonban a könyv nagy részében előkészítjük a befejezést, és próbáljuk kitölteni az időt a nagy robbanásig. Ami viszont tényleg nem is sikerült rosszul. Az igazán izgi dolgok tehát a könyv utolsó harmadában történnek. Titkok derülnek ki, nagy veszekedések jönnek, mondhatni borul a bili. És ez tényleg jó volt, kellett ez a tényleges bonyodalom, meg a hosszan felépített "fejet a falba pillanatok" robbanása - Alayna, következőleg jobban gondold át, könyörgöm! Annyira egyértelmű volt, de tényleg. 

Szerencsére függővéget nem kapunk, de azért egy elég erőteljes nyomot igen a következő kötetre vonatkozólag. Kíváncsi vagyok, hogyan tovább, és mi az pontosan, amit Alayna meg fog tudni.

EGYNEK ELMEGY

Nyereményjáték


Alayna és Hudson kapcsolata kissé sötét és titokzatos. A lány már megszállottjává válik Hudsonnak. Mi viszont nem csak ilyen könyveket ismerünk, hanem filmeket is.
Mostani játékban képek alapján és némi utalás alapján az a feladatotok, hogy kitaláljátok, melyik könyv alapján készült filmből van a képkocka. Minden esetben magyarul megjelent mű társul hozzá.

Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére a megküldött e-mailre válaszolni, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.



A huszadik századi francia irodalom kétségkívül legnagyobb hatású regénye, egy fiatal párizsi lányról, aki meglepő döntést hoz.


a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje



11.21 Deszy könyvajánlója

11.24 Insane Life

11.27 Angelika blogja

11.30 CBooks

12.03 Kelly & Lupi olvas

Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában {Nyereményjáték}

$
0
0

Érdekes olvasmány volt

Benjamin Alire Sáenz: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában

A blogturnéról




A díjnyertes Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában végre Magyarországra is megérkezik a Könyvmolyképző Kiadó gondozásában.
Természetesen mi sem hagyhattuk ki a történetet, november 20-tól 5 állomáson keresztül kalandozik a Blogturné Klub Aristotle-lel és Dantéval.
Tartsatok velünk Ti is, és ha ügyesen játszotok, a könyv három példányának egyikét is megnyerhetitek!




Eredeti cím: Aristotle és Dante a világmindenség titkainak nyomában
Kiadó: Könyvmolyképző
Oldalszám: 384
Fordító: Benedek Dorottya
ISBN: 9789633993255
Sorozat: -
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: megbukott
Moly link
Goodreads link (4,32)
Megrendelési link

Dante tud úszni. Ari nem. Dante magabiztos és könnyen szavakba önti érzéseit. Ari nehezen boldogul a beszéddel és kétségektől szenved. Dante belemerül a költészetbe és a művészetekbe. Arit a börtönben lévő bátyjával kapcsolatos gondolatok nyomasztják. Dante világos bőrű. Ari árnyalatai sokkal sötétebbek.
Úgy tűnhet, mintha Dante lenne az utolsó ember, aki képes lebontani a falakat, amiket Ari maga köré emelt. Ám mindezek ellenére, mikor ők ketten találkoznak, különleges kötődés alakul ki közöttük. Rávilágít életük legfontosabb igazságaira, és segít rájönniük, milyen emberek akarnak lenni.
Azonban útjuk során hatalmas akadályokba ütköznek, és csak akkor tudnak megerősödve túljutni rajtuk, ha képesek hinni egymásban és a barátságuk erejében –,.

„Az identitás és a szexualitás finom, őszinte felfedezése és egy szenvedélyes emlékeztető, hogy a szeretetnek – legyen az családi vagy szerelem – nyíltnak, szabadnak és szégyen nélkülinek kell maradnia.” (Publishers Weekly)

„Észre sem vettem, mennyire szerettem ezt a könyvet, amíg vége nem lett. Olyan gyorsan haladtam vele, hogy fel sem tűnt, milyen gyönyörű és milyen jó érzéssel tölt el. Ez abszolút egy új kedvencem. Alig várom, hogy újraolvassam.” (Ariel, goodreads)

Az első mondat:


"Egyik nyári éjjelen úgy aludtam el, hogy abban reménykedtem, a világ más lesz, mire felébredek."

Véleményem



Ó, mióta vártam én már, hogy ez a könyv megjelenjen magyarul. Évek óta szemezek vele, rengeteg jót hallottam róla, újra meg újra belefutottam, és csorgattam a nyálam a gyönyörű borítójára. Az angolul olvasásig azonban nem jutottam el. Viszont azt a boldogságot, amikor megláttam, hogy jön magyarul!

Amit előre szeretnék tisztázni: ebben a könyvben fontos szerep jut az igaz barátságnak, önmagunk elfogadásának, és amiért rögtön az elején szerettem volna kiemelni, az LMBT vonalnak, azaz kapunk melegszálat - és igen komolyan érintjük a coming out témáját. És akkor itt rögtön vissza is kanyarodhatunk az önmagunk elfogadása témához.
 
Aristotle valahogy mindig kívülálló volt. Nem voltak igazán közeli barátai, a testvérei annyival idősebbek nála, hogy szinte inkább szülőként tekintettek rá, nem öccsükként. Ráadásul úgy érzi, valami mindig hiányzott belőle - szépen lassan meg is tudjuk, hogy ez a valami, amit képtelen feldolgozni, bátyjának elvesztése. Mert a bátyja hiába él - egy bizonyos okból a család úgy tesz, mintha nem is létezett volna. Nem lehet róla még beszélni se. Ez viszont Aristotle-t nagyon megviseli. Ahogyan az, hogy az életében jelenlévő másik férfival sem tud mit kezdeni - apja katona volt, és miután hazatért a háborúból, már nem volt ugyanolyan. Aristotle soha nem ismerhette az édesapját, aki állítólag nyílt és barátságos volt, ő ugyanis akkor még nem élt. Viszont ottmaradt egy apával, aki alig beszél vele, akinek nincs egy jó szava, aki reggel elmegy dolgozni, este hazajön, és szinte olyan, mintha nem is lenne. Vagy talán még rosszabb, mert a jelenléte sötét árnyékként borul Aristotle életére. Egyszerűen nem érti a családját, folyamatos hiányérzete van.
 

Aztán egy nap megismeri Dantét. Dante mintha az ő szöges ellentéte lenne. Vidám és barátságos, rettentő könnyedén ismerkedik, nagyon közel áll a szüleihez és úgy egészében tökéletesnek tűnik. De hiába ennyire mások, valami mégis rögtön összeköti őket. Pillanatok alatt válnak elválaszthatatlan barátokká, mindkettejük számára ez az első igaz barátság. Egy nyár elég ahhoz, hogy el se tudják képzelni egymás nélkül az életüket.


Aki arra számít, hogy ez egy habkönnyű történet lesz, az csalódni fog. Aristotle élete egyáltalán nem könnyű, és sokszor félelmetes elmerülni a gondolataiban. Nagyon másként látja a világot, és számomra sokszor elég fájdalmas is volt nézni, hogy mennyire magányos és számkivetett lehet egy fiatal srác a saját életében. És az a legnehezebb a történetben, hogy valójában hibáztatni se tudtam senkit ezért az állapotért. Megértettem, miért próbálnak úgy tenni, mintha a legidősebb gyerek nem is létezett volna. Megértettem, miért nem tud vidám, mosolygós édesapa lenni a volt katona. Azt is megértettem, hogy miért nem ismerkedik könnyebben Aristotle, miért nem engedi el magát igazán soha, miért sopánkodik annyit az életen. És nagyon megértettem, miért küzd annyira saját magával és önmaga elfogadásával.

Eközben ott van Dante, és nagyon örültem, hogy annak ellenére, hogy ő képviseli a fényt a sztoriban, ő sem hibátlan, és az ő élete sem tökéletes. Danténak is megvannak a maga gondjai, és pont ettől lett életszerű a történet. Mert az élet ilyen - még amikor egy gyönyörű barátság, egy gyönyörű kapcsolat története bontakozik is ki, akkor is lesznek problémák és nehézségek, akadályok, amiket le kell küzdeni.

De minden problémával együtt is Dante és Aristotle kapcsolata szívet melengető. Sokszor megmosolyogtattak, néha megnevettetek, és nagyon sokszor elérték, hogy elmerengjek az életen, a családon, a magányon... Köszönet érte! (Ó, és Dante! Innen üzenem, imádom, milyen szabadszájú vagy a leveleidben!)

Ó, és hadd emeljek ki még két szereplőt, akikért odavoltam. Dante szülei díjat érdemelnének. Komolyan mondom, mindkettőjüket imádtam, bár az apukát talán egy kicsit jobban. Külön-külön és együtt is végtelenül kedvesek és szeretnivalóak.

Amikor elhatároztam, hogy ezt a könyvet olvasnom kell, nem feltétlenül erre számítottam. De egyáltalán nem bántam meg, hogy kampányoltam érte, gyönyörű és tanulságos történet, sokkal mélyebb a standard YA sztoriknál. Örülök, hogy olvashattam. Csak úúúgy olvastam volna még egy fejezettel tovább. A lezárás nekem kicsit gyors volt. Na mindegy, majd továbbképzelem...

AJÁNLOM


Olvass bele a képre kattintva!


konyvmolykepzo.hu/reszlet/entangled.pdf?ap_id=Deszy


Blogturné extra - Interjú a szerzővel




Mi inspirált az Aristotle és Dante megírására? 
15 éve voltam házas, de 54 évesen kellett igazán megküzdenem a saját szexualitásommal. Az egyik olyan dolog, amit fel kellett dolgoznom, hogy fiúként szexuálisan bántalmaztak. Nem mintha nem emlékeztem volna rá, de nem akartam rá gondolni. A gondolat, hogy együtt legyek egy férfival, nem vonzott, és sok terápiába és időbe került, míg sikerült dűlőre jutnom az életemmel és önmagammal.
Úgyhogy arra gondoltam, hogy írok egy meleg témájú könyvet, hogy akarok írni egy könyvet egy fiatal srácról, aki nem igazán van tisztában vele, hogy meleg. Úgy értem, Ari tényleg nem tud róla. Ez a téma - mi tud akkor? Úgyhogy megteremtett ezt a helyzetet, elgondolkoztam, milyen nevet adnék nekik, és imádom a Dante nevet, rendszeresen tanítom a Pokol című művét. És az "Ari" nem ritka a latinók között. Úgyhogy elkezdtem megírni ezt a sztorit, és nem akartam a jelenkorba helyezni, mert azt hiszem, ma már egyszerűbb a srácoknak felvállalni, hogy melegek. Az 1980-as években szerintem nem volt ilyen könnyű, és azt sem akartam, hogy ez az egész sms-ezős dolog benne legyen a könyvben. 
És leginkább arról a kapcsolatról akartam írni, ami Ari és az édesanyja között van.  

Hogyan befolyásolták a tapasztalataid a történetet? 
Kétféle nagyon különböző mexikói-amerikai családot akartam megmutatni. Vannak családok, akiket ismerek - munkásosztályból származó családok, mint amilyen Arié is, és vannak képzett mexikói-amerikai családok, ez nem valamiféle ritka jelenség. Vannak ilyen családok, és őket nem nagyon ábrázolják a művekben. Sok anti-mexikói beszédet hallani, miszerint mi illegálisan vagyunk itt, mind friss bevándorlók. De ez nem igaz. Meg akartam mutatni egy normális mexikói-amerikai családot - akik nagyon is amerikaiak. Akartam, hogy meglegyen a kontraszt, mert szerettem volna, ha az olvasók tudják, hogy a mexikói-amerikai családok nagyon különbözőek ebben az országban. De szerettem volna azt is, hogy valóságosnak hasson. Ők valódi emberek. Mindkét anyukába igazán beleszerettem. Mindig beleszeretek a saját szereplőimbe, de ilyen nőket ismerek is. Szeretik a fiaiakat, és csak azért, mert nem mindig okosan szeretik őket, az nem jelenti azt, hogy nem is szeretnek. Ari édesanyja nagyon szeretetteljes, de közben nagyon irányítani akar - szeretve, de attól az irányítás az irányítás.

Tudatos döntés volt, hogy ennyi a történetben a gondoskodó felnőtt? 
Úgy gondolom, hogy a fiatal férfiaknak szükségük van apafigurákra. Így vagy úgy rájuk találnak, és remélhetőleg nem szenvednek meg érte. Sok olyan fiatal férfinak voltam a mentora, akiknek az apjukkal borzalmas kapcsolatuk volt, és én valamiféle beugró voltam, még ha csak egy akadémiai is. De nagy megtiszteltetsé, hogy az életük része lehetettem, és ez befolyásolja az írásomat is. 
Talán túl sok fiatal felnőtt regény szól olyan tinikről, akiket egy világ választ el a szüleiktől, sok tini számára ez nem így van. És a mexikói-amerikai családokban a tiniknek jó szüleik vannak - nem igaz, hogy kiközösítenek, ha meleg vagy. Sok latin családban igaz, de sokban nem az. A regényeim mind kemények. Most valami lágyabbat akartam írni. Részben azért, mert kifejezetten szentimentális vagyok, és ezt a munkáimból nem éreznéd. És félek, hogy szentimentálisnak könyvelnek el, és féltem, hogy ez a regény is az lesz, de úgy gondoltam, meg tudom csinálni. Elérhetem, hogy valóságosnak érződjön, elérhetem, hogy a karakterek valóságosnak érződjenek. Számomra ez volt a dolog nehéz része. Szerintem sikerült. 

Nyereményjáték


Aristotle és Dante szülei nem aprózták el, amikor furcsa nevet kellett keresniük fiuk számára. A könyvben az is kiderül, hogy a filozófia talán nem is olyan megvetendő dolog, hisz mint tudjuk, olvasni  és gondolkodni jó!
Ezúttal a nevek ihlették a feladatot: minden állomáson megtaláljátok egy híres görög filozófus egy-egy mondatát, valamint az általunk választott bölcsekről készített egy-egy szobor fotóját. A feladat az, hogy a híres mondatot összepárosítsátok a filozófusa képével!
A könnyebbség kedvéért minden kép kap egy betűt, és minden idézet kap egy számot (az állomások sorrendjének megfelelően az ABC szerint, illetve a számok növekvő sorrendben), így a Rafflecopter doboz soraiba elég annyit írni: pl. 1D vagy D1 - mindkét verziót elfogadjuk, és a válaszokat tetszőleges sorba írhatjátok a dobozban, itt most nem számít a sorrend, csak hogy a párok rendben legyenek.

Például ha az első állomás idézete az, hogy “A kocka el van vetve.”, a negyedik állomáson pedig megtaláljátok Julius Caesar képét, akkor a helyes válasz, amit várnánk, ez lenne: 1D
(Persze tudjuk, hogy Caesar nem görög filozófus, csak példa volt. :P)

Érdemes kutakodni, hiszen a helyes megfejtők közül három szerencsés a könyv egy példányával gazdagodik! :)

Figyelem! A kiadó csak Magyarország területére szállít, a nyertesek jelentkezését pedig az értesítéstől számított 72 órán belül várjuk, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk!


2. idézet:
„A kő az arany próbája, az arany az emberé.”

B kép



a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje


11/22 Deszy könyvajánlója
11/24 Angelika blogja
11/26 Media Addict
11/28 Letehetetlen

Hallgasd hétfőn! - The Story

$
0
0

Sziasztok!

Itt a hétfő reggel, dukál mellé egy jó kis dal!



Emlékszik még valaki innen a Grace klinika musicales különleges epizódjára? Nos, én annak idején teljesen beleszerelmesedtem. No nem mintha egy kifejezetten jó rész lett volna, vagy nem lett volna kicsit abszurd a felépítése, de ettől eltekintve imádtam a dalokat, és imádtam rácsodálkozni, hogy milyen jól énekelnek!

Nyilván a fő ok Sara Ramirez volt, aki elképesztően énekel, és egy gyönyörű dalt is előad, amit imád is egyébként. The Story. A szövege valami elképesztő, előtte bevallom, nem ismertem, de azóta bizonyos időközönként előszedem, és meghallgatom.

Most újra volt rá apropóm, hiszen elolvastam a Túl szépet Rácz-Stefán Tibortól - most már másodszor, mert egyszer már a kézirathoz is volt szerencsám -, és abban is felbukkan a dal. (Talán Tibi nem kap le a tíz körmömről, ha ennyit spoilerezek.)

És egyébként a dal eredetije az egyik Nicholas Sparks zenéje is, a Szerencsecsillag film zárójelenetében szól, szóval duplán idevaló. (Bár mondom, ott nem Sara Ramirez énekli.)


B. N. Toler: Lélekvesztők {Nyereményjáték}

$
0
0

Jaj, de jó volt olvasni!

B. N. Toler: Lélekvesztők

A blogturnéról




A WOW Kiadó elhozta Magyarországra B. N. Toler gyönyörű regényét, a Lélekvesztőket, amely többezer olvasót meghódított már világszerte. Tartsatok velünk, és Charlotte-al, aki látja a szellemeket, azokat a lelkeket, akik nem tudnak átkelni, mert valamilyen elvarratlan szál még itt tartja őket. Legyetek szemtanúi egy gyönyörű szerelmi történetnek, ami túlmutat életen és halálon, és minden megpróbáltatáson.
A turné első állomása november 23-án lesz, majd minden második napon hét blogger segítségével ismerhetitek meg a történetet. Eközben persze érdekességekkel is találkozhattok, illetve részt vehettek a nyereményjátékunkon is, melynek díja - a kiadó jóvoltából - egy példány a Lélekvesztők című könyvből, ajándék kitűzővel és könyvjelzővel!



Eredeti cím: Where One Goes
Kiadó: WOW Kiadó
Oldalszám: 320
Fordító: Dudás Éva
ISBN: ???
Sorozat: -
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: átment
Moly link
Goodreads link (4,48)
Megrendelési link
Hat évvel ezelőtt egy tragikus baleset megváltoztatta az életem. Örökre.
Charlotte a nevem, de általában Charnak hívnak. És van egy különleges képességem: tudok a holtakkal beszélni.
Látom azokat a lelkeket, akik nem tudnak átkelni, mert valamilyen elvarratlan szál még itt tartja őket. Fáradhatatlanul segítettem nekik, de ennek az volt az ára, hogy feladtam a saját életem. Végül pénz, otthon és remény nélkül már csak egy megoldást találtam.
De abban a pillanatban, ahogy a halálba ugrottam volna, Ike McDermott megmentett. Ez a jóképű katona megmosolyogtat és felvidít mindenkit. Kedves és gyengéd.
És nem él.
Megállapodást kötöttünk. Segít nekem otthont és munkát találni, ha én is segítek neki. Az ő lezáratlan ügye az ikertestvére. George szétesett Ike halála óta, aki addig nem bír békében átkelni, amíg a bátyja élete egyenesbe nem kerül.
Amikor beleegyeztem az alkuba, fogalmam sem volt, hogy bele fogok szeretni mindkettejükbe. Márpedig azzal, ha megmentem George-ot, el kell engednem Ike-ot.
De hogyan mondhatnék le a szívem feléről?

Az első mondat:


"A nagymamámnak volt egy mondása, mindig ezt hajtogatta, ha nagyon magam alatt voltam."

Véleményem


Ezt a bejegyzést egy kis nosztalgiával indítom, mert anélkül sajnos nem tudok elmenni a könyv nélkül, én magam is nosztalgiával vágtam neki. 

Tizenéves koromban nagy rajongója voltam Meg Cabot Mediátor sorozatának - na jó, még mindig az vagyok. Aki nem ismerné: a főszereplő lány egy mediátor, azaz látja a szellemeket, és az a feladata, hogy a földön ragadt szellemeknek segítsen továbblépni - azaz segítsen elintézni nekik a befejezetlen ügyeiket. Úgy esik, hogy a főszereplő beszeret egy 150 éves szellembe, aki sokszor segít neki, hiszen a sorozat minden részében valamilyen bűnügybe keveredik a lány. A nagy kérdés pedig az, hogy hosszú távon mégis mi a fene lesz ezzel a szerelmi szállal? IMÁDTAM! Így, nagy betűkkel.
Amikor elkezdtem olvasni a Lélekvesztőket, azok az idők jutottak eszembe. Az alaptörténet sok szempontból hasonló is - a főszereplő lány, Charlotte látja a halottakat, és segítenie kell nekik továbblépni. A regény elején pedig találkozik egy helyes pasi szellemével, aki megmenti az életét, és megállapodnak, hogy kölcsönösen segítenek egymásnak. Amikor nekiálltam, úgy éreztem, rám talált a korosztályom Mediátorja! Ugyanis ez már egy vérbeli new adult könyv, az alapproblémák is olyanok, már ha eltekintünk attól, hogy szellemek rohangálnak a történetben. Viszont újra rátaláltam a szellem-emberi lény szerelmi szálra, még ha sejtettem is, hogy a végkifejlet nem feltétlen az lesz, mint abban a sorozatban. 

Szóval rögtön kellemes nosztalgiával huppantam bele a Lélekvesztőkbe, de azért persze szépen el tudtam választani egymástól a két történetet. Még a végkifejletet is sejtettem, ám ettől még hagytam magamnak, hogy elmerüljek az oldalakban - konkrétan faltam a sorokat. 

Ike - akinek az egyetlen gyenge pontja az, hogy nagyon nem tetszik a neve - az a szellem, aki megmenti Charlotte életét. Csatában esett el, fiatalon, és az ikertestvére képtelen feldolgozni a halálát, ezért a drogokhoz, a piához menekült. Ike egy igazi álompasi. Tudom, talán túl sokszor is írom ezt könyves pasikra, de Ike tényleg az! Képzeljetek el egy izmos katonát, aki az életét áldozta a hazájáért, és minderre nagyon büszke. Megvan benne a katonás komolyság is, eközben azonban egy átlagos pasi - meg akarja lesni Charlotte-ot, pajzán vicceket süt el, és elképesztően tud udvarolni még így is. Nincs veszítenivalója, így sok olyasmit is ki mer mondani, amit egy élő pasi talán nyálasnak gondolna és magában tartana. Én magam is beleszerettem olvasás közben, és végig gyászoltam szegényt. 

Pont ez az egyik érdekes dolog egyébként Charlotte történetében. Miközben szépen lassan megszereti Ike-ot, végig tisztában van azzal is, hogy el kell engednie. (Persze Ike szintén. De Ike már elengedte az életet, Charlotte számára az egészben sokkal nagyobb a kockázat.) 

Másrészt ott van George, a másik iker. Nyilvánvaló szerelmi háromszöggel van itt dolgunk, ami több szempontból rendhagyó. Két ember és egy szellem. Egy ikerpár és egy nő. Igazából elég rosszul is elsülhetett volna. Nálam jobban senki sem utálja azokat a főhősnőket, akik két pasit vezetnek az orruknál fogva, főleg, ha testvérekről van szó. Általában ilyenkor csak nagyon megutálomőket, és idegesítenek. De Charlotte szerencsére nem ilyen volt. Nem mondom, hogy néha nem volt zavaró, hogy szerelmi háromszög van, az nem lenne igaz. Viszont vele együtt lehet érezni, tökéletesen megértettem a problémáját, ráadásul amiatt, hogy Ike szellem, és egyik pasit sem hagyhatja csak úgy ott, megbocsáthatóak az érzései. 

Persze a szerelmi háromszög kínzó. Rettentően. Tulajdonképpen jobban szerettem Ike-ot, és nagyon-nagyon fájt újra meg újra belegondolni, hogy már meghalt. Mellette nekem George csak másodhegedűs volt, pedig őt is szerettem. 

És George sok szempontból nagyobb utat jár be, mint Ike. Neki helyre kell ráznia az életét, végre feldolgozni a bátyja halálát, és ez nagyon nem egyszerű számára. Talán ő volt számomra a háromszög leggyengébb pontja, de még így is szerettem - voltak vicces beszólásai, és a történet mozgatórugója, a "cél" mégiscsak ő volt. 

Mellettük pedig nem szabad megfeledkezni a mellékszereplőkről sem! Imádtam ezt a kisvárost, és szó nélkül odaköltöznék. (Na jó, nem, mert honvágyam lenne, de imádtam!) A szülők, Mercerék, mind megérdemelnek egy hatalmas pirospontot, és külön ki kell emelnem Ike és George öcsikéjét is, róla is szívesen olvasnék még, mert annyira vicces és pimasz volt! Ó, és persze a harcostárs-szakácsról (most komolyan, ez milyen párosítás? :D), Sniperről!

A szerelmi kérdések mellé persze kell valami cselekmény is. Egyrészt George és Charlotte érzelmi batyuját kell kibontani - Charlotte-nak is megvan a maga baja, nem akarom elspoilerezni, mert lassan derül ki, mi is pontosan -, emellett pedig Charlotte képessége is problémákat szül, többek között egy bűnügybe is belekeveredik. Nem kell nagy krimiszálra számítani, az nincsen. Inkább csak egy kis fűszer ez, alapvetően ettől még megmaradunk a misztikus-romantikus vonalon. 

És én ennek örültem. Egyszerre volt könnyed szerelmi sztori, amiben szurkolni lehet, jókat mosolyogni a flörtölésen és a civakodáson, viszont nagyon szomorú is, hiszen Ike halálát, az élet igazságtalanságát nekünk is meg kell élnünk Charlotte-ékkal.

NAGYON AJÁNLOM

Nyereményjáték


A WOW Kiadónak köszönhetően nyereményjátékra invitálunk titeket. Minden állomáson egy olyan film, sorozat, vagy könyv vár titeket, amelyben kísértetek találhatóak. A történet címének betűi a turné állomások bejegyzésében vannak elrejtve, nektek kell ezeket a betűket megtalálnotok, hogy a betűket helyes sorrendbe rakva megfejthessétek a címeket. Hogy nyerhessetek, a Rafflecopter dobozban írjátok meg, melyik blogon melyik történet címével találkoztatok, valamint kedveljétek a WOW Kiadó, és a BlogTurné Klub lapját Facebookon. A szerencsés nyertes egy ajándékcsomaggal lesz gazdagabb, mely tartalmaz egy példány a Lélekvesztőkből, illetve egy kitűzőt és egy könyvjelzőt is! Sikeres játékot kívánunk nektek!

Figyelem! A postázás kizárólag magyarországi címre történik. A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére válaszolni a megküldött értesítő levelünkre, ellenkező esetben újat sorsolunk.


a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje



11.23 - Deszy Könyvajánlója
11.25 - Angelika Blogja
11.27 - MFKata Gondolatai
11.29 - Könyvszeretet
12.01 - CBooks
12.03 - Kelly és Lupi Olvas
12.05 - Dreamworld

Moly pipáló - nov. 16-22.

$
0
0

Sziasztok!

Megint itt a Moly múlt heti tíz legnépszerűbb könyve, úgyhogy megint pipálunk!

November 16-a és 22-e között a legolvasottabb könyvek:





E. L. James: Grey 

Andy Weir: A marsi✔ 
Leiner Laura: Illúzió 
Paula Hawkins: A lány a vonaton
E. Lockhart: A hazudósok✔ 
Jennifer L. Armentrout: Opposition- Ellenállás
Josh Malerman: Madarak a dobozban

Kiera Cass: Selection - A Párválasztó
J. K. Rowling: Harry Potter és a bölcsek köve



Antoine de Saint-Exupery: A kis herceg




7/10

Összesen két változás volt a múlt héthez képest: felkerült a listára az Opposition - Ellenállásés a Madarak a dobozban. A Luxen sorozathoz már meg is jelent a kiegészítő kötet, és lehet, hogy még az idén érkezik még egy - ez is okozhatta, hogy hirtelen újra előkerült a sorozat egy kötete. Persze különösebben nem meglepő, mindig is népszerű volt. 
 
A többi kötetről már múlt héten írtam: A marsi még mindig itt, hurrá! A Grey frissen megjelent, és egyébként is Szürke, nem meglepő, hogy itt vank. Az Illúzió szintén friss, ráadásul Leiner Laura, semmi meglepő. :) A Bölcsek köve illusztrált kiadását én is most kaptam meg, tényleg olvasásra csábít. 
 
Szóval: a helyzet nagyrészt változatlan! :D  

Jacob Grey: Vadak - A fehér varjú hangja {Nyereményjáték}

$
0
0

Újabb aranyos middle grade történet!

Jacob Grey: Vadak - A fehér varjú hangja

A blogturnéról




A Kolibri Gyerekkönyvkiadó jóvoltából hazánkban is megjelent Jacob Grey Vadak – A fehér varjú hangja című regénye, a Vadak sorozat első része. Ennek apropóján, meghívunk kedves Olvasó, hogy tarts velünk, és ismerjük meg együtt a fiút, akit varjak neveltek fel, fedezzük fel vele és három hű társával együtt a múltban rejlő titkokat.

Az út első napjára 2015. november 22-én kerül sor, majd ezt követően másik három blogger segítségével ismerhetitek meg a Vadak világát. Eközben persze érdekességekkel is találkozhattok, illetve részt vehettek a nyereményjátékon is, melynek díja - a kiadó jóvoltából - három példány a Vadak – A fehér varjú hangja című könyvből.




Eredeti cím: Ferals
Kiadó: Kolibri
Oldalszám: 302
Fordító: Magyari Andrea
ISBN: 9786155541803
Sorozat: Vadak 1. 
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: átment
Moly link
Goodreads link (3,67)
Megrendelési link
Jacob Grey rejtélyes figura. Kevesen ismerik őt személyesen. Azt beszélik, az Egyesült Államok egyik nagyvárosában él, éjjelente pedig az utcákat rója, így találja ki sötét hangulatú, izgalmas történeteit.
„Az idegen kopogtat, majd elfordítja a fejét. Egyenesen Krára néz. Most a varjak is elmentek, és a világon senki nincs itt, csak Kra és az idegen.
A fiú egy aranygyűrűt pillant meg a férfi mutatóujján. Az ékszer ovális felületére valamilyen képet véstek. Egy pók potrohának és nyolc lábának éles vonalait.
A férfi alig mozgó ajkakkal suttogja:
– Érted jöttem!"

Az első mondat:


"Az éjszaka az ő világa volt."

Véleményem


Az első élményem a könyvvel kapcsolatban az volt, hogy milyen elképesztően gyönyörű. Emlékszem, elmennem átvenni a pakkomat, és aztán megláttam ezt a könyvet, és képtelen voltam visszatenni a szatyorba, úgyhogy csak álltam a metróban, fogtam a könyvet és - elismerem - simogattam. Komolyan, hihetetlenül gyönyörű. Sokszor előfordul, hogy irigylem az amerikai kiadások csillogását a magyar könyveknél - imádom őket így is, de néha látni Youtube videókon meg fotókon, meg persze a saját külföldi példányokon, hogy másképp csillog, hogy csillámporos, hogy szivárványos... És persze előfordul, hogy túl sok, de bizonyos könyveknél kifejezetten más érzést kelt az extra csillogással a borító, mint anélkül. Na, ez a borító pedig hozza azt, amit sok kinti kiadásnál láttam. Amúgy is tetszett a kép már első pillantásra is, de ahogy tálalva lett - bravó. 

A másik olvasás előtti élményem, amire emlékszem, hogy mennyire tetszett a fülszöveg. Nem feltétlenül a történetre gondolok, mert ha belevágtam a könyvbe, akkor nyilván érdekelt a sztori. A szóhasználat maradt meg bennem nagyon. Ez nem az a fülszöveg, amit itt is olvashattok, hanem az, ami a levehető borító belső fülén van. És hogy mi tetszett benne? Az, hogy mennyire kreatív a szóválasztás - pókokról van szó, és ezt ki is használják benne nyelvi szinten is. 

Na de miről is szól a sztori? Most felvázolom kicsit, mert ez a fenti fülszöveg nem sokat mond. Kra fiatal fiú, aki Blackstone utcáin éli mindennapjait, szülők nélkül. Társa az életben csupán három varjú: Morc, Rikacs és Tejes. És Kra bizony beszélni is tud velük. A szüleire nem igazán emlékszik, de van egy visszatérő álma, amiben a szülei kihajítják az ablakon, és a varjak mentik meg. Nem tudja, van-e benne igazság, de az biztos, hogy csak rájuk számíthat az életben. A dolgok akkor kezdenek megváltozni, amikor a közeli börtönből megszökik három bűnöző, és Kra belekeveredik az ügybe. Megmenti Lydia és az édesapja (a börtön egyik vezetője) életét, és Lydia rátalál a "fészkében". Innentől kezdve a fő feladat elkapni a bűnözőket, de mint kiderül, a tétek ennél nagyobbak: a bűnözők ugyanis valami nagyobb részei, ami kapcsolatban áll Kra képességével és a szüleivel is. Ahogy halad előre a történet, egyre több rejtélyre derül fény. 


Van nekünk egy főgonoszunk is, és ha már állatokkal beszélgetés, akkor mi mással beszélgetne: pókokkal. Komolyan, van hátborzongatóbb, mint egy olyan főgonosz, aki pókokat uszíthat rád és bábba sző? Juj. Dupla juj. 

A sztori egyébként aranyos volt, Krát nagyon megkedveltem, és a varjú társait is, még ha utóbbiak néha az agyamra is mentek a... károgásukkal. De még ilyenkor is jót mosolyogtam rajtuk, és hű társai Krának, szóval piros pontokat érdemelnek! Kra és Lydia párosát is szerettem, gyorsan egymásra találnak, nagyon tetszett, hogy a lány mentes az előítéletektől. Semmit nem tud Kra világáról, mégis teljesen természetesen viselkedik a szülők nélküli, utcán élő, büdös fiúval - megvan benne a gyermeki ártatlanság, meg a képesség, hogy bárkivel, bárhol barátságot kössön. Így a két fiatal gyorsan egymásra talál, és együtt kezdenek nyomozni, aztán minden kalandot együtt élnek végig. 

Mellettük persze van egy sor mellékszereplő is, sokukról szívesen olvastam volna még akár ennél is többet. Picit spoileres lenne, ha mindegyikükről elkezdenék írni, de remélem, a folytatásban több lesz Morzsából és Magoncból, különösen utóbbit szerettem. Morzsánál viszont a tragikus története foglalkoztat - nem kaptunk belőle többet, épp csak megemlítik, hogy nem volt könnyű élete, de a konkrét részletekbe nem ment bele a szerző. Remélem, jól sejtem, hogy még jelentősége lesz, ezért a nagy titkolózás. 

Egyébként a történet sok tipikus elemmel operál, és ezt most mindenféle rossz szájíz nélkül mondom: megvan a főgonosz, akit már egyszer legyőztek, de visszatérni készül, megvannak a csatlósai, a korábbi "kör", akik felvették vele szemben a harcot, a szülők rejtélyes múltja, a természetfeletti képesség és a "kiválasztott" státusz. Szóval azt semmiképp sem tudom mondani, hogy olyan meglepetések voltak, hogy eldobtam az agyam. Ennek ellenére aranyos sztori volt, együtt tudtam élni a szereplőkkel, és rengeteg dolog érdekel még a világgal kapcsolatban, és sok lehetőség is van benne. 

Nem kapunk ugyan függővéget, viszont van egy kis utalás a végén... és hát, erős a gyanúm, hogy mi történt, de nagyon boldog lennék, ha nem lenne igazam. (Bár kell a konfliktus a folytatásra, szóval...)

AJÁNLOM



Nyereményjáték


A Krát felnevelő varjak korukban, színükben és személyiségükben különböznek egymástól, de a varjakat a valóságban nem eszerint különítjük el, hanem fajok szerint. Mi most ezeket a fajokat keressük. A feladatotok az lesz, hogy a blogokon lévő bejegyzésekben a kiemelt betűk segítségével kitaláljátok, hogy melyik varjúfajokra gondoltunk. A faj nevét írjátok be a rafflecopter doboz megfelelő mezőjébe.

Ha kitaláltátok mind a négy faj nevét, esélyetek nyílik megnyerni a Kolibri Kiadó által felajánlott Vadak – A fehér varjú hangja regény egy példányát!

Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére válaszolni a megküldött értesítő levelünkre, ellenkező esetben újat sorsolunk.


a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje


11/22 Dreamworld
11/23 Könyvszeretet
11/24 Kelly és Lupi olvas
11/25 Deszy Könyvajánlója

Lisa De Jong: When It Rains – Amikor esik…

$
0
0

Puzzle vagy nem puzzle?

Lisa De Jong: When It Rains – Amikor esik…

A blogturnéról



Hamarosan megjelenik a Könyvmolyképző Kiadónál Lisa de Jong: When It Rains - Amikor esik… című regénye. Embert próbáló fizikai és lelki megpróbáltatásokról szól a történet, amit elsősorban a jelenkori romantikus műfaj kedvelőinek ajánlunk. A Blogturné Klub hat állomáson keresztül mutatja be a történetet, és a játékunk kapcsán három szerencsés nyertes örülhet a Könyvmolyképző Kiadó által felajánlott nyereménykönyveknek.



Eredeti cím: When It Rains
Kiadó: Könyvmolyképző
Oldalszám: 368
Fordító: Palásthy Ágnes
ISBN: 9789633993248
Sorozat:  Eső 1.
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: megbukott
Moly link
Goodreads link (4,32)
Megrendelési link
Ő volt az első szerelmem, még mielőtt összeomlott az életem.
És ő most többet akar, amit én nem tudok megadni neki. Minden megváltozott. Bárcsak
elmondhatnám neki, miért… de képtelen vagyok. Senkinek nem mondtam el.
Csak akkor ébredtem rá, mennyire szükségem van rá, amikor elment a főiskolára, és én teljesen magamra maradtam.
Aztán egy nap belovagolt a városba Asher Hunt, azzal a sötét, varázslatos tekintetével és a pimasz mosolyával. Őt nem érdekelte, ki voltam azelőtt, egyszerűen csak életet lehelt abba, ami megmaradt belőlem. Sokan figyelmeztettek, hogy tartsam tőle távol magam, de ő segített elfeledni a fájdalmat, ami oly hosszú ideje fogva tartott. Nem hittem, hogy ez lehetséges, mielőtt ő besétált az életembe.
Megsebeztek.
Megmentettek.
És reményre leltem.
Sokáig azt hittem, hogy azon a bizonyos éjszakán végleg leíródott az életem, de aztán rájöttem, az csak egy új kezdet volt. Míg egy titok fenekestől fel nem forgatta a világomat…
Újra.

Az első mondat:


"EGY kisvárosban nem sok szórakozás akad, miután a futballmeccs véget ér péntek este."

Véleményem


Volt már olyan érzésetek, hogy valamit legszívesebben szétszednétek, mert össze tudnátok tenni jobb sorrendben? Amikor olyan érzésed van, hogy külön-külön tetszenek a darabok, de valahogy egyben nem akarnak passzolni? Mintha nem illenének egymás mellé a puzzle darabkái, csak valaki úgy összeerőltette volna őket? 

Na, ezért a poszt címe! 

Ugyanis nekem kicsit ilyen érzésem volt, amikor a When It Rainst olvastam. Most tekintsünk el attól, hogy a prológusból már rájöttem, hogy a sztori alapja olyasmi, amiről más sok NA-ban olvastam. Fájt, ahogy kellett, rettenetes volt olvasni ezeket a részeket, szóval ha valaki még nem olvasott olyan sok ilyet, akkor ezzel nincs is gond. A gondom még csak nem is ezzel volt. Hanem a szerelmi háromszöggel...

Nekem alapjáraton nincs bajom a szerelmi háromszögekkel, vannak működőképes szerelmi háromszögek, még olyanok is, amiket akár imádok is - pl. a Pokoli szerkezeteké. A kínzó szerelmi háromszögek jók, még az egyértelműekkel is elvagyok, ha van miért szeretnem egyébként a sztorit. De van az a fajta szerelmi háromszög, aminél nem szenvedek, hanem inkább ideges és értetlen vagyok. És ez volt a bajom az Amikor esikkel is. 

És főleg az, ahogyan fel volt építve a háromszög, ugyanis jól kidolgozva még tökéletesen működhetett volna. Kate egész életében szerelmes volt a szomszéd srácba, Beau-ba, de történt valami az életében, ami gyökeresen megváltoztatatta őt, és a traumát nem képes feldolgozni, ezért nem alakult ki köztük semmi. Nyilvánvalóan szerelmesek egymásba, de Kate-et visszafogja a feldolgozatlan problémája - nem tudja, ki ő, nem tudja, és attól fél, Beau újra a régi Kate-et akarja látni benne, aki már nem térhet vissza. Ez utóbbit egyébként még értettem is, tetszett ez a szál, ugyanis ezt teljesen reális félelemnek látom, még ha nem is tartom teljesen jogosnak, mert Kate nagyon is hibás benne - mert nem figyel úgy Beau-ra, ahogy kellene, és mert nem nyílik meg neki, mégis elvárja, hogy megértsék. (Erre még visszatérek.) Aztán Beau elmegy a főiskolára, Kate viszont nem képes rá. Mindkettőjük szíve összetörik, de a fiú nem akarja feladni. 

Szóval Beau elmegy, és szinte rögtön felbukkan a városban egy új srác, Asher. Rejtélyes, egyszerre rosszfiús és aranyos, és valahogy ugyanazt az "összetörtséget"érzi benne Kate, ami benne is megvan. Ő az első, aki megérti, és ripsz-ropsz beleszeret a srácba. 

Eddig nem is lenne probléma. Ha szétszedjük, mindkét szál remekül működik. Kate és Beau elátkozott szerelmét nagyon szerettem, és Beau elképesztően aranyos. Nem tudja, mi baja a lánynak, akit szeret, de csendben és türelmesen várja, hogy megnyíljon neki, próbálja kirángatni a mélabúból, vagy ha épp arra van szüksége, akkor vele együtt búsul. Úristen, mennyire jó pasi, de komolyan - nem csak kívül, de belül is. Igazi szomszéd fiús románc az övék, és Beau bizonyítja, hogy jóban-rosszban kitart a lány mellett. 

Aztán ott van a másik szál, ami Beau távozása után kezdődik. Ha nem lenne Beau, tökéletes lenne. Asher más, és megmagyarázhatatlan módon Kate megbízik benne. Mindkettejüknek kemény titkai vannak, mindketten szenvedtek, és együtt képesek kirángatni egymást a trutyiból. Asher nem ismerte korábban Kate-et, úgy szereti, ahogy van, és ez igazán felszabadító. Ráadásul tökéletesen tudja, amikor kell erélyesnek lennie, hogy kirángassa a szobájából, és szórakozni vigye. Megvan a sötét oldala - szemben Beau-val -, de valahogy ez is csak még vonzóbbá teszi. Szépen kibontakozik a kapcsolatuk, és ha csak ezt a szálat kiemelnénk a sztoriból, tökéletesen működne. Beau nélkül is megvannak a maga csavarjai, a maga szépsége. 

Egy dolog hibádzik benne: Beau. Mert Beau-val a könyv elején pillanatok alatt szerelembe estem, és nem tudtam nem rá gondolni a nagy Kate-Asher románc alatt. Ott van a Beau szál, ott van az Asher szál, a kettő között pedig Kate, aki összetartja őket. És Kate ebben a helyzetben csak idegesítő lehet, kicsit vagy nagyon. De ő sajnos nálam a nagyon kategóriába esett - ugyanis rettentően sajnáltam Beau-t, és szerintem nagyon nem volt fair, ahogyan Kate kezelte ezt a helyzetet. Hiába volt aranyos, ahogy a Kate-Asher szerelmi szál kibontakozott, végig ott munkált bennem Beau... És emiatt nagyon haragudtam Kate-re. Mert bármennyire sajnáltam is amiatt, ami történt vele, a jelenben ő az, aki összetöri a srác szívét, és nem kedvesen és körültekintően, hanem kifejezetten irritáló módon. 

És aztán jön a csavar, ami váratlanul is ért, meg nem is, mert egy idő után azért sejtettem. És ekkor kezdett körvonalazódni, mit akart ezzel a furcsa-idegesítő szerelmi háromszöggel az írónő. És ettől csak még inkább sajnáltam Beau-t. És jött a lezárás, ami nekem túl hirtelen volt, nem hiszem, hogy elég jól körüljárta az írónő, és hiányérzetem maradt. Tudtam, hogy sorozat, azt hittem, a csavar utáni nyilvánvalóan bekövetkező eseményeket szépen kibontjuk majd a folytatásban, ezért váratlanul ért az utolsó egynéhány fejezet. Mert miért? Miért itt? Miért ilyen gyorsan? 

Amikor letettem a könyvet, csak úgy kavarogtak az érzéseim. Kate-et a fentiek miatt nem tudtam megkedvelni, a másik oldalon viszont ott volt Asher és Beau, akiket nagyon szerettem. Az édes-bús-melankólikus-érzelmes stílust is szerettem, az épp aktuális érzésekről valóban jól írt az írónő, tényleg fájt, aminek fájnia kellett, és szomorú voltam, ahol szomorúnak kellett lennem. De ettől még nem tudtam szabadulni attól az érzésemtől, hogy sokkal jobban szerettem volna mindezt két külön könyvben - egy Kate-Beau és egy Kate-Asher könyvben, akár sorozaton belül is... 

Valahol az Egynek elmegy és az Ajánlom között van az értékelésem, viszont muszáj döntenem, és az alapján, amilyen érzést hagyott bennem, inkább egynek elmegy, még ha az elemeit külön szerettem is... Építőkockázni kellett volna még velük egy kicsit.

EGYNEK ELMEGY

Olvass bele a képre kattintva!


konyvmolykepzo.hu/reszlet/entangled.pdf?ap_id=Deszy


Blogturné extra - Interjú a szerzővel


Honnan jött az Amikor esik ötlete?
Az eredeti ötlet akkor jött, amikor egyik nap vezettem. Ünnepi hétvége volt, és azokra az emberekre gondoltam, akik nem lehettek ott. Mindenesetre elkezdett szólni a zene a háttérben, és 15 perc után már a történet nagyobbik része, 60-90%-a megvolt. Ezután elkezdtem ebből építkezni… Elég sok időt töltöttem a karakterfejlődés kidolgozásával.

A történetet valós események inspirálták, vagy tisztán a képzelet műve? És a szerelmi sztori?
Ezt nehéz úgy megválaszolni, hogy ne spoilerezzek, de annyit elmondhatok, hogy több szituáció, ami a könyvben történik, nagyon közel áll a szívemhez, mert olyan emberek, akiket szeretek, átestek rajtuk. Amikor valamivel kapcsolatban szenvedélyes vagyok, nagyon gyorsan tudok írni, rendkívül érzelmesen… És nagyon is ezt éreztem, amikor a könyvet írtam.
A szerelmi sztoriban nem sok minden alapult valós eseményeken, de a férjem elég romantikus, és gyakran próbál bejutni a könyveimbe.  

Van valamilyen furcsa rituáléd az írással kapcsolatban? Elmondhatod, nem ítélkezünk. :)
Nos, mindig úgy ülök leírni, hogy legalább háromféle ital legyen nálam… egy üveg víz, sör vagy bor és kávé. Mindegyiknek más a célja, és együtt képesek a varázslatra.

Nyereményjáték


A romantikához még az eső is illik! Kedvenc filmjeinkből válogattunk a játékunkhoz, csupa esős jelenetet. Nincs már dolgotok, mint a rafflecopter doboz megfelelő sorába beírni az adott állomáson felismert film címét.
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő emailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)



a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje


11.20. - Kelly & Lupi olvas
11.22. - Angelika blogja
11.24. - Media Addict
11.26. - Deszy könyvajánlója
11.28. - CBooks
11.30. - Dreamworld

Jamie McGuire: Gyönyörű megváltás {Nyereményjáték}

$
0
0

Annyival jobban szerettem, mint az előzőt!

Jamie McGuire: Gyönyörű megváltás

A blogturnéról



A Maxim kiadó jóvoltából jelenik meg az itthon méltán kedvelt Jamie McGuire írónő Maddox testvérek sorozatának folytatása, a Gyönyörű megváltás.
Mostani alkalommal kilenc állomásos blogturnéra invitálunk titeket, ahol számos érdekesség mellett tiétek lehet a könyv egyik példánya!



Kapcsolódó bejegyzések:



Eredeti cím: Beautiful Redemption
Kiadó: Maxim
Oldalszám: 274
Fordító: Szűr-Szabó Katalin
ISBN: 9789632616902
Sorozat: Maddox testvérek 2.
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: átment
Moly link
Goodreads link (4,16)
Megrendelési link
A kemény, tréfát nem tűrő Liis Lindy FBI-ügynök eldöntötte, hogy csupán a munkájával köti össze az életét, így felbontja jegyességét, és Chicagóból San Diegóba költözik. Thomas Maddox egy arrogáns és könyörtelen különleges ügynök. A világ legkeményebb bűnözőit tette már hűvösre, és ő a szervezet egyik legjobb embere. Annak ellenére, hogy temérdek életet megmentett, van egy ügy, amely túlszárnyalja képességeit. Öccsére, Travisre börtönbüntetés vár, mivel benne volt a keze egy alagsori gyújtogatásban, amely során számtalan főiskolás veszítette el az életét, a média pedig igazságszolgáltatást akar. Travis egyetlen mentőöve Thomas. A férfi öccse megmentése érdekében alkut ajánl: Travisnek be kell lépnie az FBI-ba. Liis makacs és kihívó, ám valahogyan sikerül meglágyítania Thomas kemény határait, és ráveszi, hogy a tökéletes ügynök elkísérje őt egy ünnepségre. Egy párként utaznak el Travis és Abby fogadalmának megújítására, és amikor véget ér a ceremónia, Liis elgondolkozik, hogy valóban csak tettették-e vonzalmukat.

Az első mondat:


"Csak az a valóságos, ha mindent kézben tartunk. már egészenfiatalon megtanultam, hogy a tervezés, mérlegelés és megfigyelés révén a legtöbb kellemetlenséget elkerülhetem: a felesleges kockázatot, a csalódást és legfőképpen a szívfájdalmat."

Véleményem


Az, hogy minden Maddox fiút szeretek, ezen a ponton már nem meglepő. Thomas harmadik a sorban, akit közelebbről megismerhetünk, és egyikük sem okoz csalódást. Mind hasonlítanak valamennyire, mégis mindegyikük más. Travis volt a rosszfiú, Trent a mókamester, Thomas pedig... a komoly.

Amikor a Maddox testvérek első részét olvastam, picit vegyesek voltak az érzéseim. Szerettem, Trentet imádom, és már régóta vártam, hogy az ő történetét olvashassam, de ettől függetlenül nem voltam 100%-ig elégedett. A fő problémám Cami volt, a másik pedig az, hogy a vége csavart bár imádtam, összetörte a szívem.

Szóval ezzel a tudattal álltam neki a Gyönyörű megváltásnak, először még angolul - mert nagyon kíváncsi voltam, mi a fene lesz Thomasszal, és bár addig nem szerettem különösebben, akartam a happy endjét -, most pedig magyarul. És azt kell mondanom, bármennyire imádtam is Trentet, Thomas könyvét jobban szerettem. Ha rangsorolnom kellene, akkor Travis, Trent, Thomas lenne a pasik sorrendje, viszont a körítés miatt Thomas története határozottan megelőzné nálam Trentét.

És hogy miért?

Nos, a könyv nyitójelenete már megalapozza ezt, ugyanis bármilyen kiszámítható volt is, rettentően jól szórakoztam rajta. Nem hiszem, hogy túl nagyot spoilerezek, ha kicsit elárulok belőle. Liist épp áthelyezték, miután szakított a pasijával, és elhatározta, most egy időre mindenképp leáll velük - úgyis csak a baj van velük, és első a munka. Igazán elhivatott FBI ügynök ugyanis. De amikor belép a bárba egy idegen fickó, a kémia elképesztő, és egyikük sem tud ellenállni a csábításnak. Csak hát... arra nem számít egyikük sem, hogy másnap kiderül: főnök és beosztott viszonyban állnak. (Emlékszik még valaki a Grace klinikára, és arra, hogy ismerte meg egymást Meredith és Derek? Na, ez is valami ilyesmi, csak még sokkal viccesebb.)

Szóval a nyitójelenet már megvett kilóra, rettentően jól szórakoztam azon, hogy mi tudjuk, amit ők nem tudnak, utána pedig nézhettem a komikus jelenetet, amikor ők is rájöttek. Zseniális.

Aztán ott van még egy dolog, amiért jobban szerettem, ő pedig maga Liis. Nem mondom, hogy nem voltak olyan pillanatai, amikor hozhatott volna más, jobb döntéseket is, de igazából végig megértettem, hogy miért olyan óvatos. Liis mérföldekkel szerethetőbb karakter, mint amilyen Cami volt. (Ami azt illeti, a könyv egyik mélypontja az volt számomra, amikor Cami elkerülhetetlenül felbukkan.) Nincs ez a szerelmi háromszöges vívódás, ráadásul megspékelve egy nagyon gonosz csavarral, ami miatt nem tudok nem haragudni Camire. Ez van. Viszont vele szemben Liis határozott, tudja, mik a céljai, és nem fél küzdeni értük. Vannak bizonytalanságai, de egyiknél sem lép olyan nem túl morális utakra, mint Cami. Sőt... Kifejezetten imádtam, hogy mennyire a sarkára áll, mindig ki mer állni az igazáért, még a morgós főnökével szemben is, ami zseniális.

Thomas ugyanis most mutatkozik be igazán. Persze, korábban láthattuk a bátyusként, aki a többieket pesztrálta, aztán feltűnt az előző kötetben is, de úgy érzem, az az igazi Thomas, akit ebben a kötetben megismerünk. Akinek összetört a szíve, emiatt morgós és hirtelen, és megszokta, hogy ő irányít - és pont ezért üdítő mellette Liis, aki ellent mer mondani. Tulajdonképpen ők ketten nagyon is hasonlóak - egyformán fontos nekik a karrierjük, és nem viselik el a sok hülyeséget, amit rájuk zúdítanak. Persze pont ezek miatt nehéz dűlőre jutniuk, de nincs is jobb, mint a civakodásuk. Egyszerűen illenek egymáshoz, na. És erre az érzésre a Cami dolog után nagy szükség volt, ott ugyanis ezt egyáltalán nem éreztem.

Tulajdonképpen ez egy második esély sztori, de nem közös második esély, hanem külön-külön. Nem ugyanabba a kapcsolatba vágunk bele még egyszer, és melegítjük fel a káposztát. Hanem továbblépünk. Létezhet második szerelem, és megéri várni rá, mert nem kizárt, hogy még jobb is lesz, mint az első. Van remény a második esélyre, még ha úgy is hisszük, hogy ennyi volt. És Thomas annyira megérdemelte.

A sztoriból a Travises szálat kevésbé szerettem. Persze, magyarázat arra, amit már úgyis tudtunk Travisról, és összefűzi az egyes köteteket, de ettől még nem rajongtam érte, inkább csak úgy... elfogadtam. (Bár a magam részéről amúgy is jobban szerettem az édes tudatlanságot, amikor még azt hittem, Galamb azért javasolt lagzit, mert azt akarta, nem azért, hogy mentse Travis bőrét.)

És még valami, amit nagyon szerettem: a mellékszereplők. Az eddigi kötetekben nagyrészt ugyanazt a mellékszereplő-gárdát kaptuk meg: a Maddox családot és csatolmányait. Persze, ők most is visszatérnek, de nem rajtuk van a hangsúly. Thomas külön életet él, távol a családjátok, ezért bár végig Maddox marad, lehetőségünk van megismerni másokat is rajtuk kívül. Egészen konkrétan az irodában több imádnivalóan vicces szereplő dolgozik, akikről még bővebben is nagyon szívesen olvasnék. Val és Sawyer és... hát mondhatni, kíváncsi vagyok, mi van még ebben a sztoriban.

Szóval összességében nagyon szerettem ezt a történetet, nagyon kellett ez nekem az előző Maddox sztori után. Szerettem azt is, de hosszú távon nem kis keserűség maradt bennem Cami miatt. De most itt a megoldás, szóval alig várom, hogy repüljünk tovább, a következő Maddox fiúra. Bár az az érdekes, hogy most talán a következő sztorit kevésbé sikerült megalapozni - Travis könyve után alig vártam Trentét, Trenté után nagyon akartam ezt Thomasnak. Most nincs bennem ilyen érzés, nem lett annyira előkészítve a következő, de hát Maddox, szóval biztosan olvasni fogom.

NAGYON AJÁNLOM



Nyereményjáték


A Gyönyörű megváltásban egyik főszereplője, Lindy FBI ügynök, ezért nektek ezúttal olyan könyveket kell idézet alapján megtalálnotok, amelyekben valamelyik szereplő FBI ügynök, titkosügynök vagy beépített ügynök.
A helyesen válaszadók között három példány kerül kisorsolásra.
Játékra fel! :)

Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére a megküldött e-mailre válaszolni, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.


"A férfi szemében csillogó szikráktól Lyra szíve hevesen megdobbant.
– Rendben, Sam, azt hiszem, itt az ideje egy kis léháskodásnak."

a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje


November 25 - Book Heaven
November 26 - Kelly Lupi olvas
November 27 - Deszy könyvajánlója
November 28 - Insane Life
November 29 - Angelika blogja
November 30 - MFKata gondolatai
December 1 - Kristina blogja
December 2 - CBooks
December 3 - Dreamworld

Beharangozó - Linda Kage: The Girl's Got Secrets

$
0
0
Sziasztok!

Linda Kage már jó ideje óriási szerelmem, a Forbidden Men sorozat minden egyes részére tűkön ülve várok. Egyszerűen imádom, felkúszott a kedvenc szerzőim listájára. Képes egy tök átlagos alapsztoriból is olyan könyvet kihozni, amit képtelen vagyok letenni.

Most pedig megjelent a legújabb könyve, a Forbidden Men sorozat hetedik része, a The Girl's Got Secrets. Már olvastam is, hamarosan hozom az értékelést, de addig egy kis beharangozó:





Fülszöveg:



Itt van újra a régi "lány beöltözik fiúnak" sztori, egy rock-n-rollos csavarral.
Remy Curran arról álmodozik, hogy egy nap belép egy bandába, csakhogy a csapat, ahová csatlakozni szeretne, nem akar női dobost. Úgyhogy elmegy a meghallgatásra srácnak öltözve. És kiválasztják.
Az, hogy ő lesz Sticks, a Non-Castrato tagja, nem pont az, amiről álmodozott. Ideje nagy részét azzal tölti, hogy fenntartsa a látszatot, és megtanuljon úgy járni, beszélni, viselkedni és inni, mint egy pasi.
De ami még ennél is nehezebb, hogy normálisan viselkedjen, amikor a banda szívtipró énekese, Asher Hart nem nőként bánik vele, hanem haverként. Nem gondolta, hogy ennyivel több lehet a csinos arcánál és a szép hangjánál. De több, mint tökéletes. Tökéletes Remy számára.
Amikor a szerelem és a hazugságok összefonódnak, Remynek fenn kell tartania a látszatot, vagy mindent elveszít. De ki gondolta volna, hogy az egyik álom kényszerű hazugsága meggátolja egy ennél is nagyobb álom megvalósulását?


>>> Goodreads<<<


Megrendelési linkek:






Kedvcsináló képek, idézetek








A szerzőről:




Egy farmon nőttem fel, nyolc gyerek közül a legfiatalabbként. Most Kansasben élek a férjemmel, két lányommal, és kilenc kakukkos óránkkal. Az életemet sok olyan emberrel áldották meg, akiktől tanulhattam és aiket szerethetek. Az írás mindig is fontos része volt a világomnak, és rettentő boldog vagyok, hogy végre megoszthatom néhány történetemet más romantikarajongókkal.


Linkek:





Madeline Hunter: A csendestárs {Nyereményjáték}

$
0
0

Hiányérzetem maradt



Madeline Hunter: A csendestárs

A blogturnéról



Madeline Hunter legújabb regényében két elszánt akarat feszül egymásnak, hogy aztán az egymás iránt érzett vágy, az egyre mélyülő érzelmek és a múlt titkainak útvesztőjében megleljék az egymáshoz vezető utat.

Eredeti cím: The Surrender of Miss Fairbourne
Kiadó: General Press
Oldalszám: 344
Fordító: Melis Pálma
ISBN: 9789636438449
Sorozat: Fairbourne Kvartett 1.
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: átment
Moly link
Goodreads link (3,56)
Megrendelési link
Ki hallott már olyat, hogy nő vezessen egy tekintélyes londoni aukciósházat? Pedig Emma Fairbourne-nak éppen ez a szándéka, miután egy tragikus balesetben elveszíti az apját. Természetesen nem bolond, hogy nyíltan így tegyen, és ezzel elijessze a gazdag gyűjtőket. Így hát a barátnőjével együtt kieszel egy tervet: felbérel egy jóképű és elbűvölő fiatalembert, hogy a nyilvánosság előtt képviselje az aukciósházat.
Az elképzelését siker is koronázná, ha nem avatkozna közbe Darius, Southwaite arrogáns grófja, az aukciósház résztulajdonosa, a csendestárs. A grófnak egyáltalán nem áll szándékában tovább működtetni a vállalkozást, és nyilvánvalóan azt sem engedheti, hogy a bájos Miss Fairbourne irányítsa azt. Nincs más lehetőség, az üzletet el kell adni.
Ám a makacs Emma egyetlen nőhöz sem hasonlít, akivel a gróf eddig találkozott, és nem hajlandó elfogadni a döntését. Darius ezért új fronton indít támadást. Hiszen más módon is elérheti, hogy a hölgy megadja magát, és az sokkal kellemesebb lenne mindkettejük számára…

Az első mondat:


"A Fairbourne Aukciósház utolsó árverése szomorú eseménynek ígérkezett, és nem csak azért, mert a tulajdonos nemrégiben séta közben lezuhant egy szikláról Kentben, és meghalt."

Véleményem


Hú, ezzel a könyvvel kapcsolatban elég vegyesek az érzéseim. Bizonyos dolgok nagyon tetszettek, összességében valahogy mégsem varázsolt el igazán.

Kezdjük azokkal a dolgokkal, amik tetszettek!

Az aukciós házas alapötlet rögtön említést érdemel. Szeretem a történelmi romantikusokat, de azért még én sem vagyok annyira elfogult, hogy ne ismerjem el, hogy rengeteg a visszatérő elem, és sokszor az alaptörténet nem is mozog más körül, csak a két szereplő kerülgeti egymást. Nyilván egy történelmi romantikusnál ez elvárás, de ettől függetlenül szeretem, ha van valami plusz ötlet, ami leköthet tényleg. Ebben a könyvben az aukciós ház volt ez az ötlet, és annak nagyon jó is volt. Még nem olvastam hasonlót, és kifejezetten érdekes volt kicsit belevetni magamat a korabeli üzleti életbe. Ráadásul egy nő próbálta meg a háttérből menedzselni a dolgokat, ennek meg a feminista énem örült nagyon. Egyrészt azért, mert nyilvánvalóan jobban tette a dolgát, mint a legtöbb pasi körülötte, másrészt azért, mert mi, modern szemmel elgondolkozhattunk rajta újfent, hogy sokszor mennyire nevetségesek a nemi sztereotípiák. 

Eközben sajnos nem tudok elmenni amellett, hogy egy idő után néha már kicsit sok volt az aukciós házból. Valahogy... ellaposodott, és sokszor inkább csak lassította a sztorit ahelyett, hogy előrelendítette volna. 

Aztán ha már feminizmus, meglepően megkedveltem a főhősnőnket, Emmát. Na, nem lettem a nagy rajongója, mert voltak kifejezetten idegesítő megmozdulásai, amikor maga alatt vágta a fát, de ettől függetlenül nagyon szimpatikus volt, hogy ennyire küzdött, és ennyire tisztában volt a saját értékeivel. Egy olyan korban, amikor a nőknek nyilvánvalóan másodlagos szerepe volt, nem választotta a könnyebbik utat, és kezdett el férjre vadászni, hanem dolgozott és nem fogadta el, hogy az ő tudása kevesebbet ér, mint egy férfié. 

A pasi főszereplőt, Dariust is szerettem, bár nem váltotta ki bennem az igazi lángolást, amit sokszor a történelmi romantikus főszereplők. Valójában ez egyrészt jó is, hiszen sokkal realistább volt az ábrazolása, mint az ebben a zsánerben megszokhattuk: neki is vannak rendkívül idegesítő megmozdulásai és tulajdonságai, és benne viszont nagyon is megvan a kor előítélete is a nők felé. Nem súlyosan, de azért igazi nemesember, ennek minden belenevelt jellemzőjével. 


Szóval külön-külön elvoltam velük, és együtt is szerettem őket, néha kifejezetten szórakoztatóak voltak az összecsapásai. Sőt... igazából sokszor azok voltak, szeretem, amikor egy páros ilyen hevesen képes vitatkozni. Viszont picit... fölényeskedő volt az én ízlésemnek. Illetve egy ponton túl már úgy voltam velük, hogy: gyerekek, valami legyen már! Mondjuk azt elismerem, hogy jól szórakoztam, miközben vártam, hogy Darius rájöjjön Emma titkára. 

Az aukciós ház mellé azért jut még más is a cselekménybe. Egyrészt Darius gőzerővel küzd a csempészekkel, másrészt Emma próbálja valahogy előkeríteni rég elveszített - és a többség által halottnak tartott - bátyját, mert nem képes elfogadni, hogy valóban meghalt a tengeren. Természetesen ez a három szál összefut, nem is lehetne másként. Viszont... Darius szemszögeinél néha elvesztettem az fonalat. Vagyis... nem is a fonalat, mert hellyel-közzel értettem, mi történt, bár picit több magyarázatnak az elején jobban örültem volna. Inkább az érdeklődésemet, mert valahogy nem sikerültek túl izgire, és valóban akciódúsra ezek a megbeszélések. Olyanok voltak, mintha az úriemberek leültek volna teázni, miközben a háborúban álló országuk védelmét próbálták megszervezni. Persze, persze, értem, hogy mekkora volt a kockázat, itt-ott elő is került, mégsem volt bennem húsbavágó izgalom. Pedig ez is egy jó téma. 
És a tesó utáni nyomozás is lehetett volna sokkal kidolgozottabb. Homályban voltam, de igazából annyira, hogy még nem is nagyon kezdtem el törni a fejem, hogy mi vagy ki állhat a háttérben, mert nem kaptam annyira sok nyomot, hogy igazán elkezdjek gondolkozni rajta. Aztán persze nyilvánvalóvá váltak az összefüggések, de még mindig nem volt elég...



A mellékszereplők közül ennek ellenére azért érdekeltek Darius társai a küzdelemben, megcsillant, hogy vannak bennük lehetőségek, és kifejezetten érdekes lehet a saját sztorijuk is. 

Összességében nem volt ez egy rossz könyv, az alapötlet tetszett, örültem, hogy valami teljesen egyedit és újat sikerült behozni, és valóban nem csak arról szólt a történet, hogy a főhősnő a megmentő férfi karjaiba boruljon. Ennek ellenére a történet túl lassú volt számomra, ellaposodott kissé a közepén, és örültem volna ennél több akciónak útközben is - a végén kaptunk valamennyit, de a körmeimet akkor sem rágtam le. 

EGYNEK ELMEGY

Olvass bele a képre kattintva!


konyvmolykepzo.hu/reszlet/entangled.pdf?ap_id=Deszy



Nyereményjáték


A csendestárs éppen az ötödik magyarul megjelent Madeline Hunter regény, hiszen korábban a napóleoni idők Angliájában játszódó Virágritkaságok sorozat négy kötetét már kiadta a General Press.
Mostani játékunk minden állomásán egy-egy fess angol úriember nevét kellösszeolvasnotok a bejegyzésekben kiemelt betűkből, majd a a rafflecopter megfelelő sorába azt a magyarul is megjelent Madeline Hunter regény címét beírnotok, melyben az adott úr volt a főhős. (Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő emailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)


a Rafflecopter giveaway



A turné menetrendje


11.22. - Szembetűnő
11.24. - Insane Life
11.26. - Angelika blogja
11.28. - Deszy könyvajánlója
11.30. - Kristina blogja

Karen Marie Moning: A Felföld ködén túl {Nyereményjáték}

$
0
0

Skót történelmi romantikus természetfeletti csavarral

A Felföld ködén túl

A blogturnéról



Ismét egy régóta várt regénnyel szeretnénk csábítani titeket. Dögös skót pasik, tündérek, időutazás és Karen Marie Moning. Ugye, hogy érdemes közelebbről is szemügyre venni? Mi megtettük! Mától hét állomáson át mesélünk arról, nekünk hogy tetszett A Felföld ködén túl. Tartsatok velünk!




Eredeti cím: Beyond the Highland Mist
Kiadó: Cor Leonis
Oldalszám: 316
Fordító: Körmendi Ágnes
ISBN: 9786158036221
Sorozat: Felföldi krónikák 1.
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: megbukott
Moly link
Goodreads link (4,00)
Megrendelési link
Egy csábító skót földesúr…
Az egész királyság csak úgy ismeri, Hawk, a Héja, a csatamezők és a női szalonok legendás
ragadozója. Érintésének egyetlen nő sem tud ellenállni, de senki sem férkőzhet a szívébe, míg egy bosszúszomjas tündér át nem ráncigálja Adrienne de Simone-t a modern Seattle-ből a középkori Skóciába. A túlságosan is merész, túlságosan is egyenes lány még egy idegen évszázad foglyaként is leküzdhetetlen kihívást jelent a XVI. századi csábítónak. Bár házasságra kényszerülnek, Adrienne megfogadja, hogy távol tartja magától Hawkot…
Egy nő, aki az idő foglya…
A hírhedt uraságot csak tökéletes „nem” fogadja a lány tökéletes ajkán, de Hawk megesküszik, hogy felesége vágyakozva fogja suttogni a nevét, és könyörög a szenvedélyért, amit lángra lobbant benne. Nem állhat közéjük sem idő, sem távolság, el fogja nyerni a szerelmét! Bár Adrienne nem biztos abban, hogy helyes engednie a szívében ébredező érzelmeknek, kétségeinél erősebbnek tűnik Hawk elszántsága, hogy maga mellett tartsa a lányt…
Karen Marie Moning, a nagy sikerű Tündérkrónikák szerzője ezúttal az érzékek földjére kalauzolja olvasóit. A Felföld ködén túl sorai buja skót tájakat, vad felföldieket és megoldásra váró rejtélyeket ígérnek a főszereplők perzselő pillanatai mellett. Egy csepp misztika kell még, és máris a druidák rejtélyes világában találjuk magunkat, ahol az időn és téren túli szerelem számunkra is csupán karnyújtásnyira kerül. A Cor Leonis Kiadó ezzel a kötettel indítja útjára a többszörösen RITA-díjra jelölt és RITA-díjas Highlander-sorozatot.

Az első mondat:


"Jázmin- és szantálfaillat libbent át a berkenyebokrok között."

Véleményem


Néhány dolgot muszáj leszögeznem még az értékelés elején: egyrészt ez volt az első könyv, amit Karen Marie Moningtól olvastam (akinek a nevét mindig Morningnak akarom írni, pedig tudom, hogy nem az), így nincs összehasonlítási alapom - tehát arról, hogy a többi könyvéhez képest milyen volt ez a kötet, sajnos nem tudok nyilatkozni. 

Másrészt amit fontos tisztázni, mert akaratlanul is befolyásolt olvasás közben: szerelmes vagyok a skótokba. Már érdekelnek egy ideje, de a szerelmem Skócia iránt eddig ebben az évben tetőzik. Jobban beleástam magam a skót történelembe és a legendás világába is, hiszen idén náluk jártam, és elhatároztam, hogy annyit kiderítek az utazás előtt, amennyit csak tudok. És csak még jobban rádöbbentem, mennyit mindent nem tudtam a kultúrájukról, a történelmükről és hogy mennyire imádom őket. Odavagyok a skót akcentusért, a kiltekért (meg leginkább a kiltes pasikért :D), tessék kapaszkodni, még a skótdudás zenét is imádtam. Szóval ez a könyv engem már ott megvett kilóra, hogy Skóciában járunk. 

Ha nagyon-nagyon röviden kellene elmondanom, miről szól ez a könyv, akkor azt felelném, hogy egy tündéres természetfeletti csavarral színesített történelmi romantikusról van szó. Szóval aki valami mélyenszántó fantasyt vár, nagyon kidolgozott világgal, akkor az nagy eséllyel csalódni fog. Ugyanis hiába vannak tündérek és időutazás, összességében csak a romantikán van a hangsúly, szóval ilyen szempontból ez a könyv egy tipikus történelmi romantikus. 

Persze a természetfeletti szál azért árnyalja kicsit a képet. Adrienne egy tipikus mai nő, a sokat látott-megtapasztalt fajtából, ennek megfelelően pedig egyrészt határozott, szókimondó és abszolút nem tud mit kezdeni a férfi az új szabállyal, másrészt nem vágyik komoly kapcsolatra, és mindennél jobban gyűlöli a tipikus nőcsábász pasikat, mert egyszer már megégette magát. Ez a kettő pont elég arra, hogy az őrületbe kergesse újdonsült férjét. Néha át is esik a ló túlsó oldalára, és akkor is lázad, amikor nem feltétlenül kellene, máskor meg a libidója hirtelen mégis felülkerekedik rajta, és nehezen tud ellenállni Hawknak. 
Voltak kifejezetten jó pillanatai, különösen a könyv elején kedveltem, amikor tök jól feltalálta magát, és nem hagyta, hogy egyszerűen csak elnyomják. A könyv közepén viszont már nagyon vártam, hogy valamerre haladjunk végre vele - jusson dűlőre magával: most akkor elképesztően kívánja Hawkot vagy azt akarja, hogy hagyja békén. Persze értem a bizonytalanságát, más világ, hirtelen változások, bizalmatlanság - de egy idő után mégis csak sok volt. 

Hawk mellette a klasszikus skót harcos: erős és megszokta, hogy mindenben ő dönt. Senki sem mond neki ellent. Eközben végig érezni, hogy munkál benne valami súlyos titok - amit természetesen nem fogok elárulni nektek. 

Mindenesetre érdekes volt nézni, ahogy ezek ketten dűlőre jutnak, még ha néha már csak forgattam is a szemem, hogy lépjenek már előre. Annyi félreértés és egymás mellett elbeszélés volt...

Ezért élveztem kifejezetten azt is a kis természetfeletti szálat, amit kaptunk. Ugyanis mindennek a kiindulópontját a tündérek jelentették, méghozzá egy személyes bosszú Hawk ellen: olyan nőt adtak mellé, aki nemet mond majd neki, ezzel pedig ő lesz az első. Ezután pedig az egyik csintalan tündér próbálja úgy irányítani az eseményeket, hogy neki megfelelően alakuljanak. A tündérekről világépítés szintjén túl sokat nem tudunk meg, igazából egy alapvető tudást feltételez az írónő, de az annyira kevéske, hogy nincs meg, még akkor is simán követhetőek az események. Tudjuk, hogy vannak a tündérek, tudjuk, hogy van ez a személyes bosszú, és figyelemmel kísérhetjük ennek alakulását. Szinte ebben ki is merül a dolog. Illetve még a tündérek kétszínűségét és kotnyelességét is behozza a sorozat, amit számtalan történetben megismerhettünk már. 

De bármilyen egyszerű is volt ez a természetfeletti dolog, tényleg feldobta kicsit a sztorit. Amikor már túl sok volt Hawk és Adrienne huzavonájából, akkor mindig jött Adam, és tett róla, hogy legyen valami történés. Így tulajdonképpen események nélkül nem maradtunk soha - mindig volt valami átverés, valami merénylet vagy épp Hawk rejtélyével kapcsolatban derült ki valami. 

Így tehát tulajdonképpen nem unatkoztam egyszer sem olvasás közben, ráadásul ott volt még a skót környezet, ami végig fogva tartott volna, még a legrosszabb történet mellett is. Imádtam felidézni a zöld füvet, a skót akcentust... 

A mellékszereplők közül is volt szerencsére, akit szerethettem. Egyrészt Grimm, másrészt pedig Hawk édesanyja az, akik picit próbálják terelgetni a főszereplő párost, és határozottan örültem nekik, picit olyanok voltak, mint a józanság hangja a két dilis mellett. 

A végén kaptunk egy csavart is, ami bár nem volt váratlan, mégis jót mosolyogtam rajta, hogy és tényleg! Jó ötlet volt ezt a kis infót megtartani a sztori végéig. 

Bár nem volt hibátlan, szerettem elmerülni benne, kíváncsian várom a folytatást.

AJÁNLOM


Blogturné extra - Így kell felvenni a kiltet


Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de engem mindig is foglalkoztatott, hogy mégis hogyan operálták magukra a kiltet a skótok annak idején, amikor még nem varrva voltak, hanem egy takarót kellett valahogy felvenniük.

És találtam is egy szuper videót, ahol megmutatják:




Nyereményjáték


Történetünk a XVI. század Skóciájában játszódik, ezért arra gondoltunk, hogy ismerjük meg jobban a Felföldet, illetve várait. A ti feladatotok, hogy kitaláljátok, melyik állomáson melyik vár képét adták közre a bloggerek. Azok között, akik helyesen válaszolnak, öt példány Karen Marie Moning könyvet sorsolhatunk ki a kiadónak hála.  
  • az első két nyertes A Felföld ködén túl c. könyvet.
  • a harmadik nyertes Rossz hold kelt fel c. könyvet
  • a negyedik nyertes példány Új nap virrad c. könyvet
  • az ötödik nyertes Iced- Megnyílik az ég c. könyvet kapja meg.
Játékra fel!
Figyelem! A sorsolásban azok vesznek részt, akik minden kérdésre helyesen válaszoltak, valamint felhívjuk a figyelmeteket, hogy a válasz elküldése után már nem áll módunkban manuálisan javítani rajta. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.





a Rafflecopter giveaway
 

A turné menetrendje


Cover Reveal - Jessica Sorensen: Ella és Micha titka

$
0
0
Sziasztok!

Újabb Könyvmolyképzős könyv kapott magyar borítót, ezúttal Jessica Sorensen "másik" sorozatának első része, Callie és Kayden rajongók, figyeljetek! :)

Fülszöveg:



Ella fékezhetetlen, heves természetével tűnt ki, mindenki tudta róla, hogy ami a szívén, az a száján. De azután mindent maga mögött hagyott, egyetemre ment, és ott átváltozott valaki mássá, aki betartja a szabályokat, fegyelmezetten ügyel a rendre, és gondosan elrejti problémáit. Most azonban itt a nyári szünidő, és nem mehet máshová, mint haza. Márpedig fél, hogy otthon újból a felszínre bukkanhat mindaz, amit fáradságos munkával eltemetett, kivált, hogy Micha a szomszédban lakik.
Micha szexis, dörzsölt, magabiztos, és úgy olvas Ella lelkében, mint senki más. Mindent tud a lányról, még a legsötétebb titkait is. Ella tudja, hogy ha a fiú megpróbálja előcsalogatni régi énjét, nehezen bír ellenállni neki. Csak azt nem ismeri föl, hogy amikor távozott, magával vitte Micha szívének egy darabját. És a fiúnak most feltett szándéka, hogy újra megnyeri a lányt, akit elveszített.


>>> Jegyezd elő! <<<

>>> Tedd a Molyos várólistádra! <<<





A szerzőről:




Jessica Sorensen az egyik legkedveltebb amerikai írónő, már több, mint 35 regényt jegyez, amik közül több is a New York Times és USA Today bestseller listák élén trónol. 
Legsikeresebb könyve az itthon is megjelent Callie, Kayden és a véletlen, illetve a hamarosan megjelenő Ella és Micha titka.
Az írónő az írás mellett imád sorozatokat is nézni, nagy kedvence a Vámpírnaplók és a Modern család, de a filmeket sem veti meg. Büszkeség és balítélet, Juno, Bad Teacher és az Anywhere but Here is a kedvencei közé tartozik.

Hallgasd hétfőn! - Budapest

$
0
0
Sziasztok!

Ha hétfő reggel, akkor könyves zene!



A múlt héten jelent meg Linda Kage Forbidden Men sorozatának új része, amihez írtam is egy beharangozót. Nagy szerepet játszik benne a zene, hiszen mindkét főszereplő zenész, ezért az eddigiekhez képest rengeteg dalt említenek benne.

Az egyik ilyen a Budapest, aminek külön örültem, hiszen ha még csak ilyen kicsiben is, de benne vagyunk egy Linda Kage könyvben! Yay! :)

Szóval szóljon a Budapest, amúgy is mindig jó hangulatom lesz tőle, kell ez hétfő reggelre!


Sophie Kinsella: Hová lett Audrey? {Nyereményjáték}

$
0
0

Jaj, de jókat nevettem!

Sophie Kinsella: Hová lett Audrey?

A blogturnéról




A Libri Kiadó 2015 őszén jelentette meg Sophie Kinsella legújabb regényét, a Hová lett Audrey?-t. A történet főszereplője a zárkózott tinédzser, Audrey, illetve a családja, akik kicsit sem hétköznapi módon birkóznak meg a problémáikkal. A fiatalos és lendületes történet bővelkedik fanyar humorban, mely az ősz slágere is lehet.

A Blogturné Klub négy bloggere pedig segít Nektek eligazodni a történet bonyodalmain, és egy kicsit megismerteti veletek Audrey-t, az elsőre nem túl szimpatikus, ámde annál szerethetőbb karaktert. Tartsatok velünk ezúttal is, hiszen a nyereményjáték sem maradhat el az értékelések végén!


Eredeti cím: Finding Audrey
Kiadó: Libri
Oldalszám: 324
Fordító: Pritz Péter
ISBN: 9789633105917
Sorozat: -
Függővég: nincs
Bechdel-teszt: átment
Moly link
Goodreads link (3,82)
Megrendelési link
Audrey hetek óta nem teszi ki a lábát a lakásból. Édesanyja szerint olyan, akár egy törött porcelánváza. A szomszéd srác szerint olyan, akár egy lökött celeb, aki napszemüvegben ül az elsötétített szobában. Linus szerint pedig olyan, akár a rebarbara, ami csak árnyékban érzi jól magát. A pszichológusa szerint… na, azt inkább hagyjuk. Audrey szorong és pánikol. Mindentől és mindenkitől. A számítógépes játékokra rágyógyult öccsétől, a női magazinokból nevelődő anyjától, a sportkocsikról álmodozó apjától, de legfőképpen Linustól, akinek olyan a mosolya, akár egy gerezd narancs.
Audrey valahol útközben elvesztette önmagát, és úgy tűnik, minden összeesküdött ellene, de egy váratlan találkozás, egy óvatos séta a Starbucksba és egy szintén különös srác közeledése talán mindent újraírhat a lány életében.

Az első mondat:


"Úristen, anya megőrült!"

Véleményem


Akkor most őszintén a kapcsolatomról Sophie Kinsellával! Az írónővel néhány évvel ezelőtt az egyik barátnőm ismertetett meg, és hatalmas szerencsémre nem A boltkóros naplójával kezdtem. Sorban kerültek a Sophie Kinsella könyvek a kezembe, és rá kellett jönnöm, hogy elég hullámzó kapcsolat a miénk: vagy nagyon jól szórakozom és jókat nevetek a könyvein, vagy az őrületbe kergetnek a főszereplők marhaságai. (Nálam ez utóbbi kategóriába esik Becky Bloomwood, bocsi, rajongók, én a könyv feléig jutottam, az volt az a pont, amikor már nem bírtam tovább a nő betegesen shoppingos gondolatait.) Úgyhogy amikor hallottam a Hová lett Audrey?-ról, bizonytalan voltam: ez vajon melyik kategóriába esik majd? De már csak azért is érdekelt, mert nem a szokásos chick-lit, hanem egy YA sztori. A kíváncsiságom pedig győzött. 

És milyen jó, mert a Hová lett Audrey? szerencsére abba a kategóriába kerülhetett, amit szeretek. 

Vallomás kettő: én is szeretem a DailyMailt. És amikor kiderült, hogy az anyuka ekkora rajongója, egy pillanatra azért megtorpantam, mert én nem is olyan régen kattantam rá. De a jó hír, hogy önvizsgálat után megállapíthatom: nem vagyok DailyMail-függő! És most, hogy ezt tisztáztam magammal, rátérhetünk tényleg a történetre. 

Az alapsztori rögtön érdekes: tudjuk, hogy Audrey-val történt valami, ami miatt beteges módon begubózott, de nem tudjuk, miért. Már jó ideje terápiára jár, tudja is magáról, hogy beteg, de ettől még nem tudja elhagyni a biztonságos otthonát - nem bírja az idegeneket, és az öccsén kívül még csak a szemébe se mer nézni senkinek. Ez már rögtön megnyert magának - kellően érdekes ötlet, és szuper, hogy olyan főszereplőt kapunk, aki nem tökéletes sőt, komoly problémákkal küzd. Ráadásul így, hogy nem tudjuk, mi történt vele, egyrészt járhat a fantáziánk és várhatunk a megoldásra, másrészt valóban a megoldásra koncentrálhatunk. 
Mert hogy nagyon fogtok szurkolni Audrey-nak, azt garantálom. Egy nagyon intelligens, nagyon szimpatikus lány, és kifejezetten jó megfigyelő, és nagyon jó a humora is. Nagyon megszerettem, és tényleg jó volt kicsit elidőzni a világában. Beteg, de ettől még ember, ez pedig nagyon szépen átjön a történetből. Az, hogy az átlag milyen előítélettel viselkedik a furcsaságok és a lelki eredetű betegségek iránt, közben pedig ők is csak emberek, és ugyanúgy gyógyulásra szorulnak, mint bármelyik másik beteg. 

Ó, és ha már szóba került a humor, ez volt a sztoriban a legjobb. Egy szuszra elolvasom a könyvet, az ágyban fekve éjjel folyamatosan röhögtem. Aztán már azon is röhögtem, hogy ha most látna valaki, milyen jót nevetne rajtam, mert valószínűleg nem hinné, hogy normális vagyok. Nagyon-nagyon sokat nevettem hangosan a könyvön, ugyanis a maga módján mindegyik karakter vicces. 

Persze a tényleges főszereplő Audrey, az ő szemszögéből ismerjük meg az eseményeket, de ez nem csak Audrey története, hanem az egész családjáé. És ha már a normális szó előkerült az előbb - ebben a könyvben senki sem normális, ez pedig olyan üdítő. Az apuka egy papucs, és rém könnyen elterelődik a figyelme. Az anyuka függő, és szélsőséges módokon próbálja megoldani gyermeke mondvacsinált problémáit. Az idősebb tesó mániákus módon rajong a számítógépes játékokért, és az az életcélja, hogy játékoskánt gazdagodjon meg. Szóval ebből is egyértelmű, mindenkinek megvan a maga stikkje - talán a kisöcsit kivéve, de még neki is megvannak a dolgai, a szokásos gyerekes módján. 
És akkor most képzeljétek el, hogy ezek össze van eresztve egy házban, ahonnan szinte ki se mozdulunk, és végigkövetjük a mindennapjaikat. Írtam már, hogy ez a könyv mennyire vicces? 

Különösen Audrey Franket, az idősebb tesót imádtam nagyon, sokszor padlót fogtam tőle, olyan beszólásai vannak. Profi módon manipulálja a szüleit, megtalálja a kiskapukat. De bármennyire vita és félreértés és üsszetűzés van is a családban, annyira szeretik egymást, ez végig érződik. Tényleg igazi család - nem tökéletes, nem mindig szeretik egymást, de mindig szeretik egymást. 


És ennek az őrületnek a közepébe csöppen be még Linus, és elindul egy szerelmi szál, és ez, illetve egy videós terápiás projekt hirtelen elkezdik kirángatni Audrey-t a burokból. De mielőtt bárki azt hiszi, szeretném leszögezni, hogy nem igazán nevezném ezt a könyvet romantikusnak. Van benne ilyen szál, persze, és szerettem is Linust - bár azért jó lett volna róla akár többet is megtudni -, a hangsúly mégsem ezen van. A családom, az emberi furcsaságokon, és azon, hogy egyáltalán kell-e ezeket kiirtani. 

Most őszintén! Nem a furcsaságaink tesznek minket egyedivé és érdekessé? Nem a bolondságaink tesznek minket viccessé és szerethetővé? Együtt kell élni velük, már amennyiben olyanok, amikkel együtt lehet élni. 

Az is nagyon érdekes volt, ahogyan Audrey a válságával megküzdött, néhány kifejezetten érdekes gondolat előkerült közben. Például a mélypontokról, a rossz és jó napokról - merthogy ezekkel tényleg mindenkinek együtt kell élnie, ilyen az élet. 

Ha valamibe bele akarnék kötni, akkor az az lenne, hogy maradt bennem egy nagy kérdőjel. De még most is azon töröm a fejem, hogy ez tényleg zavar-e, vagy tulajdonképpen nem is olyan fontos, mert nem ez volt a lényeg... Együtt tudok élni vele, az biztos, de azért mindig bennem lesz a kérdés. 

Szóval összességében ez a könyv szuper volt! Nagyon jól szórakoztam közben, komoly volt a témaválasztás, de sikerült hozzá úgy hozzányúlni, hogy vicces maradjon, a szereplők pedig minden furcsaságukkal együtt imádnivalóak! 

NAGYON AJÁNLOM



Nyereményjáték


Audrey szereti a Starbucks-t. Mi pedig szeretjük a kávét. Ennek jegyében minden blogon találhattok egy-egy kávévállalatot, vagyis arról néhány információt. A helyes válaszokat a Rafflecopter megfelelő mezőbe kell beírnotok, hogy játékba kerülhessetek.

Figyelem! A nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére válaszolni az értesítő e-mailre, illetve a kiadó csak Magyarország területén belül postáz!

Nemzetközi kávéházlánc, ami egyedi és különleges, mindig frissen pörkölt, kézzel többször átválogatott, arabica ültetvény-kávé ritkaságokból készülnek az italok. Abban is egyedülálló, hogy nem csak az olaszos és a franciás kávérecepteket kínálnak fogyasztásra, hanem a "világ kedvenc kávéit", vagyis az összes jelentős "kávé-konyha" megkóstolható a kávézókban. Magyarországon is több helyen találkozhattok ilyen kávézókkal, amit eleinte a névadójáról ismert meg mindenki. 


a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje


11.24 - Tekla Könyvei
11.26 - Letehetetlen
11.28 - Zakkant olvas
11.30 - Deszy Könyvajánlója
Viewing all 9125 articles
Browse latest View live